Pytanie do użytkowników neon24

Mam pytanie do członków społeczności neon24.pl, którzy tu zaglądają. Ale najpierw dość długie wprowadzenie, któe trzeba zrozumieć, zanim się zacznie odpowiadać na moje pytanie.

Dopisek: ponieważ jakoś się tu tłumy żądnych prawdy „neoniarzy” nie wypowiedziały (kłaniam się w pas, panie „Spirito Libero”), odpowiedni tekst dotychczas nie powstał, ale powstał jakiś tam substytut, do którego chętnych i ciekawych, skąd wiadomo że są traktowani jak DEBILE przez @”Dżona” od razu odsyłam:
Neonowy „Dżon”, czyli w jakiego „profesjonalistę” wdepnęli po uszy Lipski z Oparą [neon24.pl]

Wprowadzenie

W mojej notce „Nowyekran24.pl – kłamstwa w sprawie polityki bezpieczeństwa” (dostępnej pod adresem https://swiatowid.neon24.pl/post/164118,nowyekran24-pl-klamstwa-w-sprawie-polityki-bezpieczenstwa ) zdemaskowałem kłamstwa szerzone przez osobę występującą pod pseudonimem „Dżon”, będącą wykonawcą nowej wersji portalu nowyekran. Kłamstwa te dotyczyły (absolutnie fikcyjnej) NIEZBĘDNOŚCI znajomości adresu IP do wykonywania działań administracyjnych. Pokazałem ponadto, że blokowanie adresów IP przez administratorów nie tylko nie uniemożliwi „złym” osobom dostępu do portalu (proszę nie rozumiejących w czym rzecz o lekturę tekstu, adres którego umieściłem powyżej), ale wręcz ukaże osoby niewinne, jeśli te nie będą potrafiły ominąć blokady.

Pod tekstem, zablokowany przeze mnie „Dżon” umieścił za pomocą Dariusza Lipskiego 2 komentarze pełne fałszywych stwierdzeń i przeinaczeń tez sformułowanych przeze mnie. Z wypowiedzi „Dżona” wklejonej z konta „Fundacja Nowy Ekran” ( https://swiatowid.neon24.pl/post/164118,nowyekran24-pl-klamstwa-w-sprawie-polityki-bezpieczenstwa#comment_1837956 ) dowiadujemy się jednak ciekawej rzeczy:

Klamstwo. Nawet jeżeli założymy, że niewinny Tezeusz wylosuje ten sam adres ip, co jest mało prawdopodobne, to mechanizm powtarzam, działa na login i ip a nie na sam ip. Pan Tezeusz może spać spokojnie.

Ja mój tekst pisałem nie znając mechanizmów administracyjnych neon24 i rozumując, że adres IP jest potrzebny do blokowania dostępu do portalu „rozrabiakom”. To jasno wynikało z tez pana „Dżona” ( z tekstu https://dz.neon24.pl/post/164083,wywolany-do-tablicy ), gdzie napisał co następuje:

Sedno problemu – mało popularny numer ip. Do czego administracji jest potrzebny numer ip użytkownika?

 1. Eliminacja użytkowników, którzy zostaną przez administratorów uznani, za uciążliwych.
 2. Do nakładania banów na użytkownika poprzez numer ip.
 3. Do wyjaśniania sytuacji, które takiego wyjaśnienia będą potrzebowały.
 4. Do rozwiązywania sporów między użytkownikami.

Jeśli teraz weźmiemy pod uwagę, że pan „Dżon” pisze w pierwszym z cytatów, że blokada działa tylko na „login i ip a nie na sam ip”, to dla każdego informatyka jego stwierdzenie jest absurdalne. Dlaczego? Ponieważ gdyby blokada działała tylko na „login I ip”, czyli login ŁĄCZNIE z określonym numerem IP, to „zablokowany” tak „rozrabiaka” mógłby się logować z tym samym loginem z INNEGO IP bez przeszkód. Akurat pan Lipski – zupełnie BEZ POWODU zablokował mi możliwość logowania do neon24 – i nie mogę zalogować się z ŻADNEGO IP. Co z tego wynika? Jeśli blokada działa WYŁĄCZNIE na LOGIN, to adres IP nie jest tu do niczego potrzebny. Do czego zatem neon24 potrzebuje adresów IP użytkowników, jeśli (co jest już jasne z mojego tekstu i powyższego cytatu z wypowiedzi „Dżona”) nie do administrowania? Mam odpowiedzieć czy sami się domyślicie?

Pytanie

Obiecałem „rozwalić w drobny mak” argumentację pana „Dżona” z wklejonych komentarzy. Mam wątpliwości, czy warto to robić dla mojej własnej satysfakcji, jeśli wiedza o matactwach „Dżona” nie jest jakoś nikomu ze społeczności neon24 potrzebna (choć powinna). Biorąc pod uwagę w ogóle znikomą liczbę czytelników neon24, a szczególnie to, że moją techniczną notkę ( https://swiatowid.neon24.pl/post/164118,nowyekran24-pl-klamstwa-w-sprawie-polityki-bezpieczenstwa ) przeczytało ze zrozumieniem ze 4 (na to wskazuje ocena 3,5; ewidentnie nie zrozumiał jej podający się za informatyka pan „Dżon”; również pan Lipski, który zablokował po tej notce moje konto na miesiąc – gdyby zrozumiał, wiedziałby, że nie ma w niej niczego, co dawałoby usprawiedliwienie dla jego działań), zaś oceniło ją 8 (co nie jest na neon24 równoznaczne z przeczytaniem), nie wiem czy warto poświęcać mój czas na te kwestie, szczególnie biorąc pod uwagę, że neon24 i jego dalszy los w ogóle już mnie nie interesują.

