Rosyjskie powolne postępy w obliczu ukraińskich wirtualnych zwycięstw: Dwudziesty pierwszy (16.03.2022) dzień operacji wojskowych na Ukrainie [wideo PL]

Tym razem bez szerszego wstępu. Zapraszam do oglądania przetłumaczonego materiału wideo. Dlaczego warto? Bo te materiały wideo z southfront, choć są robione z rosyjskiej perspektywy, są o niebo bardziej obiektywne i zawierają o niebo więcej faktów niż to, co nam oferują polskojęzyczne i zachodnie media. I, co ważnie – nie zawierają bezczelnych fabrykacji nachalnie wciskanych przez „zachodnie” i polskojęzyczne media (od TVN, przez Polsat po TVPiS i TV Republikę). Poniżej transkrypt, może z jakimiś małymi uwagami. Na dole kompletna lista wszystkich reportaży z southfront, do których zrobiłem napisy. Wkrótce kolejne odcinki. Apeluję do Was, Czytelnicy o pomoc w rozpowszechnianiu tego filmu i innych materiałów z tego bloga. Zamieszczenie jednego linka dziennie na jakimś serwisie, przesłanie go znajomym choćby pocztą – to praktycznie nie zajmuje czasu jednej osobie. Jeśli tylko każdy z czytelników zamieści jeden odsyłacz w sieci, co mu zajmie może minutę – materiał dotrze do tysięcy osób. Ja musiałbym spędzić dziesiątki godzin próbując dotrzeć z odsyłaczami do stron, które znacie, a o których istnieniu ja nie mam pojęcia. Odebrałoby mi to czas, który chcę poświęcić na pisanie i tłumaczenie tekstów. Pomóżcie przełamać monopol łże-mediów na kształtowanie świadomości Polaków. Alternatywą jest dalsza „wzajemna adoracja” w tych naszych azylach na „obrzeżach Internetu”. Może i się w tych mikrospołecznościach czujemy dobrze i nie chce się nam z nich zapuszczać na „obce terytoria”, ale w ten sposób będziemy się tylko wiecznie kisić we własnym sosie, kiedy przemysł kłamstwa bezkarnie i bezczelnie ogłupia naszych rodaków. Z góry dziękuję za Waszą pomoc, choćby najmniejszą.

https://www.bitchute.com/video/5Yf4BdOAO1EB/

Ostatnie dni rosyjskich operacji wojskowych na Ukrainie upłynęły pod znakiem znaczących sukcesów połączonych sił Federacji Rosyjskiej, DRL i ŁRL. Pomimo tego, że obie walczące strony już odczuwają skutki wyczerpania swoich sił.

Oddziały DRL, przy ścisłym wsparciu rosyjskim, posuwają się naprzód w mieście Mariupol. Walki dotarły już do zakładów metalurgicznych „Azovstal”.

Siły rosyjskie i DRL nacierają z kierunku zachodniego i wschodniego, dążąc do rozbicia broniących się jednostek AFU na dwie części. Widoczne są oznaki załamania się obrony i utraty ogólnego dowództwa nad broniącymi się w mieście jednostkami Sił Zbrojnych Ukrainy.

Po tym, jak obrzeża miasta zostały całkowicie zabezpieczone przez wojska DRL i Rosji, trwa masowa ewakuacja ludności cywilnej.

Rozwój sytuacji militarnej na froncie w Donbasie wydaje się nadal przebiegać zgodnie z planem rosyjskiego dowództwa wojskowego.

Oddziały DRL przejęły kontrolę nad osiedlami Michajłowka, Stavki, Wasilewka, a w dużym osiedlu Wierchnetoreckoje na południowy zachód od Gorłowki trwają walki uliczne.

Na południe od Doniecka wojska DRL zajęły osiedla Stepnoje i Taramczuk. Siły DRL odsuwają linię frontu od dzielnic mieszkalnych w Dokuczajewsku.

Trwają starcia w pobliżu wsi Maryinka. AFU próbuje zachować swoje pozycje na południe od autostrady Marinka-Kurachowo i stawia uparty opór siłom DRL.

Ugledar pozostaje pod kontrolą AFU, ale odnotowano wycofanie się niektórych jednostek ukraińskich z miasta. Wzdłuż autostrady E50 z miasta Dnipro kontynuowane są dostawy posiłków wojskowych dla broniącego się ugrupowania.

