Sytuacja militarna na Ukrainie, 1 marca 2022 (iswnews.com)

Analitycy Islamic World News zaktualizowali tylko część map szczegółowych z poprzednich raportów (27.02.2022),(28.02.2022) ale rzut oka na mapę całej Ukrainy (na końcu raportu i animację powyżej) pozwala na zorientowanie się w sytuacji. Warto zapoznać się z poprzwdnimi raportami, które – zawierają więcej informacji o rzeczywistej sytuacji militarnej niż wszystkie programy informacyje serwowane od 24.02.2022 Polakom przez absolutnie wszystkie media – od „prawa” do „lewa”. Zaskakująca jest homogeniczność przekazu medialnego i stanowisk całej polskojęzycznej klasy politycznej – od „lewicy” przez PO i PiS po „Konfederację i ‚narodowcow'” … Zaraszam do lektury …

Środa, 2 marca 2022 – 18:19

Przegląd najnowszych informacji o walkach na północy, wschodzie i południu Ukrainy między armią rosyjską a ukraińską według stanu na 1 marca.

Front południowy:

1 marca siły Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) i rosyjskie oblegały nadmorskie miasto Mariupol. Obecnie siły rosyjskie i DRL przedostały się do północnej części miasta, a w mieście trwają starcia.

Na froncie ługańskim siłom ŁRL i rosyjskim udało się opanować kilka wsi na północ od Ługańska i dotrzeć do miasta Swatowo. Pod rosyjską kontrolą wojskową znajdują się również miasta Biłowodsk i Starobielsk.

Postępy LPR na północ od Ługańska (kliknij, aby zobaczyć obraz w pełnym rozmiarze)

Front wschodni:

Na tym froncie nie zaszły znaczące zmiany, a ciężkie walki toczą się wokół i wewnątrz Charkowa, Okhtyrki i Sumy.

Front północny:

Na froncie północnym czołgi armii rosyjskiej zostały zauważone w rejonie Pryłuk i Bobrowicy. Wygląda na to, że armia rosyjska naciera ze wschodu, próbując dotrzeć do Kijowa i oblegać ważne miasto Czernihów.

Sytuacja wojskowa wokół Kijowa również pozostaje bez zmian, a starcia toczą się w rejonie Borodianki i Makarowa.

Sytuacja wojskowa na północy Ukrainy i wokół Kijowa (kliknij, aby zobaczyć obraz w pełnym rozmiarze)

Sytuacja militarna na Ukrainie, 1 marca 2022 (kliknij, aby zobaczyć obraz w pełnym rozmiarze 7005 ✕ 4759 ✕ 4.10 MB)

Tłumaczenie za:
Latest Military Situation in Ukraine, 1 March 2022 (Map Update)

Czytaj także:
Wojna na Ukrainie Dzień 6 (01.03.2022): Rosja zmieniła taktykę i odniosła sukces. Ogromna liczba ofiar i katastrofa humanitarna (wideo 18+).
Sytuacja militarna na Ukrainie, 28 lutego 2022
Najnowsza sytuacja militarna na Ukrainie, 27 lutego 2022
Sytuacja militarna we wschodniej Ukrainie, 25-26 lutego 2022
Co się dzieje na Ukrainie? Jak doszło do inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę?

3 myśli w temacie “Sytuacja militarna na Ukrainie, 1 marca 2022 (iswnews.com)

 1. Dziękuję za kolejną porcję wiadomości.
  Przy okazji pozwolę sobie zaprosić na chwilę do siebie pańskich Czytelników:

  https://kmiec.neon24.info/post/167041,banderowcy-contra-putin-optyka-kmiecia

  ______
  Sugreuję Panu założenie bloga na wordpress.com i traktowanie neon24 jako słupa ogłoszeniowego do popularyzacji bloga na wordpress. Neon24 jest martwy, praktycznie baz czytelników i nie warto tam marnować czasu. Do tego administracja jest skrajnie niekompetentna, podobnie jak programista wykonujący nową odsłonę tego – świecącego pustkami – blogowiska.

  Polubienie

  1. Witaj Kmieciu. Co do dzisiejszej Rosji, to bardzo, ale to bardzo się mylisz. Globaliści mają się poddać i to jak najprędzej, bez żadnych warunków wstępnych. Rosja nie walczy z Ukrainą, USA czy Polską i innymi szmatami. Rosja walczy z globalistami. Jak odmówią poddania się, to będzie taka -rospierducha-, jaką Świat nie widział.
   ______
   Zachód gra całkiem jawnie na zamach stanu albo rewolucję w Rosji, ale o nic innego nie chodziło od początku rządów Putina. Dla Rosji i Putina to jest wojna o przetrwanie. Klęska Putina to koniec Rosji i powrót do stanu znanego z czasów Jelcyna. Media rosyjskie powinny tłumaczyć społeczeństwu, jaka jest stawka w tej wojnie, o co się biją. Walka o denazyfikację i demilitaryzację Ukrainy to słaby motyw. Walka o własne przetrwanie i o to, by nie być niewolnikiem zachodu, globalnych mafii i lokalnych kacyków-bandytów, jak w czasach Jelcyna. Stawka dla zwykłego Rosjanina i całego społeczeństwa rosyjskiego jest koszmarnie wysoka. Smutne jest to, że Putin nie przeprowadził mobilizacji rezerwistów, których ma 2 miliony.

   Światowid

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s