Tak więc, szanowni „neoniarze” pytam Was – czy mam poświęcić mój czas na „rozwalenie” tych komentarzy „Dżona”, czyli pokazanie ich fałszu i niekompetencji? Czy na nic wam ta wiedza nie jest potrzebna? Proszę komentować podając własną nazwę użytkownika na neon24, Wasze adresy email mnie nie interesują – wpisujcie cokolwiek postaci aaa@bbb.ccc. Zobaczymy, czy popyt na prawdę istnieje i jak jest duży na „portalu wszystkich Polaków” …

3 myśli w temacie “Pytanie do użytkowników neon24

 1. Panie Światowid, napisał Pan wiele ciekawych komentarzy lecz tu w sporze z „Dżonem” wydaje się być Pan nieco zafiksowany. Ten Dżon przecież wie, co robi i po co to robi. A Pan mu przypisuje brak wiedzy i dobrą wolę, nazwijmy to tak. Przecież on wie, że Pan ma rację, jednak realizując swoje plany nie może tych Pana racji brać pod uwagę i zmuszony jest nawet Pana wiedzę podważać. W przeciwnym razie nie mógłby zrobić tego, co zamierza, z tym się chyba Pan zgodzi.
  Parę nowych tekstów ożywiło by Pana blog.

  Polubienie

  1. Ten Dżon przecież wie, co robi i po co to robi. A Pan mu przypisuje brak wiedzy i dobrą wolę, nazwijmy to tak.

   Jego wypowiedzi zdradzają, że często nie ma pojęcia o czym pisze, a jedynie próbuje imitować kompetencje przed laikami takimi jak przeciętny czytelnik neon24. Niestety każdorazowo udowodnienie jego machlojek i ignorancji wymagałoby takich elaboratów jak https://swiatowid.neon24.pl/post/164118,nowyekran24-pl-klamstwa-w-sprawie-polityki-bezpieczenstwa , bo trzeba najpierw nauczyć czytelnika podstaw, dopiero potem można te banialuki przyszpilać.

   Podejrzewam, że „Dżon” jest osobą bez wykształcenia informatycznego, która przyuczyła się do zawodu klepacza kodu PHP+SQL i nauczyła w kontaktach z klientami udawać informatyka. Szczególnie zabawnie wypada to w przypadku rozmów z takimi osobami jak pan Lipski, który chcąc uchodzić za kompetentnego potakiwał bredniom pana „Dżona” niczego z nich nie pojmując. Pokazywanie ignorancji „Dżona”, którego kompetencje Lipski żyrował przed Oparą kompromituje Lipskiego w oczach Opary, jako ignoranta. I pewnie dlatego sprawy potoczyły się tak, a nie inaczej.

   Z tego co widzę po dniu walki „Dżon” zdołał wczoraj przekonfigurować wpis DNS i teraz najbardziej opozycyjny portal wszystkich Polaków zamiast we Francji stoi sobie w … Częstochowie. Andrzeja Szcześniaka władze PiS zmusiły do likwidacji prawica.net (serwer działał chyba z domu Szcześniaka) pod pretekstem prorosyjskości, co trzeźwo myślących raczej skłoniłoby do stawiania serwera opozycyjnego możliwie najdalej od Polin. A tu „najopozycyjny” australijski „kangur”, oskarżany we wszystkich mediach PiSowskich trolli o to samo plus WSI i KGB stawia serwer „pod nosem” chłopaków Kamińskiego? Czego to dowodzi? Pewnie tego [szyderstwo], że WSI i KGB są w Polin tak mocne, że im ABW i Kamiński nie podskoczą i serwera nie zwiną (za co mieliby zwijać? – a za to samo, za co siedział 3 lata w areszcie M. Piskorski – za „oddziaływanie na opinię publiczną”). Albo tego, że „kangur” ma „żelazny list” od samej Matki Boskiej Częstochowskiej … Czym zasłużył na taką łaskę Królowej Polski?

   Polubienie

 2. Panie Światowid, ma Pan prawo rzecz jasna mieć swoje zdanie i dzięki za odpowiedź. Bardzo dającą do myślenia, szczególnie z tą Częstochową. Na oczach Opary nie ma co polegać, on raczej ślepy niż widzący albo więcej musi niż może. Istnieje opinia, że PIS nic nie może i tylko wykonuje zlecenia. W takim przypadku uwięzienie Piskorskiego miałoby sens, ponieważ dla samego PISu korzyści nie było z tego żadnej.
  Będę odwiedzać ten Pana blog żeby zobaczyć, co Pan nowego i ciekawego napisał.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s