„Amerykańsko”-ukraińskie ludobójstwo na Rosjanach maskowane „obroną” Ukrainy – relacje mieszkańców Mariupola [wideo PL]

Ten tekst powstawał bardzo długo. Przede wszystkim z powodu ogromnej ilości materiału wideo do przetłumaczenia. W miarę opracowywania jednego filmiku okazywało się, że pojawiło się kilka innych. Ale w jakimś momencie należy uznać, że nowe relacje niczego więcej już nam nie powiedzą, że dotarliśmy do prawdy.

Po opracowaniu tych wszystkich materiałów, wielokrotnym poprawianiu błędów przyszła pora na zaprezentowanie tego czytelnikom w jakiś sensowny sposób. To nie może się udać bez jakiegoś umieszczenia relacji świadków w szerszym kontekście historycznym, który doprowadził do tego, że tragedia Mariupola mogła w ogóle się zdarzyć. Zacznijmy może od tego, że relacje Ukraińców z Rosjanami zamieszkującymi teren Ukrainy nie są normalne. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że Ukraina z „etnicznymi” Ukraińcami to tak naprawdę tylko część Galicji, fragment dawnego zaboru austriackiego. Południe i wschód Ukrainy to ziemie ruskie, zamieszkane w większości przez Rosjan, uważających się za przedstawicieli narodu rosyjskiego – a nie – ukraińskiego. Jako państwo wielonarodowe Ukraina mogła pójść drogą ułożenia relacji z ludnością rosyjską, zamieszkującą nie – ukraińskie ziemie – tylko odwiecznie rosyjskie, włączone do państwa ukraińskiego bez pytania mieszkańców o zgodę. Z większymi lub mniejszymi potknięciami kohabitacja w państwie ukraińskim obu narodów układała się w sposób akceptowalny. W 2014 r., po zamachu stanu zorganizowanym przez USA i inne państwa zachodnie, rozpoczęła się tragedia Rosjan. Do władzy doszły siły, które do rosyjskojęzycznych obywateli mają stosunek białych kolonizatorów do Indian. Uważają, że Rosjan na Ukrainie trzeba eksploatować i tępić, unicestwić ich tożsamość. I to nie są żadne żarty, proszę sobie w tej chwili obejrzeć pierwszy materiał wideo:


Bohdan Boutkevitch, Hromadske TV 08.2014: „Na Donbasie 1,5 mln zbędnych ludzi. Trzeba ich wybić.” Pamiętajmy – 02.05.2014 w Odessie neobanderowskie bojówki dokonały rzezi Rosjan, oficjalnie zginęło 48 osób a 116 zostało ciężko rannych … Policja stojąca na miejscu zbrodni nie zrobiła absolutnie nic. Jak to świadczy o sytuacji na Ukrainie? Jak taką wypowiedź, jak to wideo należy rozumieć w kontekście zdarzeń z Odessy?

Warto pamiętać, że wg ostatniego w miarę wiarygodnego spisu ludności Ukrainy, przeprowadzonego w 2001 r. język rosyjski jako język natywny (czyli narodowość rosyjską) zadeklarowało 29,6% obywateli. W samym Kijowie – 25,4 (Źródło: wikipedia, https://en.wikipedia.org/wiki/Language_policy_in_Ukraine, sugeruję przejrzenie hasła po polsku (brak wersji polskojęzycznej, bo kogo w Polin by tam obchodził los jakichś tam „ruskich” na Ukrainie – więc oto link do tłumaczenia google), data dostępu 29.03.2022). Przepisy językowe przyjęte po przewrocie pozbawiały Rosjan prawa używania języka rosyjskiego i zmuszały ich do posyłania dzieci do szkół i przedszkoli ukraińskojęzycznych – czyli de facto prowadziły do zatarcia tożsamości narodowej, dokładnie takiego, jak to, przeciw któremu walczyli Polacy w zaborze pruskim w najczarniejszych latach „Kulturkampf”-u. Ale na walce o pozbawienie Rosjan prawa posługiwania się językiem ojczystym się nie skończyło. Politycy związani z mniejszością rosyjską, opozycyjni względem waszyngtońskich pomazańców na Ukrainie po 2014 marli dziesiątkami, jak muchy (link 1, link 2), co nie budziło oburzenia „demokratów” z zachodu, drących włosy z głów nad losami Chodorkowskiego, Nawalnego czy Niemcowa. Wskutek terroru stosowanego na wschodzie wobec rosyjskojęzycznych działaczy politycznych i społecznych oraz działań legislacyjnych doszło do faktycznego pozbawienia ludności rosyjskojęzycznej politycznej reprezentacji politycznej (link). Nie, żeby ludności ukraińskojęzycznej reprezentacji nie pozbawiono (Nadia Sawczenko (29.03.2017): „Żydzi stanowią tu 2 proc. społeczeństwa, a zajmują około 80 proc. stanowisk w rządzie”link … a w Polin?).

