Igor Girkin: Sytuacja na froncie i nie tylko w dniach 15-16.09.2022. Rosyjski „Titanic” i ucieczka z Planety Różowych Kucyków.

Poniżej tłumaczenie najnowszych informacji o rozwoju sytuacji na froncie (i nie tylko) w dniach 15-16 września 2022, autorstwa I. Girkina i jego „gości” (osób cytowanych) [poprzednie części: 6-7 września 2022, 7-8 września 2022, 9-10 września 2022, 11-12 września 2022 – wpis szczególnie ważny, lektura obowiązkowa, 13-14 września 2022].

Jak pisałem – „powóz dziejów” na chwilę zwolnił. Ukraina przerzuca i reorganizuje siły, obok prowadzenia czystek wśród ludności „półrocznej Rosji na zawsze”. W FR trwa wzmożona kampania propagandowa, wyjaśniająca tej części populacji, która jeszcze chce słuchać oficjalnej propagandy, dlaczego „na zawsze rosyjskie” ziemie charkowskie musiały zostać oddane w ramach „przegrupowania”.

Ponieważ miałem chwilę na „refleksje”, także nad tezą I. Girkina nazwaną, powiedzmy, „hipotezą Planety Różowych Kucyków”, pozwolę sobie uporządkować i przedstawić wizję nieco bardzej ponurą, ale coraz bardziej – moim zdaniem – prawdopodobną. Jeśli miałbym napisać, co właśnie się dzieje, wygląda to mniej więcej tak: w Rosji trwają przygotowania społecznych nastrojów do kolorowej rewolucji wzorowanej na tej z Jugosławii. Zastosowana dotąd socjotechnika polegała na pobudzeniu patriotycznych nastrojów, podbiciu ich, by w stosownym momencie roztrzaskać je o beton. Chodzi o wywołanie kompletnego odwrócenia się narodu rosyjskiego od władz FR, od idei państwowej w formie FR , od patriotyzmu – ma to być nienawiść i odcięcie się od tych władz i tego państwa, od samej „rosyjskości”, która jest „zła i powoduje wojny” (więc kochajmy pokój i przestańmy być Rosjanami). O kompletne skompromitowanie i ośmieszenie postaw patriotycznych, o wywołanie wśród patriotów nastrojów rezygnacji i apatii, ogłuszenie ich i zszokowanie klęską w taki sposób, do tego stopnia, by byli niezdolni do działania podczas „kolorowej rewolucji”. By oddali inicjatywę już przygotowywanym siłom „reformatorów”. W konsekwencji – kiedy zostaną uruchomione procesy demontażu państwa – naród nie stanie po stronie państwa, ani władz, uważając, że nie mają one narodowi niczego do zaoferowania. Przestrzeń „administracyjno-państwowa” stanie się ziemią niczyją, gotową do przejęcia przez kogokolwiek – z punktu widzenia narodu będzie to „każdy, byle nie oni, każde państwo, byle nie to”. To wariant znany z Jugosławii i opisany w polecanym ostatnio tekście A. Niesmijana.

Sądzę, że trwa wielopoziomowa i wielowymiarowa operacja socjoinżynieryjna, koordynowana na szczeblach wyższych niż Kreml. Społeczeństwu rosyjskiemu są dozowane kolejne szoki – od kompromitacji pierwszych dni SWO, które są znane ze szczegółami społeczeństwu rosyjskiemu z internetowych i rozchodzących się drogą towarzyską relacji żołnierzy kontraktowych, którzy opisują skalę sabotażu i zdrady, jakim objęto przygotowanie i realizację operacji. Na jaw wychodzą kolejne informacje o destrukcji armii i przemysłu zbrojeniowego FR jeszcze na lata przed SWO – i to podczas narastających „napięć” międzynarodowych. „Deeskalacja” pod Kijowem, Sumami i Charkowem. Zatopienie krążownika Moskwa było mało przypadkowe. Zatonął, bo z uszkodzonego okrętu zdjęto załogę, nie podejmując prób walki o jego uratowanie. Otwarte bulaje pozwoliły na nabieranie wody długo po uderzeniach rakiet i utratę zapasu pływalności, który był dostateczny jeszcze przez wiele godzin. „Deeskalacja” Wyspy Węży – jak by nie była zbędna strategicznie – była ciosem w prestiż i wiarę społeczeństwa w armię i przywódców (skoro niepotrzebna – po co było się tam pchać – po co było marnować okręty i wyposażenie?). Miesiące krwawych walk w rejonie umocnionym przygotowywanym 8 lat – z niewielkimi zyskami terenowymi, ale dające Ukrainie czas na szkolenie i wyposażenie zmobilizowanych sił. I efekt ostateczny – okazuje się, że Ukraina jest w stanie prowadzić operacje zaczepne, przełamywać front, przechodzić na tyły operacyjne przeciwnika – bo FR nie ma odwodów, nie ma po prostu kadr pozwalających trzymać front – bo najwartościowszą ich część wybiła na ukraińskich umocnieniach. Przy czym – to administracja FR „trzyma rękę na pulsie”, pieczołowicie dba, by ludzi nie było, by zaopatrzenia nie było [aż po wstrzymywanie odpraw celnych sprzętu sprowadzanego z ChRL za pieniądze ze zrzutek społecznych].

To co się dzieje przypomina tonięcie wielkiego statku. Coś tam od czasu do czasu „trzaśnie”, słychać przez chwilę odgłosy gnącej się i łamiącej stali, po czym wszystko cichnie. I pasażerowie się uspokajają, sytuacja się ustabilizowała – myślą. Pokład jeszcze stoi poziomo pod nogami, można chodzić, tańczyć, normalnie żyć. Za jakiś czas – kolejny wstrząs. Kapitan i załoga systematycznie uspokajają, że „wszystko idzie zgodnie z planem”. Za jakiś czas – kolejny łomot, zgrzyt, wstrząs – i kolejne uspokajające obwieszczenia. Nie nabieramy wody, tylko „rebalastujemy”, maszyny nie stanęły, tylko zostały planowo wstrzymane do programowego przeglądu.

Na jakimś etapie zapewnienia kapitana i załogi będą kompletnie ignorowane przez pasażerów, zaczną oni słuchać, co mówią ludzie spoza statku o jego położeniu (planowa operacja przekazania informacyjnego sterowania narodem zachodnim mediom?). Zaczną myśleć o własnym ocaleniu, na własną rękę. Może wtedy pojawi się „mąż opatrznościowy”, Jelcyn II, który przyniesie narodowi „pokój za wszelką cenę i stabilizację, której tak pożądamy – na warunkach zachodu”.

Igor Girkin (wraz z wieloma innymi patriotami) długo tłumaczył to co się dzieje od pół roku „totalną blokadą informacyjną” prezydenta, przez jego „złe otoczenie”. Prezydent miał 22 lata pokoju i pół roku wojny na zorganizowanie niezawodnego systemu gromadzenia i obiegu informacji. Jego praca polega na podejmowaniu decyzji – a tych nie da się podejmować BEZ INFORMACJI ZGODNYCH Z RZECZYWISTOŚCIĄ. Takie usprawiedliwienie „niemocy decyzyjno-przywódczej” Wodza Naczelnego jest więc ABSURDALNE. Człowiek, który nie potrafi zorganizować własnego systemu informowania absolutnie nie nadaje się do pełnienia ŻADNYCH funkcji kierowniczych. A wodza naczelnego w czasie wojny – już w żadnym razie.

Najnowsza hipoteza Igora Girkina – teza o tym, że cała administracja FR to oderwani od rzeczywistości debile i lenie (patrz Planeta Różowych Kucyków) też „nie trzyma się kupy”. Przede wszystkim dlatego, że za plecami tych WYNAJĘTYCH AKTORÓW stoją niegłupi ludzie – etniczna mafia-oligarchia FR (a najlepszym DOWODEM na to, że ta „administracja” to wynajęci aktorzy jest to, że nie są podejmowane żadne kroki w kierunku realnej poprawy sytuacji, tylko trwa gra pozorów zorientowana na okłamywanie narodu tak długo, jak tylko się da – by było za późno na jakąkolwiek próbę manewru, gdy „marionetkarze” skończą komedię SWO i rozpoczną demontaż FR połączony z „kolorową rewolucją” w głównych centrach administracyjnych). Ta mafia – etniczna oligarchia kapitałowa – faktycznie rządzi krajem, faktycznie decyduje i FAKTYCZNIE WIE CO ROBI, KIEDY I PO CO. Gdyby coś nie szło „zgodnie z planem” ci ludzie reagowaliby energicznie, korygowaliby decyzje, ratowali państwo będące podstawą ich majątków i władzy. Nie. Nie mamy do czynienia z leniami i debilami, tylko z trupą teatralną odgrywającą przedstawienie na rosyjskim „Titanicu”, dla pasażerów, których sponsorzy teatru planują posłać na dno razem ze statkiem. I nie, nie są samobójcami – ani aktorzy ani sponsorzy – z całą pewnością czekają na nich prywatne luksusowe jachty. Ale tylko na nich, nie na ich widzów. Sądzę, że sterowana „kolorowa rewolucja” jest ceną, którą etnicznej oligarchii FR podyktował „zachód” za utrzymanie ich stanu posiadania (w FR a może i poza nią). I oligarchia przyjęła tą ofertę.

