Rosyjskie zdobycze w Donbasie i taktyczna przerwa na północnym wschodzie: Dwunasty (07.03.2022) dzień działań na Ukrainie [wideo PL]

Poniżej publikuję przetłumaczony na język polski materiał wideo z podsumowaniem działań wojennych – oraz ważniejszych zdarzeń polityczno-propagandowych na Ukrainie z dnia 07.03.2022 – czyli dwunastego dnia operacji. Napisy są zakodowane „na sztywno”, bo bitchute.com nie pozwala (jeszcze) na wgrywanie napisów tekstowych. Czy warto zapoznać się z tym materiałem? Zdecydowanie tak, ponieważ jest on o wiele lepszym i bardziej szczegółowym omówieniem sytuacji militarnej niż to, które oferują polskojęzyczne serwisy informacyjne. Dodatkowo – co zadziwiające, biorąc pod uwagę, że opracowali go Rosjanie – jest relatywnie bezstronny, nie ocieka agresywną propagandą i nie zawiera bezczelnych kłamstw, jakimi raczą nas serwisy polskojęzyczne. Choć zalecałbym ostrożność w kwestii omówionych w filmie, wspieranych przez USA ukraińskich programów rozwoju broni nuklearnej i biologicznej – mimo, że jest to wielce prawdopodobne. Zapytacie – dlaczego sądzę, że to prawdopodobne? Ponieważ USA nie mogły zagwarantować władzom Ukrainy bezpieczeństwa poprzez przyjęcie do NATO (to byłoby zawetowane przez związane interesami z Rosją Niemcy i Francję). Można przypuszczać, że spróbowały to bezpieczeństwo zagwarantować swojej ukraińskiej kolonii, czyniąc ją mocarstwem nuklearnym. I dlatego opisane w materiale wideo rewelacje rosyjskiego Ministerstwa Obrony są bardziej prawdopodobne, niż przychodząca w tym kontekście na myśl amerykańska inscenizacja z irackimi programami rozwoju broni masowej zagłady (WMD, weapons of mass destruction). Co nie znaczy oczywiście, że są w pełni wiarygodne. Ale powinniście się na wszelki wypadek dowiedzieć i o tym:

https://www.bitchute.com/embed/o7WKSmyFsG9i/?feature=oembed#?secret=TQSrslNghA

Jak widać – Rosjanie mają się czego bać, gdy USA wszędzie wokół ich granic umieszcza różne dziwne obiekty, po czym w okolicy ludzie i zwierzęta … powiedzmy … nie czują się już tak dobrze jak kiedyś …
Poniżej odsyłacz do materiału wideo i pełne tłumaczenie transkryptu anglojęzycznego. Mapka powyżej przedstawia stan na 07.03.2022. Załączony materiał wideo zawiera mapy sytuacji na froncie i jej omówienie na każdym aktywnym odcinku. Zapraszam do oglądania i lektury. Jeśli zainteresowanie Polaków materiałem wynagrodzi mój wkład pracy będę publikował kolejne materiały wideo z polskimi napisami, więc rozsyłajcie linki, gdzie tylko możecie … bo tłumaczenie i zrobienie napisów plus napisanie tego tekstu zabiera mi koło 7 godzin i nie chcę się aż tak przeciążać, jeśli film obejrzy tylko 10 osób. Dziękuję za pomoc w rozpowszechnianiu.


https://www.bitchute.com/video/XyFNppSCegYm/

Ostatnie kilka dni upłynęło pod znakiem aktywnych działań ofensywnych sił rosyjskich w rejonie Donbasu oraz nowej demonstracji antyludzkiej postawy władz w Kijowie wobec własnych obywateli.

Dnia 5 i 6 marca Rosja i DRL podjęły dwie próby ewakuacji ludności cywilnej z Mariupola i Wołnowki(na filmie słyszę: „Wołnowki”, ang. Volnovakha) . Mariupol jest całkowicie otoczony przez siły rosyjskie i milicję ludową Donbasu, a Wołnowka pozostaje zablokowana od południa, wschodu i zachodu. Północna droga z niej jest pod kontrolą ognia Rosjan.

Niemniej jednak w obu przypadkach jednostki ukraińskie uniemożliwiły ewakuację korytarzem humanitarnym w kierunku Zaporoża. Jednocześnie otworzyły ogień do osób, które próbowały wyjechać w kierunku terytorium kontrolowanego przez Rosję i DRL.

Wieczorem 6 marca wznowiono aktywne działania ofensywne w tym rejonie. Natarcie na Mariupol zostało rozwinięte z kierunku północnego i wschodniego. Intensywne starcia wybuchły w Wołnowce. Oddziały DRL kontrolują około połowy miasta i obecnie pracują nad wyeliminowaniem pozostałego garnizonu.

Trzecim kierunkiem natarcia w tym rejonie działań było miasto Guliaipole i okoliczne miejscowości. Wieczorem 6 marca, po serii uderzeń artyleryjskich na obiekty wojskowe i pozycje wojsk kijowskich, do miasta wkroczyły rosyjskie jednostki frontowe. Był to kolejny sukces w operacji mającej na celu uniemożliwienie jednostkom ukraińskim wycofania się w kierunku Zaporoża z pozycji zajmowanych na zachód i południowy zachód od Doniecka.

W szerszej perspektywie Rosja, LPR i DRL pracują nad odizolowaniem grupy sił armii ukraińskiej w rejonie Donbasu. Dlatego realistycznie należy oczekiwać forsowania odcięcia drogi do Dniepru z kierunku północnego.

Jednostki należące do Rosji i LPR nacierają na pozycje Armii Ukraińskiej w okolicach Izyum. Jest to prawdopodobnie część działań zmierzających do odizolowania Słowiańska i Kramatorska od strony zachodniej.