Trwają ostre starcia w okolicach Awdijiwki i Popasnej.

W rejonie Sewerodoniecko-Lisiczańsk, ugrupowanie LPR kontynuuje udane operacje ofensywne. Trwają walki na północno-zachodnich, północno-wschodnich i wschodnich obrzeżach miasta Sewerodoniecka. Jednak siły DRL nie wkroczyły jeszcze do miast.

W rejonie Izyum-Bałakleya walki toczą się na południowym brzegu Doniecka i w południowych dzielnicach Izyum. AFU zniszczyła część mostów i przygotowuje się do wycofania w kierunku aglomeracji sławiańsko-kramatorskiej.

W obwodzie charkowskim jednostki Federacji Rosyjskiej stłumiły artylerię AFU na północno-wschodnich podejściach do miasta.

Obiekty wojskowe UAF w obwodzie charkowskim zostały znacznie uszkodzone w wyniku rosyjskich uderzeń rakietowych i artyleryjskich. Uderzono w pozycje artylerii AFU w miejscowości Sziszkowka.

Wcześniej ogień artyleryjski armii rosyjskiej zniszczył stanowiska ogniowe AFU w północnej i wschodniej Saltovce. Ogień AFU z tych pozycji został wstrzymany.

W pobliżu wsi Merefa odkryto kolejny obiekt związany z amerykańskimi programami rozwoju potencjalnie niebezpiecznych szczepów i badań nad patogenami potencjalnie niebezpiecznych chorób.

Po licznych atakach ukraińskich pocisków taktycznych Toczka-U na ludność cywilną w DRL i ŁRL, 17 marca rosyjskie rakiety zniszczyły ukraińską bazę amunicji artyleryjskiej 732 w mieście Sarny w obwodzie rówieńskim, gdzie przechowywano pociski.

Pod Kijowem kontrofensywa AFU na Gostomel i Buczę okazała się wirtualna. Rosyjskim spadochroniarzom udało się sforsować rzekę Irpen i zdobyć przyczółek na jej wschodnim brzegu. Planowane jest rozszerzenie przyczółka.

W rejonie Nikołajewa dochodzi do starć na północ od miasta. Atak AFU w kierunku Kakhovskaya HPP został odparty.

Siły walczących stron są proporcjonalnie uszczuplone. Odnosząc sukcesy taktyczne, wojska rosyjskie i L/DRL są zmuszone do skoncentrowania się na najważniejszych liniach frontu w Mariupolu i Siewierodoniecku. W innych regionach siły rosyjskie aktywnie wykorzystują artylerię i lotnictwo do likwidowania pozycji strzeleckich i umocnień AFU. Ze swojej strony, jednostki ukraińskie są bliskie wyczerpania swojego potencjału obronnego. Działania ofensywne sił kijowskich są najwyraźniej możliwe jedynie w rejonie Nikołajewa oraz w celu przeprowadzenia ewentualnego przebicia się na zachód ze wschodnich linii frontu, gdzie ich główne zgrupowanie jest zagrożone okrążeniem operacyjnym. Każda ze stron rozwiązuje problem braku sił i środków na swój sposób. Rosja ściąga dodatkowe jednostki ze swoich centralnych regionów. Ukraina wymusza mobilizację ludności cywilnej i otrzymuje dużą ilość broni od państw NATO.

Tłumaczenie: Światowid, za: Russian Slow Advance Faces Ukrainian Virtual Victories: Twenty-First Day Of Military Operations In Ukraine

Pozostałe przetłumaczone odcinki wieści z UKRFrontu:

 1. Rosyjskie powolne postępy w obliczu ukraińskich wirtualnych zwycięstw: Dwudziesty pierwszy (16.03.2022) dzień operacji wojskowych na Ukrainie [wideo PL]
 2. Rekonfiguracja sił bojowych i przewidywane lądowanie w pobliżu Odessy: dwudziesty (15.03.2022) dzień operacji na Ukrainie [wideo PL]
 3. Donbas – kara za zbrodnie nadchodzi: Dziewiętnasty (14.03.2022) dzień działań na Ukrainie [wideo PL]
 4. [wideo PL] Rosyjskie postępy i opóźnienia na liniach frontu w Donbasie. Osiemnasty (13.03.2022) dzień działań na Ukrainie (southfront.org)
 5. [wideo PL] Neobanderowscy bojownicy w Mariupolu wzywają pomocy, gdy Rosjanie stawiają ich w beznadziejnej sytuacji: Piętnasty (10.03.2022) dzień operacji na Ukrainie (southfront.org)
 6. [wideoPL] Zełenski ratuje swój tyłek, podczas gdy rosyjskie siły posuwają się naprzód: Czternasty (09.03.2022) dzień działań na Ukrainie (southfront.org)
 7. [wideoPL] Rosyjskie zdobycze w Donbasie i taktyczna przerwa na północnym wschodzie: Dwunasty (07.03.2022) dzień działań na Ukrainie (southfront.org)
 8. [wideoPL] Rosja przejmuje kontrolę nad elektrownią jądrową w Zaporożu i nie tylko: Dziewiąty (04.03.2022) dzień operacji na Ukrainie (southfront.org)

4 myśli w temacie “Rosyjskie powolne postępy w obliczu ukraińskich wirtualnych zwycięstw: Dwudziesty pierwszy (16.03.2022) dzień operacji wojskowych na Ukrainie [wideo PL]

 1. Chyba sam nie wierzysz w te bzdury, które piszesz:) Kacapy dostają w dupę po całości, jedyne co potrafią, to bombardować w cywilów.

  ______________
  Światowid: wiem, że większość odwiedzających mój blog skasowałaby ten komentarz nieszczęsnej ofiary propagandy USrAela i … matki natury, która rozumu mu nie dość dała, ale ja to zostawiam jako ciekawostkę ZOOLOGICZNĄ. Swoją drogą – skala upadku intelektualnego polskiego społeczeństwa jaskrawo się pokazała dopiero teraz, w dobie szczególnego nasilenia agitacji propagandowej.

  Polubienie

 2. Światowid,

  nie wiem jak Pan, ale ja odnoszę wrażenie że ten „Putler” to nie ofiara propagandy a zawodowy agent wpływu, którego zadaniem jest szczucie na Rosję. I stąd ten „Putler” i te „kacapy”.
  Wyzywanie i obrażanie Rosjan i Putina jest w tym przypadku kompensacją kompleksu niższości. Ci ludzie nienawidzą Rosji za jej wielkość, potęgę, no i za jej bogactwa naturalne, które chcieliby przejąć. Tyle, że już nie raz poparzyli sobie na Rosji łapska.
  Ich wściekłość na Putina bierze się, jak wiemy stąd, że pod koniec epoki pijanicy Jelcyna, marionetki Bieriezowskiego, Chodorowskiego & koszernej spółki Rosja była już praktycznie upadłym państwem. Putin – co by o nim nie mówić – postawił Rosję w ciągu kilkunastu lat ponownie na nogi. I to tak, że Rosja drwi sobie obecnie z bandyckiego NATO, Pentagonu, usraela i jego wasali.
  Jedyne co wrogowie Rosji i ich agentura wpływu mogą, to obrażać Rosję i nadal na nią szczuć.

  Gdyby rzeczywiście Rosjanie przegrywali, to Kijów, Odessa i Mariupol nie byłyby otoczone, nie byłoby milionów ukraińskich uciekinierów, a Ukry podchodziliby pod Stalingrad. A nie błagali o dostawy broni z zachodu. I nie zasłanialiby się ludnością cywilną.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Szkoda Pana czasu na komentowanie „Putlera”. To tak, jakby Pan upadł na głowę i poszedł z kimś na poważnie polemizować na niepoprawnych. Ot zoologiczna ciekawostka, jak zasuszony żuczek na szpileczce w gablocie. Jak będzie Pan na takie śmieci reagował, zmusi mnie Pan do ich prewencyjnego wycinania „Putlerów”.

   Polubienie

   1. Pański blog, Pańska wola.
    Będę ją respektował, choć trudno jest powstrzymać się, by takiemu nie odwalić na odlew.
    Widzi Pan – gdybym tamtego miał tylko za użytecznego idiotę, nie odpowiadałbym na jego skowyt. Myślę jednak, że to płatny zadaniowiec. I chciałem mu dać do zrozumienia, że u Pana na jego „prawdy objawione” popytu nie znajdzie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s