Tak widzę, dokąd zmierza Rosja i SWO po pół roku przyglądania się temu, co się dzieje. To moja opinia i mogę się mylić. Chcę się mylić. Bo dalej na tej drodze są problemy, przy których „Nowa Chazaria” to tzw. „małe piwo”. I jako naród polski oberwiemy przy tej „katastrofie budowlanej” „rykoszetem”. Jak zresztą cała ludzkość.


Z góry dziękuję za wrzucenie sporej liczby linków do tego tekstu na różnych „antysystemowych” blogach i forach.

P.S.
И. Стрелков и В. Квачков о положении дел на фронте (16.09.22)
Kto mówi po rosyjsku – obowiązkowo należy obejrzeć:

P.S. 2
Kolejny materiał wideo po rosyjsku – Czy Rosją rządzą sobowtóry Putina?
Россию уничтожают двойники Путина? – od 17:40 jest o Putinie – znów – minimum od 17:40 polecam rozumiejącym j. rosyjski.

P.S. 3
Л.Вершинин: профнепригодность или измена? 12.09.2022
На связи с Максимом Калашниковым – Лев Вершинин. О последствиях отхода войск РФ из Харьковской области. И отчетливой угрозе катастрофы.

Spis tłumaczeń:

 1. O [braku] ewakuacji ludności cywilnej
 2. Nabór kryminalistów do wojsk FR i jego potencjalne skutki
 3. O „SAMOMOBILIZACJI” [apel Kadyrowa]
 4. Amerykańsko-ukraińskie ultimatum dla Kremla?
 5. Ukraina przez Erdogana rzekomo przekazała Rosji swój „plan pokojowy” uzgodniony z USA
 6. Ofiary w Chersoniu – administracja
 7. Zamach w Ługańsku, nie żyje prokurator generalny ŁNR Sergiej Gorienko [Сергей Горенко]
 8. „HOJNA DUSZA”
 9. NA TEMAT GRANIC TEGO, CO JEST DOPUSZCZALNE

O [braku] ewakuacji ludności cywilnej

Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)
Mogę jeszcze zrozumieć (choć nie uwierzę), gdy omawiają przyczyny braku mobilizacji. Może rzeczywiście wciąż niesamowici ludzie mają nadzieję, że poradzą sobie z dostępnymi siłami.
(Jednak to nie władze zabierają głos, lecz kilku prorządowych propagandzistów-blogerów, którzy ” biadolą”, podczas gdy same władze milczą głucho „jak ryba o lód” [to jakiś błąd I. Girkina, jest rosyjskie powiedzenie „bić się jak ryba o lód”, oznaczające „daremnie trudzić się”,]).

Ale czytając codziennie o tylu cywilach (w tym kobietach i dzieciach) zabitych i rannych w wyniku ostrzału AFU miast w obwodach ŁDRL, Chersońskim i Zaporoskim, nie mogę zrozumieć DLACZEGO NIE MA NORMALNEJ ewakuacji? Kiedy państwo regularnie i rutynowo ewakuuje ludzi do wcześniej rozlokowanych obozów („obóz” to nie zawsze rzędy namiotów z wykopanymi w ziemi dołami na odchody – w naszym kraju jest mnóstwo np. półpustych i na ogół pustych ogrzewanych obiektów handlowych, kulturalnych i innych rozrywkowych, które mogą swobodnie i nawet względnie wygodnie pomieścić wiele dziesiątek tysięcy ludzi). Gdy ewakuowani znajdą pracę w miejscu ewakuacji i/lub zostaną skierowani do wojskowej i cywilnej produkcji niezbędnej dla nich – dla normalnego wyżywienia ich rodzin (ponad minimum socjalne, które państwo MUSI przeznaczyć dla ewakuowanych) i zorganizowania przez państwo normalnego zaplecza frontu. Kiedy dzieci są natychmiast przydzielane do instytucji edukacyjnych, chorzy do szpitali, a emeryci do „usług społecznych”. Gdy z uchodźcami prowadzi się normalną wyjaśniającą pracę propagandową – odwiedzają ich urzędnicy państwowi, są słuchani, a własną administrację tworzą oni sami – wybierając ją i komunikując się za jej pośrednictwem z władzami [FR] w miejscach pobytu.
U nas w tej chwili nie ma nawet jasnych ustaleń – w jakich strefach i w jakiej odległości od linii frontu (i dla jakich kategorii ludności) ewakuacja powinna być dobrowolna, obowiązkowa, a nawet przymusowa (tak, tak! to normalna praktyka wojskowa!). I w ogóle – nie wspomina nawet o RZECZYWISTEJ konieczności takich nieustannych działań.

Od pół roku nie zrobiono NIC. Co najwyżej ewakuuje się ludzi sporadycznie (i „na życzenie”, a nie zgodnie ze standardową procedurą państwową), przydziela się ludziom „uchodźcze racje żywnościowe” i nikt się nimi specjalnie nie interesuje, poza organami FMS [ФМС]. Każda nagła ewakuacja zamienia się w (używając żargonu) „śmietnik i chaos” … – demoralizowanie ewakuowanych i reszty społeczeństwa, które się temu przygląda.

2022.09.15 06:29:38


Nabór kryminalistów do wojsk FR i jego potencjalne skutki

Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)
Jest wiele pytań dotyczących Prigożyna [Пригожину], „zeków” [ZK – skazanych za przestępstwa pospolite] i CzWK „Wagner”.

1. od ponad trzech (3) miesięcy wiem, że rekrutacja do „karnych jednostek” Wagnera jest aktywnie prowadzona. Ale unikałem „ujawnienia tego publicznie” (podkreślam – publicznie, bo „w wąskich kręgach” od dawna nie jest to tajemnica [Ś.: od dawna o tym pisze zachodnia prasa]).

2. Ja osobiście nie widzę nic złego w działaniach Mistera Prigożyna – w czasie wojny (o której mówię od lutego tego roku) – takie działania są całkiem rozsądne (choć mogą być poważne niuanse w kategoriach „ukaranych” osób biorących udział w zaciągu, ale nie narusza to zasady). Historyczne precedensy są liczne, począwszy od czasów starożytnego Rzymu, kiedy to – w krytycznych momentach inwazji Hannibala – Republika Rzymska nie wahała się wysyłać do legionów (gdzie prawo do służby mieli tylko pełnoprawni obywatele rzymscy) wszystkich, łącznie z niewolnikami i przestępcami. Anglicy, Francuzi i Hiszpanie przymusowo wcielali skazańców do armii i marynarki. Jednostki karne rekrutowały się z „obozów” w ZSRR w czasie II wojny światowej (a Niemcy też od nich nie stronili [Ś.: najbardziej niesławny w Polsce oddział „karny” – pułk SS Dirlewanger]). Kijowska junta rekrutowała najemników z zakładów karnych także w 2014 roku, gdy zagrożenie dla jej władzy było największe .

3. Jednocześnie, wobec braku stanu wojennego i mobilizacji, uważam, że takie działanie jak masowy nabór więźniów (w tym odbywających kary za ciężkie i szczególnie ciężkie przestępstwa) do jednostek frontowych jest posunięciem głęboko wadliwym. Bo uważam, że „element kryminalny” może służyć zwiększeniu skuteczności operacji wojskowych, TYLKO wtedy, gdy działa w ramach właściwego mechanizmu wojskowo-militarnego i pod warunkiem obowiązywania praw czasu wojny. CZEGO NIE MAMY. (Nie ma nawet statusu prawnego SWO). I – przy braku stanu wojennego (stąd – trybunały wojskowe itp.) – napływ licznych (mówimy o tysiącach) „elementów kryminalnych” do oddziałów będzie rodził pytanie o metody konieczne dla BEZWZGLĘDNEGO ZMUSZENIA ich do DYSCYPLINY (do śmierci na miejscu bez procesu włącznie, jeśli odmówią wykonania rozkazów dowództwa). Ale to drugie – bez stanu wojennego – nie będzie w pełni możliwe w ramach prawa. Odpowiednio, bezprawie będzie stopniowo narastać i w końcu doprowadzi albo do utraty przez dowódców kontroli nad setkami przestępców (i ich masowego nieposłuszeństwa aż do zbrojnego buntu), albo do licznych przypadków pozasądowych egzekucji itp.

Co – w warunkach aktywnych działań bojowych – doprowadzi prędzej czy później do zabicia tych samych dowódców i – po raz kolejny – do utraty dowodzenia nad jednostkami z dominującym (lub takim, który zdołał przejąć „władzę” [Ś.: mimo mniejszej liczebności]) elementem przestępczym. – To znaczy, że potencjalnie taki układ może przynieść znacznie więcej szkody niż pożytku. [Ś.: do czego i KOMU jest potrzebne nasycenie jednostek bojowych byłej armii FR przestępcami kryminalnymi, w tym osobami karanymi za pobicia, rozboje, zorganizowaną przestępczość, mordercami, gwałcicielami itp.? – Szczególnie w warunkach masowego opuszczania tej armii przez zdradzonych i przez to zniechęconych do służby żołnierzy kontraktowych? Czy przypadkiem Rosja podczas tej wojny niepostrzeżenie nie staje się państwem bez armii zmotywowanej do obrony obywateli i stojącej po stronie obywateli, narodu … Do czego ta „nowa” armia ma docelowo posłużyć?]