Dobrze, mamy więc ogląd sytuacji, ale to jest dopiero wstęp. To, co się działo po „Majdanie” na południu i wschodzie Ukrainy, o czym nas w Polsce nikt nie informował – to był masowy bunt ludności, żądającej autentycznej demokracji, autentycznego prawa do samookreślenia, suwerenności regionalnej – i rzecz jasna – prawa do używania mowy ojczystej (nie uwierzycie jakiej … – ROSYJSKIEJ!). Po będącej lustrzanym odbiciem popieranej przez „zachód” „demokracji majdanowej” fali demonstracji i bezkrwawych (w odróżnieniu od Majdanu) przejęć władzy w różnych obwodach, zaczęła się kampania terroru i pacyfikacji. Od rzezi w Odessie (popatrzcie sobie, jak „zachodnia demokratka” Żulia Tymoszenko komentuje masowy mord w Odessie [link jewtube – w skrócie – nazywa pokojowych demonstrantów z Odessy „terrorystami”, a ich zdegenerowanych morderców – „stróżami porządku i spokoju na ulicach Ukrainy” … i im dziękuje] – mogę przetłumaczyć całość, jeśli poprosi ze 3 osoby …). I trzeba podkreślić jeszcze jedno. Te wszystkie ruchy zostały całkowicie porzucone przez Putina na pastwę ukraińskich zwyrodnialców z Azowa i „Prawego Sektora”, a potem – ukraińskiej armii. Armii, która od 02.05.2014 (tak, od tego samego dnia co mord w Odessie – co jasno wskazuje, że był on aktem polityki państwa ukraińskiego wobec mniejszości rosyjskiej – aktem w pełni zaakceptowanym przez „społeczność międzynarodową”) zaczęła strzelać do protestujących w Donbasie – nie ostrzegawczo, tylko tak, by zabić (te zdarzenia są przedstawione w filmie poniżej, od 44 minuty). To Ukraińcy jako pierwsi zaczęli bombardować miasta Noworosji przy użyciu lotnictwa, prowadzić zmasowany ostrzał artyleryjski dzielnic mieszkaniowych (pierwszy był Sławiańsk). Prezydent Poroszenko, po tych aktach terroru noszących znamiona ludobójstwa nie został objęty żadnymi sankcjami, podobnie jak nikt z pomajdanowego rządu. Oczywiście – o żadnych sankcjach na Ukrainę również nie było mowy. Postawa władz rosyjskich (czyli wiadomo kogo) wobec ludności rosyjskojęzycznej Noworosji w tych dniach nosiła znamiona zdrady narodowej – i tak została tam zapamiętana. Cokolwiek otrzymali z Rosji separatyści – było to za mało i za późno. W sam raz tyle, by krew rosyjskich patriotów płynęła wartkim strumieniem bez żadnych szans na pomoc Rosjanom na terenach, gdzie „Azow” i „Ajdar” oraz inne oddziały neobanderowskie dopuszczały się aktów terroru, okaleczeń i zabójstw. Godzinny film, który zamieszczam poniżej wyjaśnia całe tło tamtych krwawych i tragicznych zdarzeń. Ten film pokazuje, skąd wzięła się tragedia Rosjan z Mariupola i innych „bronionych” dziś przez Ukraińców miast. I dlaczego tak ochoczo bronią się oni właśnie z miast, dzielnic mieszkaniowych … Zapraszam do obejrzenia filmu:

Maidan: Road to War | RT Documentary [EN] [kopia]- chwilowo tylko w wersji angielskiej, ale za jakiś czas zrobię polskie napisy. Za przejściowy brak wersji polskiej dziękujcie tzw. „polskiemu piekłu”.

