UKROPrawda naciera – Masakra w Doniecku miała miejsce w … Kijowie, czyli: rzecz o skrajnym cynizmie mediów „wolnego świata” [wideo 18+]

Sprawą ataku na ludność cywilną Doniecka nie chciałem się zajmować. Jest to sprawa o zasięgu taktycznym, bez znaczenia dla przebiegu działań na interesującym mnie szczeblu strategicznym. Ale … Jako że już się zająłem dziś kwestiami hipokryzji i zakłamania propagandy USA i jego sługusów, czyli tzw. państw „wolnego świata” albo „zachodu”, to to małe zdarzenie jest ładną ilustracją tego o czym mówię. Znawcy teorii spiskowych i „cywilizacji” „niewymownych” znają pojęcie „hucpy” (ang. chutzpah) – czyli skrajnej bezczelności, będącej cechą pewnej niewymownej grupy etnicznej. Otóż propaganda Kijowa i jego „przyjaciół” z „zachodu” pokazuje (nieprzypadkowo … oj, nieprzypadkowo), że wszystkie media „zachodu” są przesiąknięte „duchem” ww. nienazywalnej grupy etnicznej. Ale skoro wskazywanie etnosu nienazywalnego jest w złym tonie, sądzę, że trzeba na obserwowane zjawisko znaleźć jakieś ładne, nowe imię. Proponuję określenie „UKROprawda” (per analogiam do „trzech prawd” Tischnera … ta jest poniżej ostatniej z prawd Tischnera wg „zawartości prawdy w ‚prawdzie’”). A poniżej mamy tą „UKROPrawdę” w akcji.

14 marca rano, około godziny 11:20 czasu lokalnego, ukraińskie jednostki uderzyły w centrum Doniecka taktycznym pociskiem Toczka-U wyposażonym w amunicję kasetową. Celem uderzenia nie były obiekty wojskowe, lecz ludność cywilna. Neobanderowskie jednostki kijowskiego reżimu, używając amunicji kasetowej, starały się trafić w jak największą liczbę mieszkańców miasta w jego centralnej części. LINK, LINK, LINK

W wyniku ukraińskiego ataku zginęło co najmniej 20 cywilów. Później ujawniono przerażające szczegóły. Atak był wcześniej zaplanowany, a siły ukraińskie próbowały zebrać jak najwięcej kobiet w centrum Doniecka w momencie ataku poprzez sieci społecznościowe.

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/Donetsk-2.mp4

W przeciwieństwie do wszystkich fake newsów, inscenizowanych filmów i prowokacji kijowskich urzędników, masowe morderstwo w Doniecku zostało całkowicie zignorowane przez wszystkie media, a także urzędników w Kijowie i przywódców państw zachodnich.

Jednak niektóre europejskie media nie straciły okazji, by narobić więcej szumu. W kilka dni po ataku włoska gazeta La Stampa zamieściła na pierwszej stronie zdjęcie z Doniecka, ale twierdzono, że zostało ono zrobione w Kijowie. Napis brzmi następująco: „Kijów staje w obliczu ostatniego szturmu”. Ponadto nagłówek wydania brzmiał „Masakra”, co miało na celu przyciągnięcie większej liczby czytelników.

Rzecznik MSZ Rosji Maria Zakharova nazwała reakcję Zachodu na masakrę w Doniecku przykładem skrajnego cynizmu.
Extreme Cynicism Over War In Ukraine

Kliknij, aby zobaczyć obrazek w pełnym rozmiarze

17 marca ukraińskie MSZ uznało, że cztery dni wystarczą, by zapomnieć, kto stał za atakiem. To samo zdjęcie z Doniecka zostało udostępnione na oficjalnej stronie ministerstwa na Twitterze. Zostało ono jednak wykorzystane jako kolejne narzędzie do zademonstrowania terroru wojny, zrzucając winę na agresora. Co zaskakujące, MSZ Ukrainy nie podało żadnych konkretnych informacji o tym, kto stał za atakiem, o liczbie ofiar i o tym, że była to zaplanowana nieludzka prowokacja przeprowadzona przez siły kijowskie.

