Apel do pana Jacka Boki w sprawie usuwania bloga

Apel do Boki

[Kolejny wpis, który przenoszę tylko ze względu na „kompletność” migracji. Jeśli kogoś sprawy poruszane tu średnio interesują, ale humorystyczną ciekawostką nie pogardzi, niech zerknie tylko na koniec tekstu, na niebieski dopisek.] Z góry dziękuję za wzięcie tej notatki pod uwagę zanim Pan zacznie niszczyć cudzy dorobek intelektualny oraz materiały kompromitujące co poniektórych.

Do napisania tego komentarza skłoniła mnie następująca wypowiedź pana Jacka Boki:

Koniec bloga kresywekrwi
Najpóźniej do czwartku 24 czerwca blog kresywekrwi zostanie wykasowany i zniknie z portalu neon24.pl
Nigdy więcej też nie ma mowy o moim powrocie na tą domenę wielbicieli UB i NKWD
Pozdrawiam

Niezależnie od mojej opinii zarówno o Panu, Panie Jacku, jak i o Pana twórczości publikowanej tu i w innych miejscach sieci zwracam się z prośbą o usunięcie, jeśli już koniecznie musi Pan coś sobie pokasować, jedynie Pana własnych TEKSTÓW i pozostawienie DYSKUSJI pod nimi bez ingerencji. Powodów, dla których uczciwy Polak i uczciwy człowiek w ogóle postąpiłby minimum w ten sposób (nie skasowałby niczego lub minimum oszczędziłby cudzą pracę) jest kilka:

  • Komentarze pod Pana tekstami nie są Pana własnością intelektualną, tylko ich Autorów, zaś wolą Autorów było, aby ich wypowiedzi znalazły się w przestrzeni publicznej i nie powinien Pan łamać woli tych osób po tym, jak pozwolił Pan tym osobom wypowiadać się na swoim blogu.
  • Dyskusje pod tekstem zawierają często fakty tekst uzupełniające, mają więc wartość edukacyjną, odcinanie od której Polaków jest działaniem antypolskim.
  • Wypowiedzi komentatorów są częścią zbiorowej wiedzy narodu polskiego, ich usunięcie pozbawi Polaków (tą garstkę, którym się jeszcze chce czytać) informacji o tym kim są określeni komentatorzy, ponieważ osoby komentujące ujawniały swoje poglądy lub poglądy, do których głoszenia w polskojęzycznym internecie zostały zobowiązane. Usuwając komentarze umożliwi Pan zachowanie przez określone osoby „czystego konta”.

Z góry dziękuję za wzięcie tej notatki pod uwagę zanim Pan zacznie niszczyć cudzy dorobek intelektualny oraz materiały kompromitujące co poniektórych.

P.S. Niestety pan Jacek Boki mimo zapoznania się z powyższym tekstem zrealizował zamysł usunięcia swoich publikacji wraz z cudzymi komentarzami pod nimi, co oczywiście fatalnie świadczy o jego charakterze, stosunku do komentatorów i czytelników. W komentarzu poniżej ująłem to tak:

W przypadku pana Jacka Boki właściciel bloga chce zrobić krzywdę wszystkim komentatorom i czytelnikom neon24, ponieważ nie podobają mu się niektórzy komentatorzy, którym udzielił prawa głosu.

To smutne, że osoba pisująca o jednych z najtragiczniejszych zdarzeń w historii narodu polskiego demonstruje zachowania tak autokompromitujące i niedojrzałe.

[Dopisek dokonany przy migracji: Można uznać to za ciekawostkę psychologiczną: sprawa znalazła „zabawny” finał, bo oto pan Jacek Boki ni z tego ni z owego wrócił na „domenę wielbicieli UB i NKWD”, na którą miał „nigdy więcej” nie wracać. Ludzi, których całe dyskusje poszły w niebyt wskutek jego furiackich zachowań słowem nie przeprosił. Gdyby pan Boki był człowiekiem na poziomie – nie tylko przeprosiłby pokrzywdzonych, ale i poprosił administrację neon24 o przywrócenie tekstów, i dyskusji, które pousuwał. Gdyby administracja neon24 była na poziomie, sama poprosiłaby autora, by wyraził zgodę na przywrócenie wszystkiego z kopii bezpieczeństwa.]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s