Tak więc, mądrzejsi o tą garść faktów możemy kontynuować nasze rozważania. Armia ukraińska i siły neobanderowskie (przypominające tak naprawdę bardziej Waffen SS, jeśli wziąć pod uwagę sprzęt i wyszkolenie bojowe … oraz doświadczenie w terroryzowaniu i eksterminacji ludności cywilnej) zaczęły tą wojnę z jasną doktryną „obronną”, opracowaną zapewne w Waszyngtonie. Dla Ukraińców miasta na południu i wschodzie – tam, gdzie obecnie toczą się główne walki – to miasta zamieszkane przez tą „zbędną ludność, którą trzeba wymordować” (jak tłumaczył pan Bohdan Boutkevitch w filmie powyżej). I ta polityka jest konsekwentnie realizowana. Byłaby to jedna z najbardziej perwersyjnych w powojennej historii zbrodni popełnionych przez państwo na własnych obywatelach (przeznaczonych do likwidacji) – gdyby za nią (na szczeblu decyzyjnym) faktycznie stały elity ukraińskie, a nie – ich waszyngtońscy mocodawcy i lokalni współplemieńcy tychże. Celem Waszyngtonu, sterującego działaniami armii ukraińskiej i neobanderowców jest zniszczenie miast i doprowadzenie do śmierci jak największej części ich populacji, tylko po to, by mieć paliwo dla machiny propagandowej demonizującej Rosję i Rosjan (oczywiście ten cel ładnie się zgrywa z neobanderowskimi koncepcjami czystek etnicznych w Noworosji …) oraz – doprowadzić do załamania morale armii rosyjskiej i społeczeństwa rosyjskiego (poprzez wywołanie u nich poczucia klęski i winy – oto operacja narodowowyzwoleńcza kończy się niezamierzoną rzezią Rosjan, wziętych przez oddziały ukraińskie pod dowództwem USA – na zakładników – „żywe tarcze”), „kolorowej rewolucji” i upadku Putina – i Rosji w ogóle – bo „zachód” chce upadku Putina po to, by mu nikt nie przeszkadzał w planowanym od wielu dekad zniszczeniu Rosji wg planu opisanego w „Globalnej Szachownicy” Brzezińskiego. Działania władców USA są więc cynicznym, perfidnym i planowym ludobójstwem, wykorzystywanym nie jako cel, a narzędzie polityki – co stawia ich moralnie poza gatunkiem ludzkim, obok największych hitlerowskich ludobójców i … elit Imperium Brytyjskiego. Zebrane poniżej relacje ofiar Waszyngtonu w pełni potwierdzają zasadność powyższej oceny sytuacji.

Chciałbym jeszcze w tym miejscu zwrócić uwagę czytelników na pewne wątki związane z rosyjską operacją specjalną. Analiza dotychczasowego przebiegu działań wskazuje na to, że Rosja została wmanewrowana w tą wojnę przez Waszyngton. Nie jakimiś ogólnymi, strategicznymi przesunięciami (rozszerzenie NATO, zapowiedzi Zełenskiego o budowie broni atomowej, tajemnicze biolaboratoria, rozwinięcie wojsk ukraińskich do ataku na DRL i ŁRL i rozpocęcie przez nie już 16.02.2022 natarcia artyleryjskiego), choć one stworzyły presję na Putina, tylko poprzez prowokację wywiadowczą. Dla każdego, kto choć trochę orientuje się w metodach prowadzenia działań wojennych jest jasne, że siły wkraczające na Ukrainę od północy i północnego wschodu (cała „operacja kijowska”) nie były siłami wkraczającymi jako wojska inwazyjne, tylko jako wsparcie dla antyrządowego przewrotu, w który musiałaby być zaangażowana armia ukraińska. To tłumaczy, dlaczego kolumny jechały na złamanie karku, bez żadnej asekuracji, bez żadnego zwiadu. To tłumaczy szalony desant na Hostomel, który w warunkach prawdziwej nowoczesnej wojny nie miał ani sensu militarnego ani szans powodzenia. Ruchy wojsk rosyjskich to ruchy armii, która nie spodziewa się żadnego poważniejszego, zorganizowanego oporu. Oczekiwano, że walki ograniczą się do pacyfikacji oddziałów neobanderowskich przy współpracy armii Ukrainy albo minimum – przy jej bierności. Destrukcja systemów komunikacyjnych, radarowych i obrony przeciwlotniczej była jedynie zabezpieczeniem, na wypadek, gdyby ktoś w armii ukraińskiej zbuntował się przeciw puczystom wspieranym przez Rosję. Rozwój wydarzeń okazał się dla Rosjan katastrofalny, zostali wciągnięci przez Waszyngton w pułapkę. To klęska i kompromitacja (albo zdrada na najwyższych szczeblach) rosyjskiego wywiadu, na wszystkich możliwych płaszczyznach. Od rozpoznania i zabezpieczenia taktycznego trasy przejazdu kolumn, po weryfikację intencji rzekomych puczystów i zagwarantowanie, że w godzinę „Z” nie „Z”dradzą. Zaskoczenie operacyjne Rosjanie uzyskali tylko na południu, bo nikt w Waszyngtonie nie spodziewał się, że przejmując (w swoich marzeniach) wystawiony na „wabia” Kijów – będą jeszcze próbować zajmować zbrojnie cokolwiek na Ukrainie (bo i po co, skoro przejmują całość, poprzez nowy rząd). Tak, wojna za naszą wschodnią granicą to wojna rozpętana od początku do końca przez Waszyngton (czyli tych „bezimiennych”, co tam naprawdę rządzą). Krew Rosjan, krew Ukraińców, krew kobiet i dzieci – to krew na ICH rękach. To oni, przez 8 ostatnich lat odczłowieczali Rosjan z południowego wschodu, to oni szkolili zdegenerowanych neobanderowskich morderców tych taktyk walki, które miały owocować maksymalnym ludobójstwem. To oni postawili Rosję przed koniecznością wojny, zbrojąc Ukrainę i rozkazując jej rządowi zmasowanie wojsk do rozprawy z DRL i ŁRL. To zgrupowanie w przeddzień wojny było już na pozycjach wyjściowych i rozpoczynało zmasowany ostrzał separatystycznych republik. Przeprowadzona przez USA prowokacja miała dwa cele naraz – po pierwsze maksymalnie okaleczyć armię rosyjską, wciągniętą w zasadzkę (i NIE JADĄCĄ NA WOJNĘ – tak się nie jedzie na wojnę!). To miała być totalna katastrofa, która miała – w połączeniu z zaplanowanymi sankcjami i demonstracjami „opozycji demokratycznej” w Rosji doprowadzić do totalnego buntu społeczeństwa rosyjskiego i upadku Putina (to po drugie). Ten plan się nie powiódł, ale plan wyniszczenia ludności Noworosji jest kontynuowany.