4. Już dawno temu rozważano wyżej wymienione sprawy. Myślę, że dopiero teraz – gdy „nie ma jak wyrzucić wideo z Internetu” – tajemnica wokół takich „akcji mobilizacyjnych” została w pełni unicestwiona (i nie ja to zrobiłem). A komentarze są wymagane. – Więc komentuję, podczas gdy inni „nabrali wody w usta”. Może ktoś posłucha moich słów trochę bardziej niż dotychczas.

2022.09.15 09:00:47


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)

O „SAMOMOBILIZACJI”

Cóż, dzięki Bogu za to! Przynajmniej ktoś odważył się wezwać władze Rosji do rozpoczęcia pracy w zastępstwie MON… Przecież już wiadomo, że Ministerstwo Obrony nie poradziło sobie z naborem nowych rekrutów. I dlatego mobilizacja jest również mało prawdopodobna. Dlatego zaprasza się władze cywilne do „zakasania rękawów” i pracy zamiast tych, które otrzymują na to pieniądze z budżetu państwa – czyli do samodzielnego przeprowadzenia mobilizacji. Czyli – zacząć odławiać „tysiące wybranych” na ulicach swoich osiedli, „zmobilizować” ich własnymi lokalnymi aktami prawnymi lokalnym, a następnie dostarczyć do MON do utylizacji … oj, czyli „na dalszą realizację PLANU z wyprzedzeniem terminarza”.

Zakładam, że władze guberni nie poradzą sobie z tym zadaniem (w zdecydowanej większości) po prostu dlatego, że nie rozumieją – jak to zrobić w pierwszej kolejności. (I to przy braku własnej gwardii, w przeciwieństwie do Ramzana Achmatowicza [Kadyrowa]). I wtedy zostaną nam tylko dwa wyjścia:

1) Zaproponować, aby całą „samomobilizację” wszystkich regionów Rosji powierzyć samemu pomysłodawcy, generałowi Kadyrowowi (bo on ma – nieprzewidziane prawem – narzędzia do przeprowadzania takich „łapanek” );

2) Pójść jeszcze dalej i wezwać do indywidualnej „samobilizacji” obywateli… Fajnie byłoby też dać im zadania „samo-uzbrojenie”, „samo-wyposażenie” i „samo-zaopatrzenie”… To zdjęłoby z Ministerstwa Obrony (a przede wszystkim z jego kierownictwa) te niezwykle uciążliwe funkcje: uzbroić, wyżywić i ubrać swój „kontyngent utylizowanych … tj. zmobilizowanych” [Ś.: w rzeczywistości przecież coś takiego ma miejsce – ludność FR doposaża, obuwa, zaopatruje w odzież, leki i żywność nie tylko zdradzone przez MON FR wojska ŁDRL, ale i te BARS-y rzucone na front bez środków łączności i dronów zwiadowczych].

Kadyrow wezwał regiony do „samomobilizacji”

Lenta.RU
Kadyrow wezwał regiony do „samomobilizacji”
Rosja jest państwem federacyjnym, w którym regiony mogą być inicjatorami każdego przedsięwzięcia. Obecnie jedną z takich inicjatyw musi być „samomobilizacja”. Wezwał do tego szef Czeczenii, Ramzan Kadyrow. Każdy lider danego regionu jest „doskonale zdolny do zarządzenia i przeprowadzenia mobilizacji …

[Ś.: to co ma właśnie miejsce to wprowadzanie do debaty publicznej DECENTRALIZACJI PAŃSTWA, wpisujące się w scenariusz opisany przez Niesmijana – po prostu w momencie „Kolorowej Rewolucji”, która sparaliżuje Moskwę władze lokalne będą miały już własne komendy uzupełnień, własne armie i własny aparat przymusu – to jest zaczyn pod rozpad FR, do finalizacji którego potrzebne jest tylko „dorżnięcie” armii FR.]

2022.09.15 10:40:28


Amerykańsko-ukraińskie ultimatum dla Kremla?

Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)
Osobiście nie jestem przekonany, czy takie propozycje rzeczywiście mają miejsce (bo nie ma oficjalnego źródła, które publikowałoby takie informacje). Jednak – na zdrowy rozum – taki zestaw mógłby być realną podstawą, na której tzw. „Ukraina” (a realnie stojące za nią USA) mogłaby OŚWIADCZYĆ, że jest GOTOWA DO „UREGULOWANIA”.
Dlaczego? „Wyliczam na palcach”:

– Zacznę od najbardziej oczywistego: z chwilą całkowitego wycofania wojsk rosyjskich z terytorium europejskiej części Rosji „za Ural” – warunki umowy można zmieniać do woli. Bo w takim przypadku nikt nie będzie mógł przeszkodzić „ukraińskim” oddziałom + „siłom pokojowym” USA i NATO w zajęciu wszystkiego „aż po Ural”, co uznają za konieczne i przydatne dla siebie. Przypuszczam, że nawet dla najbardziej różowych kucyków i jednorożców na Kremlu jest to zrozumiałe i nie do przyjęcia.

– „Wolne wybory”, „referendum na Krymie” – to wszystko są tak rażące klisze, że nawet nie jest przyjemnie to analizować. Jak tylko rozpocznie się „proces pokojowy” (będący w istocie kapitulacją Federacji Rosyjskiej) – nasze wojska, wycofane „na linię 24.02.22” – zaczną się gwałtownie rozpadać, wycofywać się z podporządkowania dowództwu itd. a w samej Federacji Rosyjskiej wybuchnie zawierucha. Co „zniweczy” nawet te drobne „zobowiązania”. że „partnerzy” obiecują dotrzymać. To znaczy, że jak tylko pierwszy warunek (wycofanie wojsk) zostanie spełniony to warunki NIEZWŁOCZNIE SIĘ POGORSZĄ… Nawet bez czekania na zakończenie odwrotu.

W resztę nie będę się zagłębiał – jest to jasne jak słońce. „Partnerzy” są tak pogardliwi wobec populacji Planety Różowych Kucyków, że samo rozważanie „na poważnie” na Kremlu takich „propozycji” jest, jak sądzę, w tej chwili niemożliwe. Jednak „podstawa ugody” jest już jasna – jest nią bezwarunkowa kapitulacja Rosji na wzór „Rozejmu w Compiègne” w 1918r. … po którym nastąpi fatalny dla Federacji Rosyjskiej „pokój wersalski”. Nasi drodzy zachodni przyjaciele naszego MSZ nie zgodzą się na mniej.
Tylko całkowite zwycięstwo militarne rosyjskich sił zbrojnych nad tzw. „Ukrainą” może odwrócić ten bieg wydarzeń. Do czego, niestety, absolutnie nie wystarczą „samomobilizacje” i ” pozyskiwanie skazańców po zakładach karnych”.

Ukraina przez Erdogana rzekomo przekazała Rosji swój „plan pokojowy” uzgodniony z USA

[Ś.: tłumaczę całość, bo punkty są powalające … nie wiem, kto stoi za opublikowaniem tego na antimaydan.info, ale moim zdaniem albo to jest oswajanie opinii publicznej z pewnymi „pojęciami” przed realnym wejściem w życie jakiejś puli tych postulatów (w wersji łagodniejszej, by społeczeństwo zamiast zareagować wołaniem o głowy przywódców zareagowało tylko westchnieniem ulgi – „no, przynajmniej jest nie tak tragicznie jak przewidywano”) – albo jest to dolewanie oliwy do ognia oburzenia społeczeństwa przeciw kapitulanckim władzom.]
antimaydan.info
Ukraina przez Erdogana rzekomo przekazał Rosji swój „plan pokojowy” uzgodniony z USA
Ukraina, za pośrednictwem Erdogana, rzekomo przekazała Rosji swój „plan pokojowy” uzgodniony z USA. Więc, tak dla zabawy:

1. Wycofanie wojsk rosyjskich ze wszystkich okupowanych terytoriów po 24.02.2022 r.

2. Ustawowe przekazanie wszystkich rezerw walutowych i przejętych aktywów Rosji i Rosjan do 1.09.2022 r. Ustawa o reparacjach powinna zostać uchwalona przez Dumę Państwową, Radę Federacji i podpisana przez prezydenta.

3. Dodatkowe płatności reparacyjne w wysokości 200 mld euro przez 25 lat w równych ratach.

4. Darmowe dostawy gazu ziemnego na Ukrainę przez pięć lat od 01.01.2023 r.

5. Przeprowadzenie referendum w sprawie statusu Krymu nie później niż 01.01.24 pod egidą ONZ i organizacji międzynarodowych.

