Czy wyjdziemy z Unii … nogami do przodu?

Polexit-u nigdy dość … ALE: kto da nam PARASOL MILITARNO-POLITYCZNY do takich aktów NARODOWO-WYZWOLEŃCZYCH? Car Putin, który zależy finansowo od RFN i nie ma w Polin już żadnych interesów?

Pan Konrad Rękas co kilka tekstów przypomina że z UE należałoby wyjść, ale jak zwykle wracamy do punktu wyjścia – że nie ma jak i nie ma woli politycznej … Ostatnio stwierdził, że decydujący dla polskiego wyjścia z UE jest brak woli politycznej po temu w … Waszyngtonie (Nijak nie chodzi o Unię. Ani o suwerenność):

Nie w tym bowiem nawet rzecz czy z UE wyjdziemy, bo to mogłoby się zdarzyć tylko na polecenie amerykańskie – i w kontekście zagadnienia najważniejszego, czyli zabezpieczenia niemieckich interesów gospodarczych w Polsce. Problem polega na tym, że nawet w przypadku pojawienia się takiej woli politycznej – nijak nie bylibyśmy do POLEXITu przygotowani.

Wątek nieprzygotowania do polexitu był wprowadzony we wcześniejszym tekście red. Rękasa „Niemcy czy hitlerowcy?”, w którym skomentował dewastowanie przez PiSmana Adama Borowskiego warszawskich tablic upamiętniających polskie ofiary Powstania Warszawskiego, polegające na zaklejaniu na nich słowa „hitlerowcy” słowem „Niemcy”. Kończąc tekst napisał co następuje:

Nasz, polski problem, tj. nasza przynależność do gospodarczych Wielkich Niemiec – (…) produktem właśnie imprintowania Niemcom psychologii winy, w wyniku którego powstała atlantycka, globalistyczna, demoliberalna Republika Federalna.

Bo to ona, jako istotna część światowego układu finansowo-gospodarczego – dominuje obecnie nad Polską. Nie Trzecia Rzesza, nie ponadczasowa Germania – ale kajająca się za winy hitlerowskie RFN. A jej interesów w Polsce nikt, włącznie z PiS nie tyka. Bo jeśli ktoś zaproponuje rozwiązania realnie kwestionujące RFNowskie interesy w Polsce, przeprowadzi nacjonalizację niemieckich montowni i zbuduje podstawy konkurencyjnego wobec RFN polskiego przemysłu – to pierwszy głosuję za.

Zastanówmy się przez chwilę nad postulatem red. Rękasa. Na cóż nam nacjonalizacja tych montowni, jeśli nie będzie komu w nich robić ani z czego ani dla kogo?

Dlaczego nie będzie KOMU? Bo po zamknięciu tych montowni POLNISCHE SCHWEINE pojadą za robotą ZA ODRĘ.

Dlaczego nie będzie Z CZEGO? Bo RFN-owski BAUER dostarcza do tych montowni swoje części, szczególnie te zaawansowane technicznie, których w Polin nikt nie podrobi, bo te przemysły, które by mogły są (PRZEZORNIE) ZAORANE od 30 lat (patrz np. „Diora”- jak wygaszono polską Dolinę Krzemową – a co zostało po „Elwro”, „Eltrze” i „Unitrze”?) albo w ogóle w Polin nie powstały.

Dlaczego nie będzie DLA KOGO? Dlatego, że montownie Polin są wyspecjalizowane w obsłudze popytu RFN i reszty UE. Wojna gospodarcza z RFN to wojna gospodarcza z UE, czyli utrata rynków zbytu tych montowni.

Parafrazując znany z PRL dowcip:

„Gdybyśmy mieli holenderską wieprzowinę zalalibyśmy caaaały świat konserwami. Ale nie mamy niemieckiej blachy na puszki. Ale za to mamy embargo ‚państw demokratycznych’ na nasze konserwy.”

Znów jesteśmy w tematyce mojego tekstu Jak wyjść z NATO tak, żeby do nas samo nie wróciło? – i jakoś ani na krok nie posunęliśmy się w „rozpracowywaniu tematu” od czasu, gdy ten tekst napisałem.

Od 30 lat wykuwane są i zakładane ludowi Polin kajdany – a w zasadzie to ciemny ów lud SAM SOBIE – pod nadzorem polskojęzycznych elit kompradorskich – te (coraz to kolejne) kajdany wykuwa wedle PROJEKTU dostarczonego z ZACHODU i sam sobie zakłada. A red. Rękas chce jak Aleksander Wielki – tak z dnia na dzień, jednym cięciem miecza ten węzeł gordyjski unicestwić …

Wychodzenie z tego bagna to robota na DWIE DEKADY dyktatury narodowo-komunistycznej, która będzie musiała powielić zamordyzm rodem z epoki Bermana, wsadzając syjonwaszyngtońskich „żołnierzy wyklętych” PiS do więzienia na Rakowieckiej (tylko gdzie wtedy trzymać kryminalistów – może dać im paszporty w jedną stronę do UE?). Skąd brać dziś ludowo-robotnicze kadry do walenia po mordach GaPolowych „partyzantów” Sakiewicza? Zrobimy DRUGĄ reformę rolną i rozparcelujemy majątki ziemskie KRK w kraju, gdzie młodzi dawno dali nogę ze wsi, a pola o których niegdyś marzyły pokolenia chłopów małorolnych dziś zarastają chwastami i lasami jak Polin długa i szeroka?

No i kto da nam PARASOL MILITARNO-POLITYCZNY do takich aktów NARODOWO-WYZWOLEŃCZYCH? Car Putin, który zależy finansowo od RFN i nie ma w Polin już żadnych interesów (poza zamknięciem Jamału, jako zagrożonego odcinka sieci dystrybucji, przebiegającego przez wrogi i niestabilny UMYSŁOWO kraj)?

Zdjęcie wprowadzające: niemieccy pogranicznicy radośnie demontują szlabany na polskiej granicy wraz z wejściem Polski do strefy Szengen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s