Z ostatniej chwili – na terenach opuszczonych przez Rosjan rzekomo (o czym trąbią wszystkie media „wolnego świata”) znajdowane są ciała ofiar masowych mordów, rzekomo rosyjskiego ludobójstwa na ludności cywilnej. Dwa dni temu Ukraina odmówiła Czerwonemu Krzyżowi dostępu do miejsc przetrzymywania jeńców rosyjskich, odmówiła przestrzegania Konwencji Genewskiej. Można tylko się zastanawiać, ilu jeńców rosyjskich właśnie jest „odnajdywanych” w cywilnych przebraniach – po tym, jak ich pomordowano (sprawą traktowania jeńców zajmę się w kolejnym tekście … i, moi drodzy – ta sprawa może mieć dla wszystkich Polaków kapitalne znaczenie jeszcze w tym pokoleniu …). I jaka część innych odnalezionych pomordowanych – to uchodźcy z Noworosji, którzy uwierzyli w humanitarną pomoc państwa ukraińskiego. Rzeczywistość na naszych oczach zmienia się w koszmar, prawdziwy horror, w którym zdegenerowany ludobójca oskarża państwo i naród ofiar o własne na nich zbrodnie. Jakże to zgodne z duchem i naturą władców USA – i ich neobanderowskich „młodszych braci w wierze”. Na SouthFront.org pojawił się tekst, w którym pada stwierdzenie, że masowe mordy to inscenizacja SBU, ale część ludności cywilnej faktycznie została pomordowana przez wkraczające samoobronę i SBU – 4 dni po opuszczeniu przez Rosjan tego rejonu (Buczy).

Tymczasem oddajmy głos ocalonym z Mariupola, którzy dają świadectwo tego, czym jest „obrona Ukrainy” w miastach zamieszkanych przez Rosjan …

Mariupol, relacje mieszkańców: „Azow, te pedały, rozstrzeliwali CYWILÓW, rozstrzeliwali całe autobusy usiłujące opuścić miasto na Wołodarsk.”


Mariupol, relacje mieszkańców: „Postrzelili moją córeczkę, synka, mamie przestrzelili obie nogi. Całe tylne drzwi samochodu postrzelali gdzie popadnie. Cały samochód był oklejony napisami DZIECI.”


Mariupol, relacje mieszkańców: „To PIEKŁO. Strzelali do nas, po nas. Azow. Azow strzelał, Prawy Sektor!”
„Zburzyli [Azow] wszystko na samym lewym brzegu! Nie da się tego odbudować!”


Mariupol, relacje mieszkańców cz. 1, 01.04.2022, southfront.org link do w. oryginalnej


Kobieta z Mariupola: „Za co nas tak skrzywdziliście [wy z USA i Europy]? My tylko chcemy żyć. Ocalcie nas [od tego]”
Mariupol, relacje mieszkańców cz. 2, 01.04.2022, southfront.org, link do w. oryginalnej


Mariupol, relacja kobiety: „Azow, armia ukraińska, strzelali do małych dzieci dla zabwy”


Mariupol, relacje mieszkańców 29.04.2022, napisy PL – co naprawdę myślą mieszkańcy o wydarzeniach w mieście, roli wojsk ukraińskich i neobanderowców z Azowa w katastrofie humanitarnej i cierpieniach ludności. Źródło: https://southfront.org/in-video-testimonies-of-civilians-in-mariupol/

Z góry dziękuję za rozesłanie odnośnika do tekstu znajomym i zamieszczenie w Internecie tylu odsyłaczy, ile zdołacie. Nawet jeden może zrobić ogromną różnicę! Dziękuję!