6. Demilitaryzacja całej europejskiej części Federacji Rosyjskiej z wycofaniem wszystkich jednostek i formacji za Ural.

7. Ustawowa redukcja armii rosyjskiej do 600 000 ludzi.

8. Dopuszczenie obserwatorów wojskowych do wszystkich rosyjskich obiektów wojskowych, w tym zamkniętych instytutów badawczych i biur projektowych.

9. Nadzwyczajne wybory do Dumy Państwowej z pełnym udziałem obserwatorów międzynarodowych.

10. Nadzwyczajne wybory prezydenckie z pełnym udziałem obserwatorów międzynarodowych.

W ciągu 12 miesięcy, jeśli wszystkie punkty zostaną w pełni zrealizowane, społeczność międzynarodowa zacznie częściowo znosić nałożone wcześniej sankcje.

Natychmiast po parafowaniu porozumienia banki zostaną ponownie podłączone do SWIFT, zniesiony zostanie zakaz sprzedaży rosyjskiego węgla, ropy i LNG, przywrócone zostaną połączenia lotnicze oraz dostawy niezbędnych leków i komponentów lotniczych.

Pod naciskiem szefa Departamentu Stanu USA Blinkena z „planu pokojowego” usunięto skrajne klauzule o „wydaniu pod sąd” rosyjskiego kierownictwa.

2022.09.16 07:57:23


Ofiary w Chersoniu – administracja

Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)
W Chersoniu bezpośrednie uderzenie (długo oczekiwane) w budynek Tymczasowej Wojskowo-Cywilnej Administracji. Czterech zabitych to kierowcy i ochroniarze. Ale bardziej interesuje mnie pytanie, czy rosyjskie kierownictwo zamierza w jakikolwiek sposób zareagować na CIĄGŁE OSTRZAŁY samej Federacji Rosyjskiej? Wczoraj Waluiki [Валуйки] pozostawały bez prądu, zniszczony i spalony został terminal celny, a przygraniczne osady zostały ewakuowane z powodu ciągłych ostrzałów i zniszczeń. Czy dobrze rozumiem, że Kreml nie postrzega już obwodu biełgorodzkiego jako terytorium Rosji? Został włączony do „strefy wolnego handlu” o bliżej nieokreślonej przynależności? A może jest to część tzw. Ukrainy?
2022.09.16 08:45:22


Zamach w Ługańsku, nie żyje prokurator generalny ŁNR Sergiej Gorienko [Сергей Горенко]

Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)
Prokurator generalny w Ługańsku zginął w wybuchu w budynku Prokuratury Generalnej. Oczywisty atak terrorystyczny. Ponieważ nie będzie on mógł wszcząć postępowania karnego w sprawie zamachu na siebie – o ile Bastrykin nie zainterweniuje i nie poleci Rosyjskiemu Komitetowi Śledczemu wszczęcia dochodzenia karnego – organizatorzy i pomysłodawcy aktu terrorystycznego mogą uniknąć kary. Mam też nadzieję, że ranga zmarłego zmusi kogoś wysoko postawionego w Rosji do czynu, którego tak bardzo boją się szanowani partnerzy w Kijowie – do wyrażenia zaniepokojenia… Może nawet głębokiego…

2022.09.16 10:17:09


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)

„HOJNA DUSZA”

Rosja jest gotowa dostarczać nawozy krajom rozwijającym się za darmo

Nie zamierzam w żaden sposób krytykować prezydenta (obiecałem, że nie będę tego robił do końca wojny), chcę jedynie przedstawić nowatorską propozycję:

Jestem przekonany, że drodzy zachodni przyjaciele i partnerzy będą bardziej skłonni wysłuchać naszych jednostronnych inicjatyw, jeśli zaoferujemy im nie tylko gratisy, ale także zapłacimy im za przyjęcie naszych nawozów i żywności. Na przykład: istnieje suchy ładunek nawozów sztucznych, który nie jest akceptowany w portach europejskich. Przykładowo, koszt ładunku to 10 mln euro. Jeśli obiecamy, że damy ładunek za darmo i dołożymy do tego 5 milionów euro, to nie będziemy musieli wysyłać ładunków do krajów rozwijających się: nasi partnerzy sami wezmą je na miejscu. A potem będą je sprzedawać potrzebującym krajom afrykańskim. A jeśli obiecamy za każdy tak „sprzedany” ładunek partnerom „deeskalację” („przegrupowanie” itp.) jednej osady na tzw. „Ukrainie” – jestem pewien, że chętnych klientów nie zabraknie! Będą prosić o więcej i więcej i więcej! – Po prostu przygotuj statki do rozładunku. A wszyscy będą nas chwalić i może nawet obiecać, że nie będą nakładać zbyt dużych reparacji po tym, jak „deeskalacja” całej europejskiej części Rosji zakończy się sukcesem.
Proszę rozważyć moją innowacyjną propozycję jako wkład w Fundusz Inicjatyw Pokojowych Federacji Rosyjskiej. Nie proszę o nagrodę – najważniejsze jest dla mnie doświadczenie i zobaczenie wyraźnych dowodów na prawdziwość zdania: „Rosja – hojna dusza”.

P.S. I tylko jedna rzecz mnie zmyliła… Dlaczego nie dostarczają rosyjskim rolnikom nawozów za darmo? Dlaczego mogą je dostarczyć tylko do Afryki, a nie do obwodu riazańskiego?
P.S.2 (klepie się w czoło) – Mam! Tam – w Riazaniu – statki z suchym ładunkiem nie pływają! Jak można było być tak głupim?

RIA Novosti
Rosja jest gotowa bezpłatnie dostarczać nawozy do krajów rozwijających się.
Rosja jest gotowa bezpłatnie dostarczać nawozy krajom rozwijającym się, powiedział Władimir Putin na spotkaniu szefów państw członkowskich SCO. RIA Novosti, 16.09.2022 r.

2022.09.16 12:08:03


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)

NA TEMAT GRANIC TEGO, CO JEST DOPUSZCZALNE

Pasecznik nazwał wybuch w budynku Prokuratury Generalnej ŁRL atakiem terrorystycznym

„Pasecznik podkreślił, że wybuch w budynku Prokuratury Generalnej ŁRL pokazał, że kijowski reżim przekroczył wszelkie granice tego, co jest dozwolone”.

Wszystko w tej wypowiedzi jest piękne. Piękne jest to, że:

– do tej pory – zabijając przez 8 i pół roku setki cywilów w obwodzie ługańskim (w tym wiele kobiet i dzieci) – kijowski reżim (i czy tak można nazwać jego szanowanych kijowskich partnerów?) nie „przekroczył linii”. Co oznacza, że zabijanie osób poniżej rangi Prokuratora Generalnego było dozwolone i mogło być kontynuowane, pozostając „w granicach”. (Pozostaje pytanie – „kto ustalał granice?”).

– świetnie, że Pasecznik jest takim kretynem, że mówi to otwarcie.

– pięknie, że przynajmniej do palanta takiego poziomu jak Pasecznik dotarło (w 9 roku), że ONI (zakłamani palanci poziomu Pasecznika) są NASTĘPNI. – Czysto po stanowisku. Co oznacza, że wszyscy oni albo: a) szybko uciekną; b) albo spróbują sięgnąć z pomysłem „wyżej”, żeby coś tam załatwić. I obie opcje są właściwie całkiem pozytywne.

(Ale osobiście nie jestem pewien, czy dla niektórych „wyżej postawionych” – nawet wyeliminowanie samego Pasecznika jest „poza granicami tego, co dozwolone”, za co gratuluję szefowi ŁRL).

REN TV
Pasecznik nazywa wybuch w budynku Prokuratury Generalnej ŁRL atakiem terrorystycznym
Leonid Pasecznik, szef Ługańskiej Republiki Ludowej, nazwał eksplozję w budynku Prokuratury Generalnej LNR, w której zginęli prokurator generalny ŁNR Sergiej Gorienko [Сергей Горенко] i jego zastępczyni Jekaterina Stiegljenko [Екатерина Стегленко], aktem terrorystycznym. Pasecznik podkreślił, że wybuch w budynku…

2022.09.16 12:17:05

21 myśli w temacie “Igor Girkin: Sytuacja na froncie i nie tylko w dniach 15-16.09.2022. Rosyjski „Titanic” i ucieczka z Planety Różowych Kucyków.

 1. Ha! Może i jestem tym ostatnim Odklejem, ale wychodziłoby na to, że miałem rację ?! Nie zwariowałem. Nie mam „spiskowych” urojeń. „Mędrcy Syjonu w dalszym ciągu prowadzą swą krwawą rozgrywkę z gojami tego świata!”

