Hipokryzja „zachodu”: rosyjska ropa „zła”, a saudyjska – „dobra”?

Pisanie o hipokryzji bandyckich USA i jego równie bandyckich satelitów – tzw. „zachodu” albo „wolnego świata” w kwestiach „praw człowieka” to dla inteligentnego człowieka nudna zabawa w wypisywnie truizmów. Niestety, jako że w (niegdyś) Polsce (a obecnie już oficjalnie POLIN – jak ogłosił prezydĘt Duda) – jak i na całym „wolnym świecie” made in USrAel, media uczyniły ze społeczeństw kompletnych idiotów, niezdolnych do myślenia, porównywania i analizy czegokolwiek – zróbmy tu sobie malutką powtórkę z tych truizmów o zakłamaniu „wolnego świata”. Szczególnie wobec teatralnych pokrzykiwań premiera Moravera o „krwawej ropie” i „krwawym gazie” z Rosji … Może paru polskim matołom ten tekst troszkę rozjaśni w głowach.

Autor: Gavin O’Reilly
Tytuł: Western Double-Standards – Russian Oil Bad, Saudi Oil Good?
Tłumaczenie i komentarze: Światowid, swiatowid.video.blog
Źródło: Western Double-Standards – Russian Oil Bad, Saudi Oil Good?

Trzy tygodnie trwania rosyjskiej interwencji wojskowej na Ukrainie obnażyły w dobitny sposób hipokryzję, zakłamanie i stosowanie podwójnych standardów przez wszystkie państwa obozu USA (tzw. „zachodu” albo „wolnego świata”). Interwencja FR rozpoczęła się w odpowiedzi na trwające prawie 9 lat prowokacje Zachodu, zapoczątkowane zorganizowaną przez CIA i MI6 kolorową rewolucją Euromajdanu (Światowid: nie zapominajmy o wcześniejszej „Pomarańczowej rewolucji” i bajeczkach o truciu Juszczenki przez Rosję), podczas której obalono demokratycznie wybranego prezydenta Wiktora Janukowycza i zastąpiono go wspieraną przez USA i UE koalicją antyrosyjskich neobanderowców, kontrolowanych przez (Światowid: żydowskiego) oligarchę Petro Poroszenkę. Poroszenka przegrał wybory prezydenckie na Ukrainie w 2019 roku z Wołodymyrem Zełenskim, obecnym prezydentem Ukrainy, który startował pod hasłami dążenia do zbliżenia z Moskwą, a po wyborach zamiast realizować obietnice przystąpił do zabiegania o członkostwo Kijowa w UE i NATO (Światowid: co nikogo dziwić nie powinno, bo Zełeński był kreaturą przemysłu marketingu politycznego z USA, wyprodukowaną po to, by dać akceptowalną w mediach „zachodu” „ludzką twarz” neobanderyzmowi na Ukrainie – operacja PR zakończona pełnym sukcesem).

W świecie biznesu, rozrywki i sportu Rosja została umieszczona na czarnej liście przez zachodni establishment, co ostatecznie doprowadziło do graniczącego z rasizmem zachowania wobec rosyjskich imigrantów mieszkających w krajach znajdujących się w amerykańskiej strefie wpływów (Światowid: znanej jako „wolny świat”). Podobnych kroków nawet nie zasugerowano wobec państw sprzymierzonych z Zachodem, winnych zbrodni wojennych – czego najlepszym przykładem jest Arabia Saudyjska (Światowid: Znawcy tematu mogą tu dodać, że podwójne standardy zaczęły się już od włączenia zbrodniarzy wojennych z III Rzeszy do administracji RFN, wspierania przez USA znienawidzonej w Korei kliki kolaborantów japońskich w ramach wykreowanej przez USA wojny „domowej” w Korei – wojny, w której wojsko USA pacyfikowało ludność nie popierającą zdradzieckich elit reinstalowanych przez USA; w tej wojnie USA niszczyło wszelką infrastrukturę związaną z uprawami ryżu (tamy, sieci irygacyjne), by doprowadzić do klęski głodu i „głodomoru”. Bandyckie dyktatury, mordujące i torturujące opozycję, instalowane przez USA poprzez zamachy stanu w Ameryce Południowej (Argentyna, Chile, Brazylia i wiele innych państw) czy Azji (np. Iran Pahlaviego se słynnym „Savak-iem” „kształconym ” przez CIA, podobnie jak rzeźnicy Pinocheta, których – świadomym ich zbrodni – kapelanem-politrukiem był czczony przez polskich głupców (pokroju Wielomskiego czy Bartyzela) Ks. Michał Poradowski)) jakoś nikogo nigdy w „wolnym świecie” nie oburzały na tyle, by je obłożyć sankcjami …).