24 myśli w temacie “„Amerykańsko”-ukraińskie ludobójstwo na Rosjanach maskowane „obroną” Ukrainy – relacje mieszkańców Mariupola [wideo PL]

 1. Z podziękowaniem dodam trzy grosze.
  Historycznie to po raz pierwszy o „ukraińcach” – z małej litery ! – napisano w Encyklopedii Katolickiej z roku bodajże 1912. Link jest „gdzieś u mnie”. Zapisano tam że wśród ludności „ruskiej” („Rutene”), zamieszkującej polskie Kresy (dodam że kiedyś „Kresy” to obecny Donbas!), pojawiło się ugrupowanie polityczne „ukraińców”, którzy za swoich największych wrogów uważają Polaków i Rosjan.
  Język „ukraiński” powstał na podstawie narzecza „rusińskiego” i bardzo się zmienia. Nawet Podoliaka gdzieś opisywał, że „ukraiński” jakiego się uczył kilkadziesiąt lat temu jest niezrozumiały dla tych co się uczą „ukraińskiego współczesnego”.
  Pierwszy rosyjski słownik – chyba lata 1870-1880 – opisuje w osobnym rodziale język białoruski. Natomiast język „małoruski” – „rusiński”, jest uważany za tożsamy z rosyjskim klasycznym z tego okresu. Podano tam około 30 słów które odróżniają „narzecze małoruskie” od rosyjskiego, dwa czy trzy słowa to germanizmy a reszta to słowa polskie.

  Dodać też pasuje że na terenie byłej USRR trwała intensywna depolonizacja. O ile dobrze pamiętam – też to gdzies linkowałem – spisy z czasów ZSRR mówiły o około 3 mln ludzi przyznających się do polskości. Około roku 2014 było to około 200 tysięcy osób. Sytuacja Polaków jest trudna, trudniejsza niż rosyjskiej większości! W dużo większym stopniu Polacy są wynaradawiani, szykanowani i w większym stopniu dotyka ich zakaz nauki w języku polskim. Pod tym względem mniejszość wegierska ma się dużo lepiej z uwagi na wsparcie państwa wegierskiego.
  Polonii się nie wspiera, w roku 2014 zamknięto polski konsulat w Doniecku.

  Jeszcze raz. „Ukraińcy” prawdziwi to Rusini. To „narodowa mniejszość”. Z małej litery „ukraińcy” to banderowcy o różnej przynalezności narodowej. Banderowcem czyli ukraińcem może być Rosjanin, Polak, Białorusin itd…
  Teren tworu Lenina zamieszkują poza Rusinami, przede wszystkim Rosjanie, Polacy, Rumuni, Słowacy, Białorusini, Serbowie, Grecy, Karaimowie, Azerowie, Tatarzy, Mołdawianie itd. Nie wspominając o żydach i Żydach…

  _____
  Światowid: Dziękuję za bardzo wartościowe uwagi – odnoszące się do kwestii poruszanych w artykule i wyjaśniające kwestie niedostatecznie tam naświetlone. Oby więcej takich komentarzy i komentatorów pojawiło się tej stronie ……

  Polubione przez 1 osoba

 2. Former Prime Minister Mikoła Azarov about nazi on Ukraine – eng subtiles
  Polish translate: „.. Reżim w Kijowie był porównywalny z licznymi dyktaturami latynoamerykańskimi narzuconymi przez USA w ubiegłym stuleciu. Mieli szwadrony śmierci, dysydenci byli mordowani publicznie, zakazano partii politycznych i nadawców, inne formy mediów, i to było przed konfliktem. Gdy konflikt się rozpoczął, teraz postanowili wziąć się za ręce, aby żyć w całkowitym bezprawiu. Na przykład poseł Denis Kirejev, który brał udział w pierwszych negocjacjach z Rosją, po prostu go zastrzelili i wyrzucili jego ciało na ulicę. Tak po prostu SBU aresztowała go bez powodu, a w ramach tego, co mogło być torturą, strzelili mu w głowę i wyrzucili ciało na zewnątrz… przed sądem Pichersky’ego. To jest centrum Kijowa. Kiedy więc Zełenski pojawia się w parlamentach różnych krajów, gdzie go oklaskiwają… co by było, gdybyśmy zapytali tych parlamentarzystów, Włochów, Niemców, którzy bili brawo: „Czy to normalne, że poseł zostaje zastrzelony bez procesu i śledztwa, a ciało wyrzucane?” Wszyscy zostali aresztowani, politycy, politolodzy i dziennikarze, którzy sprzeciwiali się reżimowi. Elena Berezhnaya, znana działaczka na rzecz praw człowieka, również została aresztowana – była prawdopodobnie jedyną z działaczy ukraińskich, która nie bała się reżimu. Przemawiała w parlamentach kilku krajów. Mówiąc o nazizmie na Ukrainie Przemawiała w ONZ, Bundestagu, OBWE. Pomimo jej rozgłosu, SBU po prostu ją aresztowała i teraz znajduje się w areszcie. Dziennikarka Anna German, wcześniej z radia Svoboda, została aresztowana wraz z mężem. Jej mąż nie ma nic wspólnego z polityką czy dziennikarstwem – po co go przywieźli do towarzystwa? Nikt [Western] nie mówi nic przeciwko temu. Jakby to było zupełnie normalne. Aresztowani są także dziennikarze Jurij Dudkin, Dmitrij Djangirow, mógłbym tak gadać – ci, którzy zdążyli uciec, wyjechali za granicę. Ci, którzy tego nie zrobili, są teraz w więzieniu. Parlament Europejski nie dba o to. Zełenski ma krew po łokcie, ponieważ na jego rozkaz wojsko wykorzystuje cywilów jako zakładników. Dlatego jest tak wiele ofiar cywilnych. ..”