https://twitter.com/MFA_Ukraine/status/1504364531845373954?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1504364531845373954%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fsouthfront.org%2Fmnbhfy65%2F

Tłumaczenie: Światowid, za: Extreme Cynicism Over War In Ukraine

Rosjanie nie rozróżniają pomiędzy określeniami „nacjonalista” i „faszysta” oraz w ogóle nie używają terminu „szowinista”. W tłumaczeniach zastępuję błędnie używane terminy „nacjonaliści” „faszyści” i „naziści” – pojęciem precyzyjnym i jednoznacznym – „neobanderowcy”. Nacjonalistą był Dmowski. Bandera i Szuchnewycz to ukraińscy naziści (w odróżnieniu od hitlerowców – niemieckich nazistów); nazywanie ich nacjonalistami obraża prawdziwych nacjonalistów. Szersze wyjaśnienie tu:

Czym różnią się nacjonalizm, szowinizm, faszyzm, nazizm i neobanderyzm? Czy nazizm był „socjalizmem”?

14 marca Atak rakietowy na ludność cywilną w Doniecku: Wiele tragedii i jedna szczęśliwa historia (wideo 18+)

14 marca rano, około godziny 11:20 czasu lokalnego, ukraińskie jednostki uderzyły w centrum Doniecka taktycznym pociskiem Toczka-U wyposażonym w amunicję kasetową. Celem uderzenia było centrum miasta, gdzie nie ma infrastruktury wojskowej ani sprzętu. Celowo wybrano ludność cywilną. Neobanderowskie jednostki kijowskiego reżimu, używając amunicji kasetowej, starały się trafić w jak największą liczbę mieszkańców miasta w jego centralnej części.

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/Donetsk-2.mp4

Pośród tego całego dramatu zdarzyła się jedna bardzo szczęśliwa historia. Jedyne dziecko, 10-letni chłopiec, który wśród wielu ofiar został zraniony przez elementy pocisku, przeżył.

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/43rd2134f3.mp4

Na szczęście obrażenia chłopca nie były poważne, w dużej mierze dzięki mężczyźnie, który w zasadzie zasłonił go swoim ciałem. Mężczyzna został poważnie ranny. Nie ma informacji, czy jeszcze żyje.

W poniższym nagraniu chłopiec mówi: „Poszliśmy do banku, żeby wypłacić pieniądze. I wtedy wleciał pocisk, dostałem trochę w nogę i skoczyłem z głową do środka. Babcia zabrała mnie do domu i zadzwoniła po karetkę. A teraz to (wskazuje na gips)”.
Chłopiec zostaje zapytany: „Czy się bałeś?”. Odpowiada: „Nie, ale krzyczałem i wrzeszczałem”. Następnie pyta się go: „Teraz już nie boli”, a chłopiec odpowiada: „No, trochę”. Dziennikarz pyta: „Z kim byłeś w banku”, chłopiec odpowiada: „Z babcią, był tam też mężczyzna, wszystkie odłamki trafiły w niego, a tylko jeden trafił we mnie”. „Czy widziałeś konsekwencje” – dziennikarz pyta 10-letnie dziecko. Chłopiec kontynuuje: „Ten człowiek bardzo dobrze się zachował… Nie, nie widziałem, bo w takich sytuacjach nie trzeba patrzeć”. Następnie chłopiec mówi dziennikarzowi jako dorosły człowiek: „Mówię wszystkim, że nie należy patrzeć w takich sytuacjach, mówię wszystkim, którzy znajdą się w takich sytuacjach, natychmiast uciekajcie, nie patrzcie na bomby”.

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/111d879.mp4

Należy przypomnieć, że ta historia nie jest niczym nowym dla Doniecka. Od ośmiu lat kijowski reżim systematycznie morduje ludność obwodów donieckiego i ługańskiego, ostrzeliwując dzielnice mieszkaniowe i infrastrukturę cywilną (amerykańska szkoła …). Dziś, po rozpoczęciu rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie, w wielu miejscach na Ukrainie giną cywile. Jest to jednak prawdopodobnie jedyny przypadek, w którym uderzenie zostało skierowane celowo właśnie na ludność cywilną.