W poniedziałek pojawiły się informacje, że brytyjski premier Boris Johnson uda się do tego bogatego w ropę naftową pustynnego królestwa w celu uzgodnienia nowych umów na dostawy, po tym jak w zeszłym tygodniu Wielka Brytania ogłosiła, że do końca roku stopniowo będzie wycofywać się z importu ropy z Rosji w odpowiedzi na interwencję Moskwy na Ukrainie. Podobnie jak niedawno Stany Zjednoczone ogłosiły, że import rosyjskiej ropy zostanie natychmiast całkowicie zakazany, przy czym prezydent USA Joe Biden również zabiegał o zwiększenie dostaw z Arabii Saudyjskiej i jej partnera z Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej (GCC), Zjednoczonych Emiratów Arabskich; prośba ta została najwyraźniej odrzucona przez oba królestwa.

Prośba o zwiększenie dostaw ropy z Rijadu i Abu Zabi w pierwszej kolejności pokazuje jednak, jak puste są zapewnienia Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, że zawieszenie importu ropy z Rosji spowodowane jest obawami o przestrzeganie praw człowieka w związku z trwającą obecnie operacją wojskową na Ukrainie. Arabia Saudyjska wraz ze swoim partnerem koalicyjnym, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi prowadzi już siódmy rok wojnę w sąsiednim Jemenie. Wojnę, która doprowadziła do powszechnego głodu w tym najbiedniejszym kraju Półwyspu Arabskiego (Światowid: wzmaganego embargami, blokadą morską i … rozstrzeliwaniem łodzi rybackich należących do Huti …).

W marcu 2015 r., po przejęciu stolicy Sany przez ruch Ansar Allah, znany bardziej jako Huti (Houthi), rozpoczęła się saudyjska kampania powietrzna, której celem było przywrócenie do władzy faworyzowanego przez Rijad kandydata na prezydenta, Abdrabbuha Mansura Hadiego.

Ta kampania powietrzna, wymierzona w infrastrukturę rolniczą, sanitarną i medyczną Jemenu, z użyciem bomb amerykańskiej i brytyjskiej produkcji i z udziałem doradców wojskowych z obu krajów obecnych w saudyjskim centrum dowodzenia, aby pomóc w wyborze celów, doprowadziła do powszechnego głodu w tym już i tak zubożałym kraju oraz do największego w historii wybuchu epidemii cholery.

Pomimo trwającego w Jemenie kryzysu humanitarnego, który doprowadził do śmierci 85 000 dzieci z głodu, a kolejnych 10 000 dzieci bezpośrednio w wyniku działań wojennych Arabii Saudyjskiej i ZEA. Waszyngton i Londyn, domagając się zwiększonych dostaw ropy z Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, nie dostrzegają żadnych problemów związanych z prawami człowieka, co stoi w jawnej sprzeczności z bojkotem rosyjskiej ropy podczas obecnej interwencji na Ukrainie. Aby zrozumieć dlaczego, należy przyjrzeć się szerszemu kontekstowi geopolitycznemu relacji hegemonii USA-NATO z Moskwą i Rijadem.