  Najlepiej to wrzuć u siebie, bo z youtube pewnie zaraz zniknie. Jeśli zniknie to napisz na email, to podeślę.

  Polubienie

 3. Jeżeli tak się dzieje, to czego oczekuje osoba, która zebrała ten materiał, zrobiła ten film i potwierdza t słowa Lawrowa, czy Mediediewa że to nie Rosjanie tylko Ukraincy mordują ludność cywilną i Rosjan.Nie wiem kto komu robi wodę z mózgu.Ale wiem że jedni są warci drugich i że gdzieś jest trochę prawdy.I kto tym rządzi, że Ameryka trzyma w swoich rękach całą politykę i kto ma krew na rękach osądzi czas i historia.

  _____________
  Światowid:
  Dziwny komentarz od kogoś, kto twierdzi, że z materiałem się zapoznał. Gdyby jedni byli warci drugich, nie byłoby o czym mówić. Jest o czym mówić, bo ludobójcy stroją się w szatki „dziewic orleańskich”, a cały „wolny świat [made in USA]” z ofiar intryg „Waszyngtonu” i jego banderowskich siepaczy robi diabłów. Widać musi Pani przeczytać materiał ponownie – lub „doobejrzeć” filmy.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Jestem zszokowana tym filmem. Jeśli to prawda to znaczy ,że nie wszystkie zbrodnie dokonuje Rosja. Co do Rosji to Putin i tamtejsze gazety wypowiadają się jasno np. Ria.ru „Denazyfikacja Ukrainy jest konieczna. Społeczne bagno ukraińskie, które aktywnie i biernie wspierało nazistów musi ponieść konsekwencje wojny i przyswoić sobie doświadczenie jako lekcje historyczną i zadośćuczynienie za swoją winę ” dalej czytamy ” Ukraina to sztuczna konstrukcja antyrosyjska pozbawiona własnej treści cywilizacyjnej, element podrzędny obcej cywilizacji. Sama denazyfikacja nie wystarczy do tego potrzebna jest deeuropeizacja.”Wszyscy Ukraińcy , którzy uważają ,że Ukraina powinna być niepodległym państwem są skażeni nazizmem.
   Rosja od początku nas okłamywała twierdząc ,że nie napadnie na Ukrainę. I do tej pory kłamie. . Jesteśmy bombardowani przez fake newsy. Z każdej strony nas okłamują nie tylko Rosja.

   Polubienie

   1. Droga Pani, tak się głupio składa, że film jest w 100% prawdą. Co bardziej szokujące – Rosja od początku tego konfliktu mówi prawdę (a wszystkie państwa bloku USA – kłamią …). Za absolutnie wszystkie znane Pani z TV i „zachodnich” mediów zbrodnie na Ukrainie odpowiadają albo armia ukraińska, albo rząd ukraiński albo neobanderowskie bandy degeneratów. I nie, nie piszę tu Pani „ruskiej propagandy” – tylko to, co napisał pułkownik Sztabu Generalnego armii szwajcarskiej, wieloletni pracownik wywiadu szwajcarskiego:
    https://swiatowid.video.blog/2022/04/09/jacques-baud-jak-usa-ue-i-francja-podpalily-ukraine-i-jak-zachodnie-media-oklamaly-spoleczenstwa-zachodu-kto-i-jak-wywolal-wojne/

    W skrócie: wojnę rozpoczęła Ukraina atakiem na Donbas 16.02.2022. Władze republik zostały wtedy, by zatrzymać ukraińską agresję (po 8 latach!!!) uznane przez Kreml i podpisano z nimi sojusze obronne. To NIE POWSTRZYMAŁO agresji ukraińskiej na Donbas (choć na to Putin liczył!). W tej sytuacji Rosja została zmuszona do wojny.
    I teraz – po wkroczeniu armii rosyjskiej wojska ukraińskie i oddziały neobanderowskie prowadzą działania zbrojne wprost z domów i mieszkań ludności cywilnej, co jest zbrodnią wojenną. Wszystkie zniszczenia infrastruktury i zabudowy miast są efektem planowej, zbrodniczej STRATEGII przyjętej przez armię ukraińską, ale tą strategię wymyślono Ukraińcom w Waszyngtonie. Zresztą – to Waszyngton tak naprawdę dowodzi armią ukraińską i włada jej politykami. Więc w ostatecznym rozrachunku – krew jest na rękach globalistycznych elit rządzących z Waszyngtonu.

    Polubienie

    1. Zresztą – to Waszyngton tak naprawdę dowodzi armią ukraińską i włada jej politykami. Więc w ostatecznym rozrachunku – krew jest na rękach globalistycznych elit rządzących z Waszyngtonu.

