Zbrodnie wojenne w Mariupolu: nowe zeznania naocznych świadków (25.03.2022)[wideo]

To jest niewielka aktualizacja tekstu Zbrodnie wojenne ukraińskich wojsk w Mariupolu (wideo, 06-07.03.2022, southfront.org). Obecnie siły rosyjskie i DRL kontrolują około 70% miasta i akcja oczyszczania go z pozostałej do wybicia połowy garnizonu sił neobanderowskich nabiera tempa. Kanały telewizji rosyjskich są zalewane zeznaniami ludności Mariupola, oczywiście potwierdzającymi wszystko, co było pisane w poprzednim tekście. Od uniemożliwiania cywilom opuszczenia miasta, ponieważ mieli służyć za żywe tarcze i ofiary do wykorzystania w materiałach propagandowych Kijowa i „zachodu”, po strzelanie do pojedynczych osób i ostrzał dzielnic mieszkaniowych z artylerii czołgowej i stromotorowej przez „Azow” i pozostałe jednostki ukraińskie oblężone w Mariupolu. Dodatkowe materiały: [ 1, 2, 3, 4]. Poniżej moje tłumaczenie nowego tekstu z southfront,org, ale zalecam zapoznanie się z poprzednim na ten sam temat. Tekst tłumaczyłem, słuchając sobie w tle radia TokFM, w którym w każdym serwisie informacyjnym od rana powtarzana jest ta sama brednia: oto w Mariupolu ludzie umierają z głodu, bo Rosjanie nie dopuszczają pomocy humanitarnej. Te stwierdzenia padają w sytuacji, w której jedyną pomoc humanitarną, jaką mieszkańcy Mariupola otrzymali – od wybicia korytarzy humanitarnych przez pozycje neobanderowców po dostawy żywności – otrzymali od wojsk FR i DRL … „Bezczelne są te k*** i zuchwałe”, rzekł razu pewnego D. W. Szwejk … Na to co się dzieje w mediach Polin i „wolnego świata” made in USA zabrakłoby mu chyba słów i wyobraźni …

Cywile, którzy opuścili ogarnięte wojną miasto Mariupol korytarzami humanitarnymi zabezpieczonymi przez siły Rosji i DRL, zeznają o nieludzkich działaniach wojennych i zbrodniach wojennych popełnionych przez ukraińskie siły neobanderowskie.

Mieszkańcy Mariupola potwierdzili, że członkowie Azowa siłą wypychali ich z mieszkań i wykorzystywali je jako punkty ostrzału. Lokalni mieszkańcy twierdzą, że wojsko wycofało się do obiektów cywilnych, w tym szkół i przedszkoli.

Źródła w DRL udostępniły nowe nagranie wideo pokazujące szkołę, która przez tydzień była wykorzystywana przez AFU i bojowników Azowa jako posterunek wojskowy, aż do momentu przejęcia nad nią kontroli przez wojska rosyjskie.
Zbrodnie wojenne w Mariupolu: nowe zeznania naocznych świadków


Mariupol: magazyn umundurowania i sprzętu patriotów z „Azova”, którzy w żadnym razie nie mają nic wspólnego z nazizmem …

Na licznych nagraniach wideo cywile, którym udało się uciec z Mariupola, potwierdzają, że nie kontaktowali się z ukraińskim wojskiem i nie otrzymali żadnej pomocy humanitarnej. Zeznawali o różnych zbrodniach wojennych popełnionych przez AFU.

„Właśnie widzieliśmy 17-letnią dziewczynę, która poszła po wodę ze swoim ojcem i właśnie została zabita przez ukraińskiego snajpera” – twierdziła kobieta z Mariupola.

Mężczyzna miał 38 lat, a jego córka 17, choć wyglądała na około 14 lat, więc snajper nie mógł jej pomylić z uzbrojonym rosyjskim bojownikiem. Ojciec zaniósł zamordowaną córkę na rękach do sąsiedniego budynku.

Fakt, że cywile masowo przechodzili tą drogą w poszukiwaniu wody, był powszechnie znany. Na ulicy Nadbrzeżnej były studnie i cywile, głównie mężczyźni, biegli tam po wodę na własne ryzyko. Wszyscy wiedzieli o tych studniach, w których zawsze byli cywile.

