Mega-niegospodarność, „WAŁY” i trolle PiS-u

Znany z wklejania kolosalnych ilości tekstów propagandowych PiSowskich mediów pod cudzymi publikacjami na Neon24 i zamulania tym spamem wszelkich dyskusji pisowski troll Kula(wy na umyśle) Lis 70 wysmażył własny (?) tekst o sędziach III RP. Pod tym tekstem rozdziera (wklejką, a jakże) szaty nad tym, że kontrolowany przez PiS wymiar sprawiedliwości obchodzi się nader łagodnie z małżeństwem Plichtów (tych od AmberGold). Na zwrócenie mu uwagi, że przy niegospodarności, marnotrawstwie bądź przekrętach PiS (jak mawiał Ryszard Ochódzki: „prawdziwe pieniądze robi się tylko na wielkich słomianych inwestycjach” – co w PiS widać niejeden rozumie) AmberGold to „małe miki” – zostałem zablokowany, a mój komentarz (poniżej) usunięty.

Usunięty komentarz wyglądał tak:

A kto powinien siedzieć za wyrzucone w błoto pieniądze na przekop mierzei wiślanej?

Plichty okradły ludzi na 851 mln. A na przekop idzie psu pod ogon 2 mld ( https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/przekop-mierzei-wislanej-ile-kosztuje-konferencja-ministra-andrzeja-adamczyka/b475xc4 ) . To tylko początek wydatków, bo inwestycja wymaga budowy specjalnej pogłębiarki, która będzie musiała po kilka razy w roku udrażniać szlak żeglugowy, na który i tak żaden większy statek pełnomorski nie wpłynie, bo za płytko. Ile za ten „sztandarowy” przekop małego Napoleonka zapłacą w kolejnych latach eksploatacji szlaku wodnego wszyscy podatnicy?

Na szmelc F-35 17,5 mld psu pod ogon, tylko NA POCZĄTEK, bo koszty eksploatacji tego złomu będą kolosalne (https://polskatimes.pl/umowa-na-samoloty-f35-podpisana-cena-zaplacimy-ponad-175-mld-zlotych-co-zawiera-umowa-z-lockheed-martin-szczegoly-umowy/ar/c1-14416429). Kto pójdzie siedzieć za to marnotrawstwo?

Za zbędne Himarsy – „tylko” 1,5 mld złotych psu pod ogon ( w tym ponad 200 mln dolarów zupełnie za nic – bo zestaw kupiony za 440mln USD powinien kosztować 175 mln usd https://matusiakj.blogspot.com/2019/04/dlaczego-polska-przepaca-za-amerykanski.html ). Czy winny pójdzie siedzieć? Pytanie retoryczne.

Za 250 niepotrzebnych nam do niczego „Abramsów” 23 mld złotych ( https://300gospodarka.pl/news/czolgi-abrams-m1a2-sepv3-wojsko-polskie ). Nie umiemy do nich wytworzyć absolutnie nic (jak do Himarsów F-16 i F-35 – ani części zamiennych, ani amunicji). Kolejny worek bez dna na pieniądze podatników.

A Pan, Panie Lis, jak wymyślił Prezes – gonisz za grosikami z AmberGold, których od 8 lat PiSiacka władza nie potrafi odnaleźć – prawdziwe państwo z dykty i paździerza. Chłopakom Stalina wyciśnięcie kasy z Plichtów i reszty gangu zajęłoby z tydzień.

Pana „sensacje” funta kłaków nie warte.

Ogólnie – na samych ww. przekrętach PiS dokonał marnotrawstwa pieniędzy podatników na kwotę 44 mld złotych. Jakby się rozejrzeć, to znalazłoby się niemało takich „perełek” jak „Wieże Kaczyńskiego” (inwestycja w Elektrowni „Ostrołęka”, która pochłonęła 1,5 mld idzie do rozbiórki, koszt wyburzenia – kolejne kilka milionów), hodowla koni w Janowie Podlaskim itp. itd. Z ostatnich „newsów” także afera z Turowem to w całości zasługa PiS-u:

Wybory parlamentarne były w X.2015. Kadencja sejmu zaczęła się w XI.2015 Strona czeska zgłosiła zastrzeżenia do rozbudowy kopalni przy elektrowni Turów w I.2016. To już rządy PiS. Sprawą czeskich zastrzeżeń miała się zajmować polsko-czeska grupa robocza. W XI.2019 (kolejna kadencja rządów PiS) czeskie Ministerstwo Ochrony Środowiska wydało negatywną opinię ws. rozbudowy kopalni Turów. Zażądało od strony polskiej odszkodowań albo budowy muru, który zatrzyma odpływ wody z Czech do wyrobiska (ok 40l./sek.). Polska PiSiacka stronę czeską zlekceważyła na tyle, że Czesi poszli ze skargą do TSUE. I PiS się przeliczył, bo Niemcy z Saksonii też odczuwają niedobory wody z powodu działalności Turowa, a zejście na 330m, planowane w rozbudowie (z 70m dotychczas) oznacza dla Saksonii spadek wód gruntowych o ok. 20m (w Czechach w rejonach przygranicznych – ponad 60m). Więc orzeczenie TSUE było do przewidzenia i trzeba było zrobić wszystko, żeby Czesi skargę wycofali.


Fragment mojego komentarza pod tekstem M. Głogoczowskiego ( https://zakop999pl.neon24.pl/post/163653,wojna-rp-juz-i-z-czechami-i-z-bialorusia#comment_1826223 ), przytoczone dane pochodzą z czeskiego tekstu https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/do-boje-proti-turow-se-zapojili-nemci-zitave-hrozi-propad-az/r~6469e6600c8311eb842f0cc47ab5f122/

Podsumowując – dla trzeźwo myślącej osoby jest dość irytujące, że wszelkie niegospodarności, przekręty i szaleństwa PiSu uchodzą im płazem, bo efektywnie odwracają uwagę społeczeństwa darciem przez różnych trolli i pajaców twarzy we wszystkich mediach – o GROSZOWYCH, w porównaniu z tym co się dzieje, aferach.


Polecam inne teksty o PiS i „elitach politycznych” III RP:
Prezes pokazał narodowi polskiemu środkowy palec

Coście, wyborcy PiS, uczynili z tej krainy?

Elity polityczne III RP – miernoty i karierowicze czy …?

Jedna myśl w temacie “Mega-niegospodarność, „WAŁY” i trolle PiS-u

 1. Panie Światowid, kiedyś był pan bardziej rzutki intelektualnie. Raczy pan wybaczyć, ale tak to widzę.
  Nie ma żadnych „zmarnowanych pieniędzy”, nawet, jeżeli są one palone na popiół, ponieważ i ich fizyczne zniszczenie ma swoje znaczenie ekonomiczne.
  Cokolwiek i gdziekolwiek ktokolwiek „inwestuje”, oznacza to jedynie przepływ pieniędzy z jednego miejsca/konta na inne.
  Nawet w przypadku płacenia przez Polaków haraczu zachodnim demo/n/kratyzatorom nie są to „zmarnowane pieniądze”, jako że tamci przecież sobie je zagospodarowują w swoim społeczeństwie.

  Czy PiS czy nie PiS, i tak każdy rząd w obecnej Polsce płaciłby tak samo, a kto wie, czy nie więcej? Ponoć PiS ma „wejścia i dojścia” w starozakonnych organizacjach, sami sobie więc nie robili by nadmiernej krzywdy. Inaczej by wyglądało, gdyby „czystej krwi Polacy” byli u władzy. Ale kiedy u nas tacy byli? Może przed „chrztem” i „Mieszkiem”, ale wówczas nie byli to przecież żadni Polacy, a mniej lub bardziej zjednoczeni w grupy Słowianie.
  Do czego możemy nawiązywać i na jakie tradycje się powoływać, jeżeli nasza wiedza na ten temat jest żadna?

  Poza tym jaki ma pan w tym udział, panie Światowid, że za Kazimierza niemieckiego zwanego Wielkim ponoć z drewnianej zrobili Polskę murowaną? Cokolwiek nasi przodkowie osiągnęli, my nie mamy w tym żadnego udziału, a więc i praktycznie żadnego powodu do tzw. dumy narodowej. Dla nas mogłoby się liczyć co najwyżej to, co sami osiągnęliśmy.
  No więc co osiągnął pan, panie Światowid? Albo co osiągnęłam ja? Niby dwa różne światy, a jedna wielka mizeria, czyż nie?
  Nie tędy więc droga, jaką usiłuje pan kroczyć.