     ***

     Tu nie może być żadnych wątpliwości. Pozostaje jedynie kwestia V kolumny, która od początku operacji w porozumieniu z Waszyngtonem wkłada przysłowiowy kij w szprychy.
     Wszyscy dekownicy powinni zostać internowani i osądzeni po wojnie wraz z banderowcami, których wspomagają i nie powinno być tutaj żadnego pobłażania. Choćby przy odgruzowywaniu zniszczonych miast i wsi. Natomiast wojska rosyjskie powinny iść do samego Berlina lub jeszcze dalej, jak wiosną 1945 roku. Mam nadzieję, że we wschodnich Słowianach drzemie jeszcze siła i wygrają, bo jeśli nie, to czarne nasze w Polsce widoki. Stąd też ten rozlegający się po całym świecie wrzask o niedobrej Rosji.
     Sadzę, że gdyby Rosja działała bardziej zdecydowanie, to mogłoby to zainicjować prawdziwą Wiosnę Ludów w okupowanej środkowej Europie i nie tylko.

     Polubienie

    2. Jeśli to wszystko prawda i wszystkie zbrodnie są ze strony ukraińskiej to w takim razie co robi 200 tys wojska rosyjskiego przygląda się?

     ___________
     Światowid:
     Jest związane walką. Wskutek lekceważenia sytuacji na Kremlu – i nieprzeprowadzenia mobilizacji – wojsko FR praktycznie nie ma rezerw (odwodów). To, co jest ledwo starcza do prowadzenia działań z taką intensywnością, jaką obserwujemy. W tej sytuacji sztab musiał ogołocić „front kijowski”, żeby cokolwiek zrobić na „froncie donbaskim”. Ukraina ma przewagę ilościową ok. 2:1 nad całym zgrupowaniem rosyjskim na Ukrainie. I jest zalewana dostawami wyposażenia wojskowego i uzbrojenia. Poza tym nikt na Kremlu nie przewidział, że marionetki Waszyngtonu otrzymają od swoich władców rozkaz przeprowadzenia takiej rzezi własnej ludności, tylko po to by mieć materiał propagandowy. Normalnym ludziom ze sztabu FR trudno wyobrazić sobie do czego są zdolni psychopaci z Waszyngtonu i ich neobanderowscy wasale, więc są raz za razem zaskakiwani skalą i okrucieństwem zbrodni oraz bezczelnością mediów „wolnego świata”, bezkrytycznie rozpowszechniających prowokacje i inscenizacje jako rzeczywistość. O tym pisałem tu i tu i tu – i wielu innych miejscach.

     Patrzą się tylko jak Ukraina morduje swoich? Jak Pan odniesie się do tego co piszą gazety rosyjskie .Putin też się wypowiadał ,że Ukraina musi zostać wyzwolona od faszystów. Ludność cywilna ,która jest bierna i chce niezależnej Ukrainy to też ma zostać wyeliminowana.

     ___________

     Światowid: Pani nie ma pojęcia , co piszą gazety rosyjskie. Putin ma całkowitą rację w sprawie „faszystów” (czytaj neobanderowców). Gdyby wojska FR nie starały się oszczędzać ludności cywilnej (za której plecami, jak terroryści, chowają się i naziści i armia ukraińska) byłoby już po wojnie.

     Jeśli potwierdzenie swoich rewelacji o „rosyjskich zbrodniach” znajdzie Pani w prasie lub TV spoza strefy wpływów USA i UK (wliczając globalne korporacje medialne), możemy porozmawiać, bez tego – nie. I niech się Pani przestanie dawać oszukiwać, że „obie strony kłamią” albo „prawda leży pośrodku”. Prawda leży dokładnie tam, gdzie leży, niezależnie od tego, jak daleko odbiegają od niej opinie strony próbującej zakłamać rzeczywistość. Odsyłam do tekstu Wojna na Ukrainie – fikcja „wyważonej opinii”. Do momentu, kiedy nie zacznie Pani dokumentować swoich zarzutów i nie przestanie pisać niczym nie poparte dyrdymały relatywizujące zbrodnie neobanderowskie – nie będę przepuszczał Pani komentarzy bez moderacji – a te które przepuszczę – przepuszczę z komentarzem tylko o ile znajdę czas na napisanie komentarza.

     Polubione przez 1 osoba

 4. Co ważniejsze fragmenty: 1 minuta 18 sek, 33 minuta i w ogóle film jest o tym, co mówił Putin, czyli o nazistach, bo on użył słowa „denazyfikacja”.
  Posiadam wersję z angielskim tłumaczeniem całego filmu i ten fragment od 33 minuty (3min) z polskim. Właśnie zrobiłem. Można pobrać przez 2 tygodnie tutaj: https://files.fm/u/depcpjr2h
  — film —
  Kraj, który w ciągu 30 lat swojej niepodległości stał się siedliskiem najbardziej agresywnego, jaskiniowego nacjonalizmu. Tutaj za mówienie po rosyjsku w sklepie, w metrze czy w pracy można nie tylko dostać w twarz, ale także trafić do więzienia. Tutaj profesorowie są wyrzucani z uczelni tylko za to, że wykładają literaturę i filozofię po rosyjsku. A najbardziej niebezpiecznym zawodem w kraju stał się zawód nauczyciela języka i literatury rosyjskiej. Grożą im zarzuty karne, więzienie i szykany publiczne. Kanały telewizyjne są tu zamykane tylko dlatego, że niektórzy dziennikarze nazywają nazizm nazizmem. Wszystko to jest współczesną Ukrainą. Zobacz film-śledztwo Arkadija Mamontowa „Ukraina. Nowoczesny nazizm”.