  Poliniak napisał:

  „Mędrcy Syjonu w dalszym ciągu prowadzą swą krwawą rozgrywkę z gojami tego świata. Chciałem się łudzić, jakoby Władimir Putin (absolwent „Young Global Leaders” Klausa Schwaba) był tym nawróconym na prorosyjskość, prawosławie, zbuntowanym masonem. Po wybuchu SOW, trwającym jej samobójczym przebiegu, wręcz sabotażowym charakterze działań – o czym wyczytać można z zamieszczonych tłumaczeń, analiz, na Pana Światowida wybitnie merytorycznym blogu – nie pozostaje nic innego, jak w końcu przyjąć do świadomości tezę (głoszoną między innymi przez Zbigniewa Modrzejewskiego) o Putinie jako tej marionetce rabina Berela Lazara z Chabad Lubawicz …”

  Poliniak napisał:

  „Zapoznawszy się z powyższym wywiadem ze Zbigniewem Modrzejewskim, traktującym o charakterze władzy na Kremlu, kolejno zastanowiwszy się nad faktem przeprowadzenia również w Federacji Rosyjskiej „Operacji Kowidowej”, następnie przeanalizowawszy przebieg – mający znamiona sabotażu – trwającej obecnie „Specjalnej Operacji Wojskowej” jak i wcześniejszych działań „rządu rosyjskiego” w sprawie Donbasu, o którym przeczytać można w Pana Światowida wartościowych tłumaczeniach, merytorycznych analizach na blogu … nie pozostaje nic innego, jak skłonić się ku tezom: „Władimir Putin jest człowiekiem Chabad-Lubawicz” & „Mędrcy Syjonu w dalszym ciągu prowadzą swą krwawą rozgrywkę z gojami tego świata”. Wychodziłoby również, że elity kremlowskie są de facto w BRICS tą piątą kolumną syjonistów …

  Wolałbym myśleć, że Putin jest rosyjskim patriotą, ale jak mawiał Tyrion Lannister z „Gry o Tron” ( 😛 ) – „Mędrzec nie powinien wierzyć w coś tylko dlatego, że by sobie tego życzył”.”

  Poliniak napisał:

  „Z pomocą translatora google, zamieściłem parę dni temu w jednym z wpisów na portalu istrelkov.ru komentarz z tezą o „Mędrcach Syjonu” – user Киев odpisał:

  „Почитайте анатомию раздел:”какие ткани не поддаются пластической хирургии” и глаза откройте. К счастью форма черепа у зрелого человека НЕподдаётся пластической операции. А теперь вооружившись знаниями: осмотрите „Владимира Путина” от начала и до сегодняшнего дня.”

  „Przeczytaj sekcję anatomii: „które tkanki nie są podatne na operację plastyczną” i otwórz oczy. Na szczęście kształt czaszki u dojrzałej osoby NIE jest podatny na operacje plastyczne. Teraz uzbrojony w wiedzę: sprawdź „Władimira Putina” od początku do dnia dzisiejszego.”

  I tak przyglądam się zdjęciom prezydenta FR, zarejestrowanemu na nich wzrostowi, oczodołom, uszom, kształtowi czaszki, znakom szczególnym …, czytam „sensacje” o zatraceniu przez Putina znajomości języka niemieckiego czy te o wypowiedziach jego byłej żony, Ludumiły …”

  Poliniak napisał:

  „W poprzedniej notce znów użył Pan Światowid terminu „Nowa Chazaria”. W powyższej nadmnienił o zniszczeniu przez prezydenta FR „własnej armii, własnego przemysłu i własnej bazy społecznej”. Czy teza o „Mędrcach Syjonu” wydaje się już Panu wystarczająco prawdopodobna? Parafrazując przypisywane Churchillowi zdanie: „A Polakom zrobimy powstanie.” na: „A Rosjanom zrobimy Specjalną Wojskową Operację.”, po której, straumatyzowani, już bez większego oporu, zgodzą się na dyktat globalnej etnicznej oligarchii kapitałowej i ludzi pokroju Nawalnego?

  W krajach anglosaskich postępujący zamordyzm. Zachodnio-europejskich gojów pacyfikuje globalistyczna UE z jej organami, na czele z EBC. Odpalenie konfliktu na Ukrainie poza wywołaniem głodu a przez to chaosu w niejednym kraju tzw. „trzeciego świata”, próbą – za sprawą sabotażowego charakteru działań (jak przy „operacji kowidowej”) żydowskich władz FR – definitywnego złamania narodu rosyjskiego, skończy się również budową Międzymorza/Nowej Chazarii/Ukro-Bałto-Polino … (+ Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Mołdawia, pomajdanowe Węgry, pomajdanowa Białoruś, kraje bałkańskie?).”

  Poliniak napisał:

  „Wyrażenia „Mędrcy Syjonu” używam w nawiązaniu do dzieła „Protokoły Mędrców Syjonu” (1903). Właśnie o te prominentne żydowskie rody bankierskie, których członkowie powołali do życia (czy tam przejeli?) Bank Angli, „City of London Corporation”, ustanowili amerykańską Rezerwę Federalną (tego „Finansowego Potwora z Jekyll Island”), wywołali dwie wojny światowe, po których uzyskali globalną hegomonię, wykupując wszelkie możliwe wartościowe aktywa, w ostatnich dziesięcioleciach na rzecz swoich globalnych funduszy inwestycyjnych jak BlackRock, Vanguard, State Street, Fidelity … – o Rothschildów, Rockefellerów, Warburgów, Morganów … itd. mnie się rozchodzi. To ich nazywam mianem „Mędrców Syjonu”.”

  Poliniak napisał:

  „«Обманутая Россия» / „Oszukana Rosja” :

  http://xn—-7sbac2buiegtmahn6pg.xn--p1ai/

  Светлана Лада-Русь / Svetlana Lada-Rus :

  https://www.youtube.com/c/SvetlanaLadaRusTV/featured

  Группа поддержки проектов „Обманутая Россия” / Grupa wsparcia projektu „Oszukana Rosja” :

  https://vk.com/skvoz_apokalipsis

  Россию уничтожают двойники Путина / Rosja jest niszczona przez sobowtórów Putina :

  НОВЫЙ МИРОВОЙ БЕЗ ПОРЯДОК / NOWY ŚWIAT BEZ PORZĄDKU :

  https://www.youtube.com/channel/UCpAisXCUb5HgDrm4_-3sMWQ

  „Mędrcy Syjonu w dalszym ciągu prowadzą swą krwawą rozgrywkę z gojami tego świata!” :

  https://www.facebook.com/100008630945669/videos/959662588247419/

  Poliniak napisał:

  „Zastanawia mnie co na to wszystko Chiny, pozostałe państwa BRICS? Wychodziłoby, że FR jest w tym sojuszu piątą kolumną syjonistów, a po złamaniu narodu rosyjskiego, osadzeniu na Kremlu „liberalnych”, globalistycznych marionetek typu Nawalny, będzie już jawnym wrogiem? Jak zapatruje się na to Pan Światowid?”

  „Nie rozumiem natomiast postawy Chin, pozostałych krajów BRICS, krajów globalnego Południa? Czy ich elity narodowe, państwowe wywiady, służby specjalne, nie mają wiedzy o charakterze lokalnej, etnicznej, żydowskiej mafii putinowskiej, przez co uważają władze kremlowskie za swojego prawdziwego sojusznika? A może nie uważają? Jak zapatruje się Pan Światowid na sprawy azjatycko-BRICSowskie?”

  P.S. Czy Igor Girkin również należy do „TRUPY TEATRALNEJ”? Ma angaż w „WIELKIM PRZEDSTAWIENIU”? Świadomie przekierowuje uwagę swoich czytelników z oczywistej tezy o celowym SABOTAŻU na tą absurdalną hipotezę „PLANETY RÓŻOWYCH KUCYKÓW”? Musi, luksusowy jacht też mu się na starość zamarzył? 😛

  ____________

  Światowid:
  Zdołał mnie Pan zdenerwować, wklejając ponownie rzeczy, które pofalsyfikowałem – o Chabadzie itp. cudach. Jak tak się Pan będzie bawił, to się przestaniemy lubić. Wstrzymuję widoczność Pana przekazu w tym komentarzu do momentu, kiedy będę mógł powklejać do niego moje pominięte przez Pana odpowiedzi.

  I. Girkin nie należy do trupy teatralnej, w razie „demokratyzacji” FR zostanie odstawiony do Hagi. On pisze i mówi pod własnym nazwiskiem w kraju, gdzie każdy musi myśleć co pisze i mówi. Co ma wpływ na to, ile może powiedzieć / napisać. O hipotezie sabotażu wspominał od dawna, zawsze zaznaczając „głupota albo i sabotaż”/”głupota albo i zdrada”. Cele I. Girkina są odmienne od tych, które realizuje ośrodek sterujący Rosją i „trupą”. Więcej o tym napisać nie chcę, choć mogę. Odsyłam do tekstu Andriej Morozow: Skutki konfliktu interesów „elit” FR z interesem narodu rosyjskiego dla przebiegu Specjalnej Operacji Wojskowej na Ukrainie.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Do Słowian te syjonistyczne s***syny muszą czuć szczególny resentyment? Wszak to ruski książę, Światosław I, przed wiekami najmocniej przyczynił się do upadku Imperium Chazarskiego!

   https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatos%C5%82aw_I

   Przerywnik muzyczny: (ciach)

   😛

   _____________

   Światowid:
   Sądzę, że globalna etniczna oligarchia kapitałowa postrzega wszystkich ludzi jako robactwo, z którego formuje to co chce. Także własną biedotę traktuje jako „tworzywo”, czego zresztą dowiedli podczas II Wojny Światowej.