7 marca Rosja podjęła jeszcze jedną, jeszcze większą próbę ratowania ludności cywilnej. O godzinie 10:00 czasu lokalnego otwarto korytarze humanitarne w Kijowie, Mykołaiwie, Charkowie, Sumach i Mariupolu. Jednak masowa ewakuacja ludności cywilnej z tych miast stoi pod znakiem zapytania ze względu na sabotaż ze strony ukraińskiej.

Należy zauważyć, że 6 marca jednostki rosyjskie poniosły porażkę taktyczną w okolicach miasta Mykołaiwa. Wycofały się z wiosek Basztanka, Piskik i Marianiwka. Sytuacja w okolicach Peresadiwki pozostaje niejasna. Władze mikołajowskie lojalne wobec rządu w Kijowie twierdzą, że 6 marca w tym rejonie zestrzelono dwa rosyjskie samoloty bojowe.

Miasto Charków nie jest zablokowane od strony południowej i zachodniej. Rosyjskie wojsko nie podjęło prób szturmu na miasto. W poprzednich dniach przeprowadziły uderzenia na infrastrukturę wojskową i umocnione pozycje w tym rejonie.

W obwodach Czernihowskim i Sumskim sytuacja pozostaje względnie bez zmian. Rosjanie zablokowali obie stolice regionów i obecnie umacniają swoje zdobycze. Jednocześnie Kijów jest nadal zablokowany od północnego wschodu i północnego zachodu. Siły rosyjskie nie podjęły żadnych prób szturmu na stolicę.

6 marca Rosja przeprowadziła kolejną serię uderzeń na infrastrukturę wojskową na terenie całej Ukrainy. W szczególności, potężne uderzenie trafiło w wojskowe lotnisko Gawryszowka w Winnicy. Ponadto, w dniach 5 i 6 marca siły rosyjskie zestrzeliły 11 samolotów wojskowych i 2 helikoptery należące do ukraińskich sił powietrznych.

Ponadto rosyjskie wojsko ostrzegło państwa członkowskie NATO, że korzystanie z ich sieci lotnisk przez ukraińskie lotnictwo wojskowe może zostać uznane za udział w konflikcie zbrojnym. Ostrzeżenie pojawiło się w obliczu nowych spekulacji, że niektóre państwa zachodnie mogą „podarować” Ukrainie samoloty wojenne.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało również, że uzyskało informacje na temat wojskowego programu biologicznego rządu w Kijowie, który był wspierany przez Stany Zjednoczone.

Wcześniej pojawiały się doniesienia, że Ukraina potajemnie rozwija broń jądrową i była bliska jej uzyskania przed rozpoczęciem rosyjskiej operacji wojskowej.

Ostatnie dni pokazały, że siły rosyjskie dokonały taktycznej pauzy w działaniach na północy i północnym wschodzie Ukrainy, podczas gdy najbardziej aktywne działania wojskowe obserwowano na południu i wschodzie kraju. Według doniesień, Rosja wysyła obecnie posiłki na newralgiczne odcinki frontu w rejonie Charkowa i wokół Kijowa. Tymczasem sukcesy w rejonie Donbasu stwarzają warunki do całkowitego wyeliminowania tam sił kijowskich, a tym samym do dalszego rozwoju ofensywy na wschodnim brzegu Dniepru.

Tłumaczenie za: Russian Gains In Donbas And Tactical Pause In Northeast: Twelfth Day Of Operations In Ukraine

Czytaj także:

(iswnews.com) Sytuacja militarna na Ukrainie, 5 marca 2022

(iswnews.com) Sytuacja militarna na Ukrainie, 3 marca 2022
(iswnews.com) Sytuacja militarna na Ukrainie, 1 marca 2022
(iswnews.com) Sytuacja militarna na Ukrainie, 28 lutego 2022
(iswnews.com) Najnowsza sytuacja militarna na Ukrainie, 27 lutego 2022
(iswnews.com) Sytuacja militarna we wschodniej Ukrainie, 25-26 lutego 2022
(iswnews.com) Co się dzieje na Ukrainie? Jak doszło do inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę?

(southfront.org) Rosja przejmuje kontrolę nad elektrownią jądrową w Zaporożu i nie tylko: Dziewiąty (04.03.2022) dzień operacji na Ukrainie (southfront.org)
(southfront.org) Wojna na Ukrainie, dzień 8 (03.03.2022): Rosjanie zdobywają kolejne pozycje na południowym wschodzie kraju, patowa sytuacja pod Charkowem (wideo, southfront.org)
(southfront.org) Wojna na Ukrainie Dzień 7 (02.03.2022): Szturm na Mariupol, walki wokół Kijowa, oblężenie Charkowa (wideo 18+, southfront.org)
(southfront.org) Wojna na Ukrainie Dzień 6 (01.03.2022): Rosja zmieniła taktykę i odniosła sukces. Ogromna liczba ofiar i katastrofa humanitarna (wideo 18+).

Jedna myśl w temacie “Rosyjskie zdobycze w Donbasie i taktyczna przerwa na północnym wschodzie: Dwunasty (07.03.2022) dzień działań na Ukrainie [wideo PL]

  1. Dzięki za tłumaczenia. Dodatkowo, dla zwiększenia zasięgu Twoich filmików, polecam założenie konta na nowo powstałym banbye.pl (co by nie sądzić o Roli i Szlachtowiczu, którzy to założyli, to cenzury nie lubią i jej na BB nie stosują).
    Mam też prośbę co do tłumaczeń (jeśli kiedyś będzie Ci się chciało), a mianowicie abyś przetłumaczył i umieścił w necie film dokumentalny „Великая неизвестная война” (2020). Ponoć dobry.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s