Wątpliwości budzi również twierdzenie kierownictwa DRL, że pocisk został rzekomo zestrzelony w powietrzu. Jeśli tak, to dlaczego tak wiele ofiar zostało trafionych w dolne części ciała? Dlaczego było tak wiele ofiar? Jest prawdopodobne, że pocisk mimo wszystko osiągnął swój cel.

Tłumaczenie: Światowid, za: 14 March Missile Attack On Civilians In Donetsk: Many Griefs And One Happy Story (Video 18+)

Przerażające szczegóły krwawych prowokacji w Doniecku

14 marca Siły Zbrojne Ukrainy dokonały masowego mordu na cywilach w mieście Donieck, które znajduje się pod kontrolą DRL. Po ataku ujawniono przerażające szczegóły zaplanowanej wcześniej prowokacji.

Ukraińskie rakiety Toczka-U regularnie wycelowane są w cywilne obszary pod kontrolą DRL i ŁRL. Większość z nich jest przechwytywana. Niestety, 14 marca kolejny pocisk taktyczny Toczka-U wyposażony w amunicję kasetową wycelowano w centrum miasta Donieck. W wyniku tego zginęło co najmniej 20 osób, a kolejnych 28 zostało rannych, w tym co najmniej jedno dziecko.

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/Donetsk-1.mp4

Pierwszy wiceminister ds. informacji DRL Daniil Bessonov oświadczył, że rakieta została wystrzelona z pozycji AFU w pobliżu miasta Krasnoarmeysk (obecnie Pokrovsk), które znajduje się około 55 km od Doniecka. Została ona przeprowadzona przez 19. Samodzielną Brygadę Rakietową Sił Zbrojnych Ukrainy, która ma stałe miejsce stacjonowania w mieście Chmielnicki.

Pocisk został wyposażony w głowicę kasetową, która zawiera 50 głowic odłamkowych o wadze 7,45 kg, z których każda zawiera 316 odłamków. Masa samej części głowicowej wynosi 482 kg, a całkowita liczba odłamków – 15,8 tys. Detonację ładunku centralnego i otwarcie głowicy inicjuje czujnik radiowy na wysokości 2250 m. Obszar rażenia wynosi od 3,5 do 7 hektarów.

Amunicja tego typu jest przeznaczona wyłącznie do niszczenia siły żywej i nieopancerzonego sprzętu znajdującego się na otwartym terenie. Amunicja kasetowa rozrzuca mniejsze „bomby” na dużym obszarze, co prowadzi do masowych ofiar wśród ludności. Zgodnie z Konwencją o broni kasetowej z 2008 roku ponad 100 państw zobowiązało się, że nigdy nie będzie używać tej broni.

Bessonow wyjaśnił, że jeśli celem jest zniszczenie budynku rządowego w centrum miasta, to nie używa się rakiety z głowicą kasetową, ale na przykład z ładunkiem o dużej sile wybuchu (HE- high explosive), który może spowodować maksymalne zniszczenie budynku. Dlatego celem byli cywile, przechodnie, których w tym czasie na ulicy było bardzo wielu.

Horrifying Details Of Bloody Provocation In Donetsk
Tłum.: „Przyjdź jutro (14 marca) na bulwar Puszkina 34 w południe, dowiemy się wszystkiego”.

Okazało się, że UAF przygotowała w Doniecku prowokację w postaci masowego mordu. Atak został zaplanowany z wyprzedzeniem, a strona ukraińska próbowała dziś w południe zwabić do centrum miasta ludność cywilną, zwłaszcza kobiety.

W tym celu ukraińskie służby utworzyły specjalne grupy w mediach społecznościowych. Na przykład grupa o nazwie „Związek Matek Donbasu” została utworzona w przeddzień ataku. Była ona naszpikowana fałszywymi kontami i dobrze wypromowana w Telegramie.