Mężczyzna na nagraniu potwierdził również, że ukraiński snajper zabił innego cywila, który szedł pobliską ulicą.

Mieszkańcy Mariupola potwierdzili, że administracja miasta porzuciła ich od pierwszych dni działań wojennych. Wiadomo, że burmistrz miasta opuścił miasto i nadal wzywa ludność cywilną do „wytrwania” i „przeciwstawienia się rosyjskiej agresji”, przekonując ją, że siły ukraińskie skutecznie odpierają rosyjskie ataki.

Przez miesiąc ludność cywilna żyła bez informacji. Nie poinformowano ich o żadnych możliwościach opuszczenia miasta. Od pierwszych dni operacji porządkowych w Mariupolu siły ukraińskie, zamiast zapewnić cywilom dostęp do spokojniejszych rejonów miasta, gdzie mogliby dostać się do szpitali lub wody, zabroniły im wychodzenia z domów i strzelały do cywilów, którzy wychodzili z podwórek. (Światowid: Wyjście z miasta i tak było niemożliwe do momentu przepędzenia neobanderowców z przedmieść i rozminowania przez wojska FR, zaminowanych przez neobanderowców wyjazdów z miasta.)

Gdy coraz więcej świadków zeznaje o prawdziwych okrucieństwach Sił Zbrojnych Ukrainy, ukraińska propaganda ponosi klęskę. Podobne zjawisko miało miejsce w 2008 roku podczas gruzińskiej agresji na Osetię Południową. W pierwszych dniach wojny zachodnia propaganda trąbiła, że Rosja rzekomo wtargnęła na terytorium Gruzji. Szybko jednak okazało się, że to Gruzja wystąpiła w roli agresora, a do przestrzeni informacyjnej przedostały się setki faktów okrucieństw popełnionych przez personel wojskowy armii gruzińskiej i wspierających ją żołnierzy NATO na terytorium Osetii Południowej. W rezultacie Zachód i organizacje międzynarodowe zostały zmuszone do uznania rzeczywistego stanu rzeczy. (Światowid: W Polin nigdy się to nie przebiło do świadomości zbiorowej społeczeństwa … bo godziłoby w rusofobiczną linię elit politycznych Polin oraz … legendę pewnego bliźniaka, którego jedną z nielicznych zasług miało być to, że „ocalał Gruzję przed agresją Rosji” …)

Tłumaczenie: Światowid, swiatowid.video.blog za: War Crimes In Mariupol: New Testimonies By Eyewitnesses

8 myśli w temacie “Zbrodnie wojenne w Mariupolu: nowe zeznania naocznych świadków (25.03.2022)[wideo]

  1. O, to w Syrii też jest jakaś liczna mniejszość rosyjska? Też tam planują wikłać Rosję w wojnę partyzancką, jak chcieli w Czeczenii, Gruzji i na Ukrainie?

   Odsyłam do tekstu https://swiatowid.video.blog/2022/03/14/natarcie-rosji-i-nowego-swiata-o-co-tak-naprawde-walczy-z-zachodem-rosja-na-ukrainie/ , bez zrozumienia przez Pana tego o czym tam mowa w ogóle nie mamy o czym rozmawiać. Zabawne, jak w 33 lata wyprano polskie główki z jakiejkolwiek myśli … Jestem polskim nacjonalistą, ale współcześni Polacy, z chowu „polskojęzycznych mediów wolnego świata” (tu wchodzą i media „antysystemowe” w budowane wokół „Konfederacji” i „Ruchu ‚Narodowego’) przyprawiają mnie o wymioty swoją ignorancją, pychą, głupotą i krótkowzrocznością. Z tymi polskojęzycznymi produktami przemysłu marketingu politycznego jakakolwiek rozmowa przestaje być możliwa, bo są (planowo) zaprogramowani podprogowo na poziomie emocji i nie potrafią się wyzwolić z tego co im wdrukowano.

   Polubienie

  1. Wszystkie materiały z southfront są dostępne. Wszystkie filmy działają poprawnie. Proszę zainstalować TORBrowser i spróbować ponownie. Prawdopodobny powód Pana problemów – southfront zablokowany w Pana kraju (łączy się Pan z Polski?). Na stronie głównej w pierwszej ramce czerwonym tekstem opisałem alternatywy dla TORBrowser.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s