   Na tym blogu wulgaryzmy są ZAKAZANE. W filtrze spamu są wpisane przeze mnie wszystkie ostrzejsze wulgaryzmy i komentarze je zawierające lecą automatycznie do kosza. Jak łatwo zgadnąć – Pana komentarz przywróciłem z kosza, „gwiazdkując” wulgaryzm.
   Co się tyczy „przerywników muzycznych”, proszę mi wybaczyć, ale ich miejsce jest w „księdze gości”, a nie pod tekstem. Dopuszczam pod tekstem na inny temat linki do komentarza w księdze gości, gdzie jest Pana „lista przebojów” na dany dzień/tydzień miesiąc, ale nie więcej. Ja wiem, że teraz się to przyjęło na różnych blogach, ale jako ponurak chcę mieć pod tekstami tylko w miarę rzeczową dyskusję, a nie – MTV.

   Polubienie

   1. „Co się tyczy „przerywników muzycznych”, proszę mi wybaczyć, ale ich miejsce jest w „księdze gości”, a nie pod tekstem. Dopuszczam pod tekstem na inny temat linki do komentarza w księdze gości, gdzie jest Pana „lista przebojów” na dany dzień/tydzień miesiąc, ale nie więcej.”

    https://swiatowid.video.blog/ksiega-gosci/comment-page-1/#comment-886

    😉

    „I. Girkin nie należy do trupy teatralnej, w razie „demokratyzacji” FR zostanie odstawiony do Hagi. On pisze i mówi pod własnym nazwiskiem w kraju, gdzie każdy musi myśleć co pisze i mówi. Co ma wpływ na to, ile może powiedzieć / napisać. O hipotezie sabotażu wspominał od dawna, zawsze zaznaczając „głupota albo i sabotaż”/”głupota albo i zdrada”. Cele I. Girkina są odmienne od tych, które realizuje ośrodek sterujący Rosją i „trupą”.”

    Czy realnym byłoby wydostanie się Igora Girkina (wraz z jego rodziną) z Federacji Rosyjskiej, ucieczka, przykładowo, do Chin/Indii/Iranu, poproszenie tam o azyl polityczny, po czym – skorzystawszy z posiadanych internetowych zasięgów dla opisania „rzeczywistości” FR w 100% – podjęcie tej desperackiej próby ratowania Ojczyzny/narodu rosyjskiego?

    Polubienie

    1. I. Girkin albo zginie z bronią w ręku na gruzach Rosji, walcząc o zachowanie tego co się da uratować podczas smuty albo wygra. Żaden azyl nie wchodzi w grę.

     Co obecnie robi i w jakim kierunku – nie wiemy i nie mamy skąd się dowiedzieć. Ja staram się przedstawiać mu pewne idee, nie mam pojęcia z jakim skutkiem. Ogólnie idea DUGINIZMU i odtwarzania Imperium carskiego to absurd i mrzonka, trzeba wracać do formatu ZSRR, z koniecznymi poprawkami. Po trupie obecnego zdychającego we wszystkich wymiarach systemu, utożsamianego przez FR. Dugin i Putin oszukiwali naród przez 20 lat bredniami, że odpowiedzią na agenturalny demontaż ZSRR powinna być budowa „nowej rosyjskiej tożsamości narodowej” w ramach formatu Rosji carskiej. Ta idea daje od razu do ręki narzędzie zniszczenia państwa rosyjskiego w takim formacie – poprzez ideologię „dekolonializacji”. W przypadku ZSRR taka koncepcja by nie zadziałała, ale w przypadku kapitalistycznego imperium narodu rosyjskiego – zadziała, bo Rosjanie mają mniej do zaoferowania koloniom wewnętrznym niż (w okresie PROMOCJI) kolektywny zachód.
     Krótko – I. Girkin robi wszystko co może, a słyszymy tylko tyle ile może powiedzieć w takim kraju, w jakim żyje.

     Polubienie

     1. Zaczynają być czynione pierwsze wyrzuty Igorowi Girkinowi. User @pedro z istrelkov.ru napisał:

      „Что доволен? Люди гибли, а Путин обменял зверей на своего сраного кума. Что ты Путина выгораживаешь то все время? Думаешь люди не видят? За идиотов нас держишь? Все твои идеи оказались полным дерьмом.”

      „”пленных НЕбрать” имеете в виду, чтобы и наших прямо на поле боя пристреливали? Вы кстати не ответили на простой вопрос. Почему Стрелков постоянно выгораживает (и кстати весьма бесхитростно и очевидно для других) Путина? Разве не он виноват, что в нашей армии нет беспилотников и бронежилетов? Разве не он полез на Украину с группировкой 200 тысяч, когда нужно было собрать кулак не менее миллиона для решительного и быстрого удара, который в кратчайшие сроки завершил бы СВО? Почему если он ждал нападения на Донбасс он не дождался его? Это бы сразу выставило бы Украину агрессором и поставлять ей оружие в таких масштабах другие страны бы уже не могли. По крайней мере Европа. Почему наша и так малочисленная группировка пошла в лоб прямо на бетонные укрепления в начале СВО? Почему не обошли или не захватили запад Украины или ее причерноморские области? Почему он пощадил азовцев и лечил их в наших госпиталях? Почему? Разве он не наш главнокомандующий? Или не наш? Пусть Стрелков ответит на эти вопросы.”

      Polubienie

      1. Te zarzuty pod adresem Girkina pisał ktoś, kto niczego nie rozumie. Przede wszystkim wszystkie kwestie „strategiczne” to przewiny „zbiorowego Putina”, Ministerstwa Obrony etc. Girkin ostro i od pierwszych dni krytykował absolutnie wszystko, co powinien krytykować. Wstrzymanie się od krytyki Putina to sygnał dla AKTORA. Stań na czele rewolucji antyoligarchicznej, zostań realnie tym, na co pozujesz – czyli przywódcą narodu.
       Girkin jest zdania, że widowiskowe obalenie Putina skończy się tylko rozpadem FR i wojną domową, co w połączeniu z wojną na Ukrainie i podpalonym Kaukazem będzie autentyczną katastrofą. Optymalna dla Rosji jest obecnie zmiana władzy z pozostawieniem FIGURANTA na stanowisku FIGURANTA, by utrzymać PRAWNĄ ciągłość władzy, przerywając jednak REALNĄ władzę lokalnej etnicznej mafii-oligarchii kapitałowej.
       I. Girkin proponuje OPTYMALNY scenariusz, który łączy się z najmniejszym ryzykiem i najmniejszym rozlewem rosyjskiej krwi.
       Odsyłam do tekstu https://swiatowid.video.blog/2022/07/23/andriej-morozow-skutki-konfliktu-interesow-elit-fr-z-interesem-narodu-rosyjskiego-dla-przebiegu-specjalnej-operacji-wojskowej-na-ukrainie/ – tam jest mniej więcej w połowie mój spory komentarz w obronie I. Girkina atakowanego przez A. Morozowa.

       I. Girkin widzi i rozumie o wiele więcej niż jego krytycy, bo ma dostęp do niejawnych informacji od korpusu oficerskiego FR i masy ludzi z ŁDRL. Dlatego krytykami nie ma co sobie zawracać głowy. Jeśli jest za co atakować I. Girkina to za duginizm (nonsensowną wersję ideologii swoistej restytucji Imperium Romanowów jako nacjonalistycznego imperium narodu rosyjskiego; program głupi, bo Zachód dostaje do rąk gotowe narzędzie niszczenia tego organizmu – hasło DEKOLONIALIZACJI, na które wiele narodów FR się da złapać) i brak jasnego antykapitalistycznego stanowiska ekonomicznego. Jego żydowierstwo (prawosławność) też jest anachroniczne, ale traktuje je jako prywatną sprawę i publicznie głosi, że „prawosławizacja” Rosji nie ma sensu i się nie uda, więc nie ma sensu z niej robić elementu programu politycznego – podobnie jak z jego poglądów monarchistycznych, które uważa za niemożliwe do zrealizowania.
       Tyle. Proszę wreszcie zacząć czytać moje odpowiedzi wraz z tym, co linkuję, pewne rzeczy wtedy staną się jasne.

       Polubienie

       1. „Wstrzymanie się od krytyki Putina to sygnał dla AKTORA. Stań na czele rewolucji antyoligarchicznej, zostań realnie tym, na co pozujesz – czyli przywódcą narodu.”

        „Optymalna dla Rosji jest obecnie zmiana władzy z pozostawieniem FIGURANTA na stanowisku FIGURANTA, by utrzymać PRAWNĄ ciągłość władzy, przerywając jednak REALNĄ władzę lokalnej etnicznej mafii-oligarchii kapitałowej.”