Administrator grupy wezwał kobiety, aby 14 marca w południe przyszły do centrum miasta pod budynek rządowy. Kobiety mają rzekomo przyjść, aby zapytać o swoich krewnych, którzy zostali zmobilizowani.
Horrifying Details Of Bloody Provocation In Donetsk

Kilka dni temu armia DRL twierdziła, że w zdobytym stanowisku dowodzenia AFU w tym regionie przechwycono laptop z informacjami o planowanych atakach UAF w Doniecku.

Ujawniono poufne informacje o planach dowództwa AFU dotyczących uderzeń i ofensywy na Donbas. Pojawiło się wiele zdjęć pozycji DRL wykonanych przez ukraińskie bezzałogowe statki powietrzne, a także celów do punktowych uderzeń zaplanowanych przez dowództwo AFU podczas operacji ofensywnej Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Szczególnie interesujący jest raport szefa artylerii połączonego dowództwa operacji połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy, w którym ukraińskiemu dowództwu zaproponowano obiekty do uderzeń rakietowych wraz z rozpoczęciem operacji ofensywnej armii kijowskiej. Do uderzeń z taktycznego kompleksu rakietowego „Toczka U” w centrum stolicy naszej republiki zaplanowano Dom Rządowy, centrum nadawcze radiotelewizji i Republikańskie Wojskowe Biuro Poborowe – poinformowało dowództwo PM DRL.

Horrifying Details Of Bloody Provocation In Donetsk

Kliknij, aby zobaczyć obrazek w pełnym rozmiarze

Horrifying Details Of Bloody Provocation In Donetsk

Kliknij, aby zobaczyć obrazek w pełnym rozmiarze

Horrifying Details Of Bloody Provocation In Donetsk

Kliknij, aby zobaczyć obrazek w pełnym rozmiarze

Reakcja rosyjskich sił powietrznych nastąpiła zaraz po krwawym ataku w centrum Doniecka. Co więcej, trwający bezsensowny ostrzał obiektów cywilnych i dzielnic mieszkaniowych w miejscowościach kontrolowanych przez DRL prawdopodobnie wywoła ostrą reakcję armii rosyjskiej i jej sojuszników. Liczne ataki na ludność cywilną mają na celu uniemożliwienie siłom rosyjskim kontynuowania działań na innych liniach frontu w Donbasie oraz okrążenie ugrupowania AFU w tym regionie. Prawdopodobnie siły DRL z rosyjskim wsparciem wkrótce odpowiedzą i wypchną UAF z przedmieść Doniecka. Jednocześnie nie będzie to łatwe zadanie, gdyż siły obronne UPA w tym regionie są dobrze wyposażone i ufortyfikowane. Niektóre doniesienia mówią o nieudanej próbie zaatakowania UAF przez DRL w rejonie Marianówki, która miała miejsce kilka dni temu.

Tłumaczenie: Światowid, za: Horrifying Details Of Bloody Provocation In Donetsk

Siły kijowskie wystrzeliły rakietę balistyczną w centrum Doniecka. Dziesiątki cywilów zabitych i rannych

Kyiv’s Forces Launch Ballistic Missile At Center Of Donetsk City. Dozens Civilians Killed Or Injured

Click to see the full-size image

14 marca rano, około godziny 11:20 czasu lokalnego, ukraińskie jednostki uderzyły w centrum Doniecka taktycznym pociskiem Toczka-U, wyposażonym w amunicję kasetową. Celem uderzenia było centrum miasta, gdzie nie ma infrastruktury wojskowej ani sprzętu. Celowo wybrano ludność cywilną. Neobanderowskie jednostki kijowskiego reżimu, używając amunicji kasetowej, starały się trafić w jak największą liczbę mieszkańców miasta w jego centralnej części.

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/4-6.mp4

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/5-4.mp4

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/6-6.mp4

Pocisk został przechwycony w powietrzu i nie osiągnął bezpośredniego celu, ale już sama detonacja z powietrza pocisku, który był wyposażony w odłamkową amunicję kasetową, miała straszliwe konsekwencje (są w tej sprawie różne wersje – inna wersja mówi, że pocisk przechwycony nie został).