  Co to jest „amber gold”? To jest faktycznie wielkie nic, ponieważ skąd ludzie mieli takie wielkie pieniądze, by je w tym ambergoldzie stracić? Ja nie mając kasy nie mogłam jej również stracić. I podkreślić należy, iż w tym amberze goldzie pazerni ludzie wpłacali gotówkę by mieć procent z lichwy!!! czyli na łupieniu biedniejszej części polskiego społeczeństwa chcieli się ci „bogatsi” jeszcze bardziej wzbogacić. No i wiemy, że w ramach „transformacji” można było nakraść bezkarnie biorąc np. pożyczkę z państwowego/socjalistycznego jeszcze wówczas banku – będąc np. księgowym w byle jakiej firmie wówczas również jeszcze państwowej i tą pożyczkę sobie przytulić, bo firma z dnia na dzień przestała być państwowa i kasa mogła się rozpłynąć w niebycie. By potem być wpłacona do ambergoldów.

  Przecież krążyło powszechnie znane powiedzenie, że „pierwszy milion trzeba ukraść”, no i „to, co nie zabronione to dozwolone”. Tym sposobem najgorsze szuje dochodziły do majątków i dziś nawet nie ma sensu stawiać ich przed sądem i odbierać kradzione, bo znowu zachwiało by to polską gospodarką i spowodowało ponowne wpędzenie w nędzę miliony Polaków. Na takie finansowe przekręty nie ma recepty uzdrawiającej, bo akurat tu zasada „jak się nie odwrócisz dupa z tyłu” jest boleśnie prawdziwa.

  Przekopywanie Mierzei Wiślanej to poroniony pomysł, ale widać nie dało się zbyć czym innym „inwestorów”, a jedynie ugrać przy okazji dla Polaków jakieś „miejsca pracy”. Poza tym Bałtyk sobie odbierze i tak to, co mu ludzie zabrali.

  Co do kontrolowania przez PiS „wymiaru sprawiedliwości”, to tego PiS nie kontroluje, w przeciwnym razie nie chciałby tego sobie zawłaszczyć, co ponoć robi i co się unii nie podoba.
  Kto obsadził i kim polskie sądownictwo, wie być może tylko kur/ia waty/kańska, kontrolująca przecież każdy rodzaj państwowej administracji swoimi „kapelanami”.

  Nie rozumiem, dlaczego upiera się pan wpychać wszystko psu pod ogon. Mam kilka psów i naprawdę żadnemu czegoś takiego bym nie zrobiła.

  Kasa dostępna rozdzielana jest w sposób inny, niż by pan, panie Światowid, tego chciał, jednak nie ma żadnej gwarancji, że gdyby pan kasę rozdzielał, wszyscy byliby z tego zadowoleni. Raczej jest pewne, że niezadowolonych byłoby co najmniej tyle samo, choć byłyby to może inne osoby niż są teraz.

  Jeżeli zaprzyjaźniliśmy się przymusowo z zachodem, to przecież oni się z nami za darmo przyjaźnić nigdy nie chcieli i nie będą.
  To nie ZSRR/Rosja, biorąca od Polski każde badziewie i pompująca niemal darmową ropę i gaz do nas jako zapłatę za polski towar.
  Bez sensu jest więc obrażanie się na abramsy, tFu16 i inne tygrysy, bo Polacy tak chcieli i tak mają. Z PiSem tak mają i bez PiSu też by tak mieli. Inaczej po prostu na dzień dzisiejszy w ogóle być nie może: bez służb specjalnych, bez wojska, bez państwowych struktur w miarę niezależnych od klęczników itp.

  Jakiś rok temu miał pan, panie Światowid, dość ostry umysł, a teraz – proszę wybaczyć – narzeka pan niczym słaba baba, że z rana robi się jasno a wieczorem ciemno.
  Wystarczy przecież prześledzić, że z jednego wynika drugie i dlatego całość wygląda tak, a nie inaczej. Jeśli będzie pan władny zmienić to pierwsze, żeby wynikające z tego drugie też było inne – no to do dzieła. Ja się nie podejmuję, bo z ludźmi jacy są, można zrobić tylko to, co jest. Nic to. Niech się pan trzyma, czego da pan radę.
  PS
  bardzo proszę do mojego nicka dołączyć i zabezpieczyć tylko dla mnie mój adres mailowy, żeby byle kto się nie mógł pode mnie podpinać.
  nana

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s