        Jak Pan Światowid to sobie wyobraża? Że niby pozwolą mu wygłosić na żywo jakie charyzmatyczne, demaskujące orędzie prezydenckie do wszystkich zniewolonych narodów Federacji Rosyjskiej? – .https://www.youtube.com/watch?v=PW4cntAyFxk – ? 😛

        Jeżeli AKTOR/SOBOWTÓR (może i zmarły w 2006 na raka, też figurant acz oryginalny ex-KGBista Władimir Putin byłby w stanie tego dokonać?) zacząłby działać w najmniejszym stopniu w kierunku „rewolucji antyoligarchicznej”, domyślam się, że wyższy rangą oficer FSB/GRU, w rzeczywistości podlegający rosyjskiemu „Deep State”, odpowiadając na salut prezydenckich gwardzistów – wszak to nie „prezydent”, a bezpieka Federacji Rosyjskiej mu ich dobiera ? – wszedłby do Gabinetu Prezydenta FR i w biały dzień, gołymi rękoma, udusił AKTORA/SOBOWTÓRA, sprawę zamieciono by pod dywan, w sekcji zwłok zapisano by to, co by zechciano zapisać … po czym na Kremlu usadowiono by kolejnego FIGURANTA – kto jest p.o. prezydenta FR w razie jego śmierci/niedyspozycji? 😛

        Przecież to czysta ABSTRAKCJA, SURREALIZM, to o czym Pan powyżej napisał, Panie Światowidzie!

        Polubienie

        1. Jaki surrealizm? Szczyt piramidy jest dekoracją, Realna zmiana to zmiana przedostatniego szczebelka. Szczytowi jest obojętne dla kogo gra, tak długo, jak może mieć zagwarantowane bezpieczeństwo osobiste i tych, których życie znajdzie się na szali jako zakładników. Ta wymiana wymaga tylko tyle i przebiegać może z zachowaniem pozorów praworządności i ciągłości państwa. Pytanie kto ma możliwość wykonania takich ruchów. Bo alternatywą jest „kolorowa rewolucja”, która na ten moment (przy tych siłach obozu nacjonal-patriotycznego względem liberal-„demokratycznego”) równa się wojnie domowej, której zachód nie chce z powodu arsenału nuklearnego.

         Polubienie

         1. Nie przecenia Pan Światowid czasem – chcąc się dalej łudzić – siły obozu nacjonal-patriotycznego w Federacji Rosyjskiej?

          Piramida, imo, wygląda następująco:

          Nieświadomi obywatele FR –> świadomy obóz nacjonal-patriotyczny —> niżsi, średni rangą oficerowie służb państwowych z zakonspirowanymi w nich elementami obozu nacjonal-patriotycznego —> trupa teatralna udająca administrację FR —> (i w tym miejscy dochodzimy do rosyjskiego „Deep State”, wszelakich powiązań masońskich, okultystycznych … itd.) —> wyżsi rangą oficerowie służb państwowych —> wyżsi rangą oficerowie służb specjalnych – lokalna etniczna oligarchia kapitałowa –> globalna etniczna oligarchia kapitałowa —> ???

          Co do arsenału nuklearnego, jak mniemam, jest odpowiednio przez rosyjski „Deep State” zabezpieczony – żaden „zakonspirowany” członek obozu „nacjonal-patriotycznego” nie będzie miał do niego nigdy dostępu, Panie Światowidzie! 😛

          Polubienie

          1. Na szczycie piramidy formalnej stoi FARAON i jemu podlega FORMALNIE wszystko. Cała sztuka – zabić marionetkarza i przejąć faraona.
           Historia pokazała, że większość reżimów upadała wtedy, gdy praktycznie nikt już nie chciał bronić elit przed gniewem tłumu. Tak upadł ostatni rząd Imperium, którego nie chcieli bronić biali oficerowie przed rewolucją czerwonych, mimo, że obronić mieli czym i jak.

           Co do arsenału nuklearnego FR … nie wiemy nawet, na ile on w ogóle ISTNIEJE, co dopiero – do czego się nadaje. Jak istnieje tak samo, jak „druga armia świata”, to łatwiej zrozumieć, dlaczego Pentagon każe POLINezji budować 300-tysięczną armię konwencjonalną.

           Polubienie

  2. „Światowid:
   Zdołał mnie Pan zdenerwować, wklejając ponownie rzeczy, które pofalsyfikowałem – o Chabadzie itp. cudach.”

   Poliniak napisał:

   „Wyrażenia „Mędrcy Syjonu” używam w nawiązaniu do dzieła „Protokoły Mędrców Syjonu” (1903). Właśnie o te prominentne żydowskie rody bankierskie, których członkowie powołali do życia (czy tam przejeli?) Bank Angli, „City of London Corporation”, ustanowili amerykańską Rezerwę Federalną (tego „Finansowego Potwora z Jekyll Island”), wywołali dwie wojny światowe, po których uzyskali globalną hegomonię, wykupując wszelkie możliwe wartościowe aktywa, w ostatnich dziesięcioleciach na rzecz swoich globalnych funduszy inwestycyjnych jak BlackRock, Vanguard, State Street, Fidelity … – o Rothschildów, Rockefellerów, Warburgów, Morganów … itd. mnie się rozchodzi. To ich nazywam mianem „Mędrców Syjonu”.”

   Uparł się Pan Światowid na falsyfikowanie tezy o istotnej roli rabina Berela Lazara & Chabad-Lubawicz w rosyjskim „deep state”. A przecież nawet i za Donaldem Trumpem – złudnej nadziei dla tych naiwnych, chrześcijańskich, konserwatywnych gojów z USA – można dostrzec Lubawiczerów!

   .https://wprawo.pl/j-miedlar-trump-przeszedl-na-judaizm-i-stworzy-nowy-izrael-zydowski-publicysta-zginal-po-wyjawieniu-tej-informacji/

   To czy pomniejsi oligarchowie,”trupa teatralna” na czele z „tym czy innym” sobowtórem Putina, podlega czy to bezpośrednio „Mędrcom Syjonu”/Rothschildom czy też Chabadowi podlegającemu owej globalnej etnicznej oligarchii kapitałowej, to już, domyślam się, ustalają – szczegóły taktyczno-operacyjne, podział pracy w wielkim dziele intronizowania „Wszechświatowego Króla Syjońskiego” – w ścisłej tajemnicy, za zamkniętymi drzwiami, w tych malowniczych, szwajcarskich, francuskich, angielskich zameczkach, amerykańskich rezydencjach czy gdzie tam właściciele naszego świata mają zwyczaj obradować?

   A Rothschildowie z kolei podlegają … Szatanowi? Arymanowi? Sadystycznemu, psychopatycznemu Anunnakowi/Elohimowi (czy też jego dziedzicom?) o imieniu Jahwe/JHWH? Co z tytułowym Światowidem, resztą opiekunów ludów słowiańskich? Czyżby polegli w „wojnach bogów”?

   Czy jesteśmy w stanie połączyć się z prawdziwym Źródłem Wszechrzeczy? 😛

   .https://www.youtube.com/watch?v=keL1OcgESC4

   I to już przerasta nie tylko moje – Poliniaka – skromne możliwości poznawcze … ale nawet i zdolność rozeznania Szanownego Autora! 😉

   Pozdrawiam.

   Polubienie

   1. Odtąd rozmawiamy o tym, co jest w tekście albo wcale. O „Chabadach”, Masonach, Reptilianach, spisku Rotszyldów z UFO i Szatanem i innym „folklorze” teoriospiskowym ma Pan cały Internet do ewangelizacji – oprócz tego bloga. Albo fakty i konkrety dotyczące tekstów – albo kosz.

    Polubienie

 2. Co do oceny elity FR doby Jelcyna/Putina, to poniżej wklejam krótki wykład niejakiego dr. Bułata Nigmatulina, który pokazuje na wykresach, co owa elita zrobiła z gospodarką, demografią i sferą społeczną Rosji. Zaznaczam od razu, że materiał pochodzi z kanału YT niejakiej „Andromedy”, która ma poglądy demoliberalno-globalistyczne i okrasza swoje tłumaczenia komentarzem w tym tonie. Ale jeśli pominąć jej wtręty, to są tam (dla wyczulonego i ostrożnego odbiorcy) ciekawe materiały (tłumaczy także Girkina).