Na chwilę obecną władze twierdzą, że w ataku zginęło co najmniej 20 osób, w tym dzieci, a 26 innych zostało rannych. Liczba ofiar może wzrosnąć, ponieważ władze prowadzą dochodzenie na miejscu zbrodni.
Siły kijowskie wystrzeliły rakietę balistyczną w centrum Doniecka. Kilkudziesięciu cywilów zginęło lub zostało rannych

Kyiv’s Forces Launch Ballistic Missile At Center Of Donetsk City. Dozens Civilians Killed Or Injured

Click to see the full-size image

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/1-32.mp4

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/2-20.mp4

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/3-7.mp4

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/4-5.mp4

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/5-3.mp4

Siły kijowskiego rządu po raz kolejny pokazały, że nie ma innej możliwości zakończenia przemocy w regionie poza pełną demilitaryzacją i denazyfikacją Ukrainy.

Szef DRL Denis Puszylin powiedział, że pocisk był wyposażony w głowicę z amunicją kasetową. Dodał, że jeśli pocisk nie zostanie zestrzelony, spowoduje to jeszcze więcej ofiar.

Przywódca republiki Puszylin powiedział, że DRL ogłosi żałobę po ataku rakietowym na miasto.

Władze DRL uznają uderzenie za atak terrorystyczny.

„Ukraińskie formacje zbrojne po raz kolejny użyły taktycznego systemu rakietowego Toczka-U na dzielnice mieszkalne Doniecka w celu dokonania ludobójstwa ludności cywilnej i zniszczenia ważnej infrastruktury cywilnej” – napisano w oświadczeniu.

Według słów Puszylina, siły DRL zestrzeliły już ponad 15 rakiet Toczka-U, wystrzelonych przez siły Kijowa. Oświadczył, że miejsce wystrzelenia rakiet zostanie znalezione i zlikwidowane.

Władze DRL zobowiązały się również do zwiększenia tempa ofensywy przeciwko siłom Kijowa.
Kyiv’s Forces Launch Ballistic Missile At Center Of Donetsk City. Dozens Civilians Killed Or Injured

Click to see the full-size image

Kyiv’s Forces Launch Ballistic Missile At Center Of Donetsk City. Dozens Civilians Killed Or Injured

Click to see the full-size image

Więcej zdjęć i filmów z miejsca ataku:

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/1-34.mp4

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/2-22.mp4

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/3-9.mp4

Niemal natychmiast po ataku na Toczka-U, rosyjskie siły powietrzne przeprowadziły uderzenia na pozycje ukraińskich sił zbrojnych w pobliżu miejscowości Jasinowataja, położonej na przedmieściach Doniecka:

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/1-35.mp4

Dopóki jednostki kijowskiego rządu będą znajdować się w pobliżu dzielnic mieszkaniowych, dopóty ich działania (zarówno ofensywne, jak i defensywne) będą powodować ofiary wśród ludności cywilnej. Promowani przez MSM (Main Stream Media – „media gównego nurtu) „demokratyczni bojownicy ukraińscy” używają cywilów jako żywych tarcz i celowo uderzają w cele cywilne w ramach zwykłych działań wojskowych.

Zbrodnia ta miała miejsce w trakcie nowej rundy rozmów między Kijowem a Moskwą i nastąpiła po dyplomatycznych sygnałach obu stron, że w rozmowach można znaleźć jakiś „kompromis”. Po zamachu z 14 marca trudno oczekiwać, że proces dyplomatyczny przyniesie jakiekolwiek owocne rezultaty.

Więcej zdjęć i filmów z miejsca ataku:
Kyiv’s Forces Launch Ballistic Missile At Center Of Donetsk City. Dozens Civilians Killed Or Injured

Click to see the full-size image

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/1-33.mp4

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/2-21.mp4

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/3-8.mp4

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/4-7.mp4

Tłumaczenie: Światowid, za: Kyiv’s Forces Launch Ballistic Missile At Center Of Donetsk City. Dozens Civilians Killed Or Injured

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s