W 1979 roku w wyniku rewolucji islamskiej popierany przez USA i Wielką Brytanię szach Pahlavi z Iranu został obalony i zastąpiony przez antyzachodniego i antysyjonistycznego ajatollaha Chomeiniego, przy czym sam Pahlavi został wprowadzony na urząd po tym, jak w 1953 roku w wyniku operacji „Ajax” przeprowadzonej przez CIA i MI6 obalono ówczesnego premiera Iranu Mohammada Mosaddegha – po jego decyzji o nacjonalizacji ogromnych irańskich zasobów ropy naftowej.

Aby przeciwdziałać wpływom nowo powstałego antyimperialistycznego państwa Chomeiniego, USA i Wielka Brytania zastosowały strategię polegającą na wykorzystaniu Arabii Saudyjskiej, oddzielonej od swojego wschodniego sąsiada Zatoką Perską, jako politycznej i militarnej zapory przeciwko Teheranowi – rozwiązanie to ma znaczenie dla wojny w Jemenie, ponieważ Republika Islamska od dawna jest oskarżana o wspieranie Huti (Houthis), a także dla trwającej już jedenaście lat operacji zmiany reżimu w Syrii.

W marcu 2011 r. rozpoczęto wojnę zastępczą przeciwko prezydentowi Syrii Baszarowi al-Assadowi w związku z jego odmową w 2009 r. zgody na budowę rurociągu przez Katar, sprzymierzonego z Zachodem członka Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej, co podważyłoby jego stosunki z kluczowym sojusznikiem, Rosją.
W czerwcu 2013 r., na prośbę rządu syryjskiego, Iran i Hezbollah interweniowały w Republice Arabskiej w celu obrony Damaszku przed wahhabickimi grupami terrorystycznymi, uzbrojonymi, finansowanymi i szkolonymi przez USA, Wielką Brytanię, Izrael i Arabię Saudyjską (Światowid: prawdziwa „oś zła”, prawdziwe „państwa łotrowskie” w komplecie …), dążącymi do obalenia świeckiego rządu Assada i zastąpienia go przywódcą przyjaznym Zachodowi.

Choć irańska interwencja odegrała kluczową rolę w zapobieżeniu temu, by Syria padła ofiarą tego samego losu, który dwa lata wcześniej spotkał Libię, to być może najbardziej decydującym czynnikiem, który przechylił szalę na korzyść Republiki Arabskiej, był wrzesień 2015 r. – rosyjska kampania powietrzna, przeprowadzona na prośbę Damaszku, która pozwoliła Syryjskiej Armii Arabskiej odzyskać ogromne połacie syryjskiego terytorium, które znalazło się pod kontrolą terrorystów i sprawiła, że jedenaście lat po rozpoczęciu operacji zmiany reżimu rząd Assada (Światowid: i Syria w ogóle) nadal istnieje.

To właśnie z powodu tego skrajnie odmiennego podejścia do celów globalnej hegemonii USA-NATO Moskwa (Rosja) staje dziś wobec embarga na eksport ropy na Zachód. Pretekstem „wolnego świata” są obawy o przestrzeganie praw człowieka na Ukrainie, które to obawy najwyraźniej nie istnieją, gdy Londyn i Waszyngton zabiegają o zwiększenie dostaw ropy z Arabii Saudyjskiej, która de facto prowadzi współczesne ludobójstwo w Jemenie.

Jedna myśl w temacie “Hipokryzja „zachodu”: rosyjska ropa „zła”, a saudyjska – „dobra”?

  1. Jest jeszcze lepszy przykład, który wszystkim pieniaczom antyrosyjskim i „obrońcom moralności” zamyka usta i powoduje zwarcie w mózgu. Jak to jest, że każdy kto korzysta z Rosyjskich produktów, gazu i ropy ma krew na rękach i należy odejść od tego najlepiej już jutro, podczas gdy wróg nr.1 Rosji, czyli Ukraina, nadal ten gaz pobiera i dostarcza na zachód? To dopiero jest intelektualna gimnastyka, żeby niewinnych Ukraińskich oligarchów rozgrzeszyć…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s