  Polubienie

  1. Z merytorycznych materiałów polecam (kompiluję linki z wcześniejszych notek w jeden komentarz):

   «Обманутая Россия» / „Oszukana Rosja” :

   .http://xn—-7sbac2buiegtmahn6pg.xn--p1ai/

   Светлана Лада-Русь / Svetlana Lada-Rus :

   .https://www.youtube.com/c/SvetlanaLadaRusTV/featured

   Группа поддержки проектов „Обманутая Россия” / Grupa wsparcia projektu „Oszukana Rosja” :

   .https://vk.com/skvoz_apokalipsis

   Россию уничтожают двойники Путина / Rosja jest niszczona przez sobowtórów Putina :

   .https://www.youtube.com/watch?v=1GzsK-P-Unc

   НОВЫЙ МИРОВОЙ БЕЗ ПОРЯДОК / NOWY ŚWIAT BEZ PORZĄDKU :

   .https://www.youtube.com/channel/UCpAisXCUb5HgDrm4_-3sMWQ

   „Mędrcy Syjonu w dalszym ciągu prowadzą swą krwawą rozgrywkę z gojami tego świata!” :

   .https://www.facebook.com/100008630945669/videos/959662588247419/

   Polubienie

 3. Uważam, że pozostałe państwa BRICS / kraje i narody „globalnego Południa”, międzynarodowa etniczna oligarchia kapitałowa chce wykończyć w znacznej mierze za sprawą GEOINŻYNIERII – nie są to „teorie spiskowe”, a fakty naukowe! Działania na szeroką skalę mają już miejsce:

  .https://klimat.rp.pl/susza/art36534621-susze-przybieraja-na-sile-a-bedzie-jeszcze-gorzej

  .https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/swiatowy-dzien-walki-z-pustynnieniem-i-susza-rising-up-from-the-drought-together-12049.html

  Dr Jerzy Jaśkowski o geoinżynierii:

  .https://www.youtube.com/watch?v=8dXlbjk1OZY

  .https://www.youtube.com/watch?v=p7TkqW75pt0

  P.S. Miejmy wiarę w Chińską Republikę Ludową jak i wielki naród chiński! Może zdołają się przed tym obronić? Chińska technologia, filozofia konfucjanizmu tą nadzieją dla ludzkości?

  Polubienie

 4. (…)
  ___________

  Światowid:
  Dyskusja pod tekstem nie służy do wrzucania tam dowolnych materiałów. Na dowolne materiały przewidziany jest obecnie wyłącznie dział „księga gości”. Komentarze nie powiązane z tekstem będą usuwane.

  Polubienie

   1. Ten wybuch „elokwencji” pana „gejowego Maruchy” czy tam jakiegoś Wiechowskiego oznacza prawdopodobnie, że został Pan zbanowany. Możecie z panem „MRUFKA” założyć klub zbanowanych przez Maruchę, jego cierpienia znajdzie Pan tu:
    .https://swiatowid.video.blog/2019/08/15/libertarianizm-wasze-ulice-nasze-kamienice/#comment-841

    Ja też zostałem tam zbanowany, dla odmiany za „satanizm”:
    https://swiatowid.video.blog/powiadomienia/#marucha_Marks

    Jak sądzę z wiekiem niektórzy tracą sprawność intelektualną i pan Wiechowski nie jest wyjątkiem. A na przykład profesor Wolniewicz do końca trzeźwy był – poza „pascalowskim” epizodem „Rydzykowego Cudu Nawrócenia”, kiedy z ateisty-marksisty stał się nagle „niewierzącym katolikiem” na potrzeby utrzymania dostępu do RM i TV Trwam.

    Polubienie

 5. Szanowny Panie Światowidzie,

  Robię wyjątek i się odzywam u Pana. (info dla postronnych: bardzo szanuję Gospodarza, a nie odzywa m się tu, bo panu Światowidowi nie odpowiada moja czasami nadpobudliwa ekspresja wypowiedzi i naturalne kmniecie „chamstwo”, czyli używanie „wyrazów”, gdy to konieczne.
  Wracając. A skoro już się odzywam, to jak to mówią, upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu.
  Po pierwsze.
  Zaczyna się Pan, @Światowidzie, dorabiać swojego osobistego „HeavyMetala”, „Kula_Lisa”, „Mani_Przepraszania”, „Kosmatego Krisa” w osobie @Poliniaka; pcha się parch, a łasi. A miły. A „informuje” o różnych ciekawych rzeczach…
  Innymi słowy Czerska z Sakewyczem zaczyna się do Pana dobijać…

  Druga sprawa. @Baca.
  Sprzedał się. To oczywiste. OCZYwiste dosłownie. Bo sobie oczy za sku*wienie naprawił. (Ale za bardzo go nie potępiam. A dlaczego, to za chwilę).
  To nie jest głupi facet. Ba! wręcz naprzeciwko. Jest niezwykle błyskotliwy. Bardzo inteligentny. Niemożebnie elokwentny w piórze; i co z tego? Sprzedał się kremlowskiej ambasadzie w Warsiafce.
  No bo przecież operacji oczu nie zrobił sobie w Niemcowi za datki od POLSKICH CZYTELNIKÓW!
  Bo ja polskich czytelników znam. Prędzej jakiemuś głupowi od giereczek komputerowych na judetubie dadzą grubego grosza, niż jakiemuś politycznemu blogerowi.

  Ale to jedna sprawa. Druga jest taka, że @Baca nadal pisze… I go Ziobro z Mossadem nie ścigają. A taki dr Piskorski za mniej trzy lata w pierdlu pisiarskim spędził…
  I co najważniejsze. W obliczu artykułu https://palmereldritch1984.wordpress.com/2013/01/20/niebezpieczenstwa-wynikajace-z-rezygnacji-przez-publicyste-z-anonimowosci-andrzej-szubert/ ten niezwykle inteligentny, i zdający sobie sprawę z wagi poruszanych spraw, bloger @Baca podaje swojej dane osobowe, i konto bankowe….
  Wielu mądrzejszych od @Bacy za mniej popełniło „samobójstwa”.

  Znać jasno, skąd koszerny teraz wiatr wieje. Z Kremla. A Kreml obecnie nie jest synonim Rosji, jak Wawel (po skażeniu go truchłem Zimnego Lecha nie jest już polski).

  To tyle.
  Postaram się więcej nie zaśmiecać pańskiego zaiste (nie żartuję i nie szydzę) zaułka polskości.

  Pozostaję z szacunkiem wobec Pana,

  Kmieć.

  Polubienie

  1. Gdzie Kmieć, tam wojna, walenie po pyskach, „krwisty” i „mięsisty język”, „nieokrzesanie” …
   Brak poszanowania dla próśb gospodarza o pisanie na temat pod tekstami – i pisanie na tematy NIEPOWIĄZANE – wyłącznie w dziale do tego przeznaczonym (Księga Gości). Pan musi łamać wszelkie zasady, nakładane przez dobre wychowanie.
   Ech, Panie Kmieć … Jest Pan mile widziany, z pana WIEDZĄ o ciemnych stronach „polskiego” internetu, ale trzeba wykazywać choć MINIMUM dobrej woli i respektować PUBLICZNE PROŚBY gospodarza, którego dobrą wolę testuje Pan na zniszczenie w sposób niedopuszczalny. I gdyby nie moja sympatia dla Pana, już dawno skończyłoby się „jak zawsze”.

   Informuję po raz ostatni (tym razem ostatni ostatni raz) – żaden więcej Pana komentarz NIE NA TEMAT nie przejdzie NIGDY na tym blogu, jeśli nie będzie w „Księdze gości” lub innym przyszłym dziale na „wolne tematy”. To po pierwsze.

   Po drugie: Pana komentarz został zablokowany przez filtr komentarzy, gdzie wpisałem wszystkie polskie wulgaryzmy ostrzejsze niż d**a. PODKREŚLAM – to nie Pan został zablokowany jako komentator, ale wulgaryzmy. Tak więc sprawę osób nie potrafiących kontrolować „środków ekspresji werbalnej” rozwiązałem ostatecznie „z automatu”.

   Po trzecie: Co myślę o WSZYSTKICH blogach „tego typu” (a jest i „adabsurdum” i „blog Baruszka” i pewnie masa innych), ma Pan napisane tu (link).

   Po czwarte: pan „Poliniak” wrzucił linki do mojego bloga na WIELU stronach w sieci i widzę ruch przychodzący i kłaniam się mu za to nisko, wylewnie dziękując. Panu także dziękuję za linki na neon24, ale … nie wiedzieć czemu od stycznia MAM STAMTĄD ZERO WEJŚĆ w statystykach a wszak ROI się tam od czytelników, liczniki „odsłon” wręcz się „przekręcają”, „setki” „komentatorów” sprawiają, że „jest życie we wiosce” …

   P.S.
   Chcę mieć z Panem kontakt mailowy. Także i szczególnie w kwestiach „zakulisowych”, które absolutnie nie powinny pojawiać się w przestrzeni publicznej.
   P.S.2
   W zarabianiu jako „bloger Kremla” nie byłoby nic złego tak długo, jak długo służy to polskiemu interesowi narodowemu, powiązanemu z interesem narodu rosyjskiego i INNYCH NARODÓW byłego ZSRR (z wyłączeniem narodu parchatego rzecz jasna – ten, za jego ZBRODNIE, trzeba na taczkach wywieźć z całego terytorium byłego ZSRR, a kto się będzie opierał zasłużonej EKSMISJI – ZAKOPAĆ). Nie widzę ŻADNEJ korzyści dla narodu polskiego we wspieraniu zdrajców, złodziei i grabieżców, których naród rosyjski – w swojej świadomej części – najchętniej by pozabijał, tylko NA RAZIE nie może tego zrobić. Tragiczne jest to, że naród rosyjski dawno by już „pozamiatał” banderland (w 2014), gdyby nie ci @#$#@@$@%&* zdrajcy.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s