  Polubienie

   1. Głównym ograniczeniem jest czas. Proszę podać rosyjski tytuł tego filmu, jak zobaczę i okaże się, że warto – może siądę. Materiałów do tłumaczenia mam w tej chwili i tak ponad możliwości przerobowe.

    Polubienie

 5. „Ukraine on fire” Oliver’a Stone’a., twórcy między innymi takich filmów jak „Pluton”, „Urodzony 4 lipca” czy „Urodzeni mordercy”. Dokument na temat Ukrainy i nazizmu, obejmujący w skrócie czasy od Kozaków po Majdan w 2014 roku. Film po angielsku a ukraiński w postaci napisów po angielsku.

  Polubienie

 6. Dobre pytanie, dlaczego WWP ,odpuścił sobie Ukraine w 2014 roku? Niechciał? Czy nie mógł dokończyć tej roboty? Dlaczego nie było wtedy takiej reakcji na majdan, jak teraz na to co działo się w Kazachstanie?

  Polubienie

  1. Proszę przypatrzeć się przebiegowi tej wojny. Co dotychczas zrobiono, na Kremlu, by zmobilizować armię i skończyć tą wojnę? 40 dni wojny, w której od pierwszego dnia głównym problemem jest brak sił po stronie rosyjskiej. Walczy 200 tys. z armii 2,2 mln. Mniej jak 10%. Na zachodzie potrzebna jest wielka ofensywa, kładąca koniec zasilaniu Ukrainy w broń i najemników. Przez 40 dni WWP nic w tej sprawie nie zrobił. A co zrobił? Zaczął negocjacje, z których Ukraina (czyli Waszyngton) zwyczajnie sobie robi żarty. Rosja cofa się spod Kijowa w geście dobrej woli, Ukraina odpowiada natarciem artyleryjskim na cofające się oddziały, nie oglądając się na los cywilów pod bombardowaniem. Potem ofiary cywilne używa jako DEKORACJE w inscenizacji „ludobójstwa”. A Ławrow na to, że „prowokacje ukraińskie nie zniechęcą Moskwy do rozmów pokojowych”. Pieskow mówi w mediach rosyjskich, że armia FR poniosła kolosalne straty na Ukrainie. To jest jasne co się dzieje. Elity FR już zdradziły, teraz przygotowują społeczeństwo do KAPITULACJI. Jeśli dobrze wyczuwam „wielki plan” WWP na tą wojnę, to ofensywa na Donbasie skończy się klęską militarną, i jakimś haniebnym pokojem, żeby oligarchia FR odzyskała dostęp do majątków zamrożonych na zachodzie. I bardzo chciałbym się mylić. Putin albo nie ma władzy, albo jest zdrajcą. W 2014 r. zwyczajnie zdradził naród rosyjski na Ukrainie, ale nie wiemy czy w ogóle on rządzi. Czy dziś zdradza naród rosyjski w FR? To się okaże już niedługo. Bo albo on zabije oligarchię i pokona Ukrainę, włączając ją do FR, albo podpisze kapitulację – czyli pokój pozostawiający neobanderyzm na Ukrainie nietknięty za jakieś małe albo wręcz żadne zyski terytorialne. Zobaczymy.

   Polubienie

 7. Dziekuje za ten material. To 100 procent prawdy. widzialam co sie dzieje od 2014 roku i wiem jak jest teraz…wszystkie zbrodnie sa na rekach Ukrainy,USA i Zachodu!!!! Ukraina to handel dziecmi,organami, tworzenie broni biologicznej rowniez!!! Dzieci zamykane w klatkach wyworzone dla pedofili na calym swiecie (glownie USA). Dzieki Bogu Putin probuje to zakonczyc

  Polubienie

   1. Witam serdecznie, chciałbym puścić w eter Twój rewelacyjny zbior wiadomości.
    Pytanie brzmi czy mogę użyć tego w swoim kontencie na swoim kanale, za Twoja zgoda….pozdrawiam serdecznie

    Polubienie

    1. Jeśli materiały zostaną bez jakichkolwiek edycji (w szczególności – bez usunięcia informacji o adresie bloga i autorstwie tłumaczenia) – nie ma problemu. Jeśli dodatkowo mój blog zostanie zareklamowany – to takie wykorzystanie materiałów będzie bardzo mile widziane.

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s