U447 JUST: PiS ukrywa prawdę w sprawie żydowskich roszczeń

Poniższy wpis jest streszczeniem wypowiedzi S. Michalkiewicza.

Sarkastyczny dopisek po latach: ten wpis pokazuje, jak łatwo dać się wkręcić w intrygę, kiedy SZAFARZEM „PRAWDY” jest Stanisław Michalkiewicz. Dziś widać, że cały ówczesny „zgiełk” miał wykreować Konfederację i bojówkarzy pana Bąkiewicza. Warto sobie ten „bibelot” przypomnieć tylko w ramach przykładu edukacyjnego, jak działa w III RP polityka i kim w niej jest pan Stanisław, który od lat rozdaje tubylcom takie właśnie PACIORKI. Ja się wówczas nie wyspałem, żeby ten stenogram napisać, a rano ruszyła planowo do boju „właściwa” „husaria” neon24 i pan MacGregor wyskoczył z gotowym stenogramem … jak najprawdziwszy J23.

Notatka informacyjna z rozmowy, która odbyła się w MSZ 25.10.2018. Ze strony polskiej występował ambasador Jacek Chodorowicz, pełnomocnik MSZ ds. kontaktów z diasporą żydowską, przewodniczący polskiej delegacji w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Upamiętnienia Holokaustu (International Holocaust Remembrance Alliance, IHRA). Drugą stroną był Thomas Yazdgerdi, który jest pełnomocnikiem/specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu USA ds. holokaustu i przewodniczącym amerykańskiej delegacji w ww. stowarzyszeniu.

Rozmowa dotyczyła roszczeń żydowskich. Yazdgerdi podkreślił, że strona amerykańska jest zainteresowana, by do wyborów parlamentarnych w Polsce i jednocześnie przed przekazaniem do Kongresu USA raportu o realizacji ustawy 447 Just strona polska w konkretny sposób posunęła do przodu kwestię restytucji. Postęp w kwestii restytucji zdefiniował jako przystąpienie przez stronę polską do procesu prowadzącego do definitywnego rozwiązania kwestii restytucji. Proces ten rozumiał jako podjęcie rozmów z przedstawicielami społeczności żydowskich przede wszystkim negocjacji o charakterze finansowym, mających na celu ustalenie konkretnych kwot możliwych rekompensat, które (jego zdaniem, Yazdgerdi’ego) mogą mieć częściowy charakter. Podkreślił, że strona amerykańska nie oczekuje i nie spodziewa się działań legislacyjnych w określonym wyżej horyzoncie czasowym, natomiast uważa za możliwe konkretne rozmowy i działania, nie mające wymiaru publicznego i formalnego.

Przypomnijmy, że 14.02.2019 podczas konferencji antyirańskiej w Warszawie, która jak wiadomo była wiekopomnym osiągnięciem dyplomacji PiS, sekretarz stanu USA Mike Pompeo oczekiwał, że przez stronę polską zostanie stworzone „kompleksowe ustawodawstwo” w sprawie restytucji mienia bezspadkowego.

Jacek Chodorowicz stwierdza, że „nie ma przesłanki, by sądzić że zbliżające się wybory do Kongresu USA i ewentualne przejęcie Izby Reprezentantów przez Dmokratów mogłoby zmienić na lepsze aktualne proporcje między liczbą kongresmenów nieprzychylnych i przychylnych Polsce w kwestii restytucji mienia żydowskiego, co może mieć realne konsekwencje dla procedowania w Kongresie spraw istotnych dla współpracy bilateralnej polsko-amerykańskiej.”. Mój komentarz: może w takiej sytuacji bardziej opłaci się przejść z amerykańskiej strefy wpływów do rosyjskiej, bo na samodzielność w tej sytuacji geopolitycznej nie mamy żadnych szans, co najwyżej na suwerenność wewnętrzną? Wiadomo coś komu o naciskach Putina na Białoruś w sprawie restutucji mienia bezspadkowego tatmejszych Żydów? Czy rosyjska Duma uchwaliła coś podobnego do 447 Just?

Jacek Chodorowicz stwierdza, dalej: „należy zauważyć, że strona amerykańska konsekwentnie (w kwestii nacisków w sprawie U447 Just?, przyp. mój, Ś.) współpracuje z Muzeum Żydów Polskich „Polin” i równie konsekwentnie podkreśla fakt tej współpracy”. S. Michalkiewicz komentuje, że oznacza to, że Muzeum „Polin” nie jest żadnym muzeum, tylko „odnogą żydowskiej ośmiornicy na Polskę”. Chcąc sytuację ująć precyzyjniej niż S. Michalkiewicz należy stwierdzić, że Muzeum „Polin” jest organizacją propagandowo-lobbystyczną działającą w interesie żydowskich środowisk przestępczych określanych przez N. Finkelsteina jako „Holocaust Industry” (przemysł holokaustu). Tylko dlaczego ta organizacja jest finansowana przez PO i PiS z podatków Polaków?!?

Notatka została wysłana do J. Czaputowicza, ale podczas expose w Sejmie (w 2019 r.) w sprawie ustawy 447 JUST stwierdził, że ustawa ta nie będzie wywierała w Polsce żadnych skutków prawnych. Ponieważ z ww. notatki wynika coś zupełnie innego, oznacza to, że mocodawcy J. Czaputowicza (czytaj prezes Jarosław Kaczyński albo szare eminencje z USA) kazali mu okłamać polskie społeczeństwo.

Wystąpienie pana Michalkiewicza było wówczas dostępne pod tym adresem: http://www.youtube.com/v/D98IP1WWAx8

6 myśli w temacie “U447 JUST: PiS ukrywa prawdę w sprawie żydowskich roszczeń

 1. Ustawa nie będzie wywierała żadnych skutków prawnych, ponieważ ważne jest jedynie to, co wynika z prawa międzynarodowego i precedensów wydanych wyroków przez Sąd Najwyższy w USA, a nie co wynika z propagandowych wpisów Michalkiewicza:

  Polecam zapoznać się z tą informacją:
  niepoprawni.pl/blog/as/sad-najwyzszy-wydaje-wyrok-przeciwko-spadkobiercom-zydowskich-handlarzy-dzielami-sztuki-z

  Polubienie

  1. Pani jest naiwna. Deklaracja Terezińska, której NIE PODPISAŁ NIKT stała się podstawą do U447, a „Holocaust Industry” nie powiedział przecież ostatniego słowa w tej sprawie.

   Polecam zapoznać się z filmikiem POWRÓT DO JEDWABNEGO [2021]. Z youtube już „wyparowały” wszystkie kopie, ale na vimeo się ostał

   Polubienie

   1. Sumliński nie czytał tych akt?
    oscar.neon24.pl/post/162296,prawda-o-jedwabne

    _____

    Pewnie czytał, tylko co z tego? Zeznania świadków były składane pod przymusem, psychicznym lub fizycznym, czasem nawet nie wiedzieli, co podpisują: Co o Jedwabnem wiemy?, https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/04/17/jedwabne-oszczerstwo-i-haniebne-przeprosiny/#O_procesie_Lomzynskim, a tu ma Pan wypowiedź człowieka, który odsiedział wyrok za „pomoc” Niemcom podczas mordowania Żydów, polegającą na tym, że na ich rozkaz (za którego niewykonanie mordowali) pilnował i eskortował Żydów do stodoły: https://myslnarodowa.wordpress.com/2013/02/06/jedwabne-ostatni-swiadek-jerzy-laudanski-apel-o-wsparcie-filmu-dokumentalnego-o-jedwabnem/.

    Tą odpowiedź piszę mimo pełnej świadomości, że @Mony filmu Sulmińskiego nie obejrzał i obejrzeć nie zamierza, zaś jego jedynym celem jest spamowanie odsyłaczy do tekstu @Oscar, czyli hasbary z neon24.

    Światowid

    Polubienie

    1. Mony obejrzał, od początku do końca, a od dni kilku wczytuje się w obecne tutaj teksty. Skąd tu przywędrował? Z blogu WPS1, tam może Pan znaleźć nieliczne i bardzo skromne moje komentarze.

     Wszystko się rozjaśni gdy powiem, że doszło do pomylenia Pana z tym osobnikiem, przez któreś z odsyłaczy w Pana tekstach do komentarzy na neon24. Nie jestem częstym gościem neonu więc, nie znam Pana „od tamtej strony”.
     Stąd całe to nieporozumienie i moje zdziwienie, za co biję się w pierś.

     Komentarze można usunąć.
     ___

     Skoro Pan obejrzał film Sulmińskiego, to powinien Pan zwrócić uwagę na to, że w tym filmie wykazano, że zeznania są mało wiarygodne, bo nie zawierają informacji o tym, że zanim do stodoły zostali zapędzeni starsi Żydzi, kobiety i dzieci z rynku, w stodole zamordowano już młodych i silnych Żydów (nagle wszyscy we wsi zapomnieli, że Żydów eksterminowano w 2 grupach?). To ich mogiłę naskórkowo badał prof. Kola. Są i inne wątpliwości co do tych zeznań – obok tego, że były składane pod przymusem np. padały zarzuty, że były przepisywane z gotowców robionych na podstawie żydowskich legend – stąd kilka razy padała w nich nonsensowna liczba 1600 ofiar. Zresztą główną zaletą filmu Sulmińskiego jest pokazanie, jak działa żydowskie lobby czy też żydowska mafia – i za to film znika z youtube.Pana komentarzy nie pokasuję, bo dokumentują pewną (wyjaśnioną) wątpliwość i zawierają trochę ciekawostek (dopisanych przeze mnie). Niech więc sobie wiszą.

     Światowid

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s