Kijów demonstruje prawdziwą wartość zawartych z nim porozumień: Trzynasty (08.03.2022) dzień operacji na Ukrainie (wideo PL, southfront.org)

Poniżej publikuję przetłumaczony na język polski materiał wideo z podsumowaniem działań wojennych – oraz ważniejszych zdarzeń polityczno-propagandowych na Ukrainie z dnia 08.03.2022 – czyli trzynastego dnia operacji (poprzednie przetłumaczone materiały wideo: 07.03.2022, 04.03.2022). Napisy są zakodowane „na sztywno”, bo bitchute.com nie pozwala na wgrywanie napisów tekstowych. Czy warto zapoznać się z tym materiałem? Zdecydowanie tak, ponieważ jest on o wiele lepszym i bardziej szczegółowym omówieniem sytuacji militarnej niż to, które oferują polskojęzyczne serwisy informacyjne. Dodatkowo – co zadziwiające, biorąc pod uwagę, że opracowali go Rosjanie – jest relatywnie bezstronny, nie ocieka agresywną propagandą i nie zawiera bezczelnych kłamstw, jakimi raczą nas serwisy polskojęzyczne. Mapka powyżej przedstawia stan na 08.03.2022. Załączony materiał wideo zawiera mapy sytuacji na froncie i jej omówienie na każdym aktywnym odcinku. Zapraszam do oglądania i lektury. Jeśli zainteresowanie Polaków materiałem wynagrodzi mój wkład pracy będę publikował kolejne materiały wideo z polskimi napisami, więc rozsyłajcie linki, gdzie tylko możecie … bo tłumaczenie i zrobienie napisów plus napisanie tego tekstu zabiera mi koło 7 godzin i nie chcę się aż tak przeciążać, jeśli film obejrzy tylko 10 osób. W międzyczasie próbuję tłumaczyć inne teksty, a muszę jeszcze spać i zajmować się zwykłymi „życiowymi” sprawami. Apeluję do Was, czytelnicy o pomoc w rozpowszechnianiu tego filmu i innych materiałów z tego bloga. Zamieszczenie jednego linka dziennie na jakimś serwisie, przesłanie go znajomym choćby pocztą – to praktycznie nie zajmuje czasu jednej osobie. Jeśli tylko każdy z czytelników zamieści jeden odsyłacz w sieci, co mu zajmie może minutę – materiał dotrze do tysięcy osób. Ja musiałbym spędzić dziesiątki godzin próbując dotrzeć z odsyłaczmi do stron, które znacie, a o których istnieniu ja nie mam pojęcia. Spróbujmy przełamać monopol łże-mediów na kształtowanie świadomości Polaków. Alternatywą jest „wzajemna adoracja” w tych naszych azylach na „obrzeżach Internetu”. Może i się w tych mikrospołecznościach czujemy dobrze i nie chce się nam z nich zapuszczać na „obce terytoria”, ale w ten sposób będziemy się tylko wiecznie kisić we własnym sosie, kiedy przemysł kłamstwa bezkarnie i bezczelnie ogłupia naszych rodaków. Z góry dziękuję za Waszą pomoc, choćby najmniejszą.

https://www.bitchute.com/video/Ds8QOTXjpHUF/

8 marca władze w Kijowie nadal sabotowały ewakuację ludności cywilnej korytarzami humanitarnymi utworzonymi przez Rosję, mimo załamania się obrony sił ukraińskich na południu kraju i skomplikowanej sytuacji na północnym wschodzie.

Już 5, 6 i 7 marca siły kijowskie uniemożliwiły zorganizowaną ewakuację ludności cywilnej z Charkowa, Kijowa, Mariupola, Sum i Mykołaiwa. Z zablokowanych miast zdołała się wycofać tylko niewielka liczba cywilów. Wielu zginęło w wyniku ostrzału prowadzonego przez siły ukraińskie, które zignorowały zawieszenie broni ustanowione wzdłuż korytarzy humanitarnych. Oddziały prokijowskie celowo otwierały ogień do cywilów, którzy próbowali wycofać się na terytorium kontrolowane przez Rosję i ludowe republiki Donbasu. Co więcej, strona ukraińska twierdziła, że ewakuacja ludności cywilnej na terytorium kontrolowane przez Rosjan jest niedopuszczalna. Bez wątpienia siły w Kijowie potrzebują tych ludzi, aby wykorzystać ich jako żywe tarcze i stworzyć obraz katastrofy humanitarnej w obliczu niepowodzeń na polu walki.

Światowid: W tym miejscu trzeba przytoczyć wiele mówiącą transmisję z Wołnowachy przechwyconą przez siły FR (którą znamy z tekstu o zbrodniach ukraińskich wojsk w Mariupolu)

https://southfront.org/wp-content/uploads/2022/03/1-4-1.mp4

– „Agat”, tu „Sowa-jeden”. Odbiór.
– „Agat”. Kontynuuj.
– Widzimy spokojnych ludzi w pobliżu czwartego domu. Wielu. Z torbami. Chcą się ewakuować wzdłuż korytarza separatystów. Odbiór, słyszysz?
– Co oni robią, powtarzam, spie***lają?
– Cywile chcą spie***lać, biorą torby i uciekają! Co mamy robić?! Odbiór.
– Zatrzymać ich, k***a! Zawrócić ich do domów, niech tam siedzą, k***a!
– „Agat”, do diabła z nimi? Niech spie***lają?
– Co jest, k***a? Czy ty, k***a, będziesz łapał artylerię swoją dupą?! Póki tu są, nie będą nas je*ać „Gradami”. Jeśli się będa buntować – to strzelajcie im w ręce i nogi. Jak to rozumiesz?
– Zrozumiałem, koniec.

Po południu 7 marca siły rosyjskie i milicja ludowa Donbasu odniosły znaczące sukcesy w okrążeniu zgrupowania sił kijowskich na wschodzie kraju. 7 marca połączone siły rosyjskie i LPR posuwały się naprzód w kierunku Słowiańska i Kramatorska.

W rejonie działań na południowy wschód od Charkowa wojska rosyjskie przejęły kontrolę nad kluczowym miastem Izyum. W trakcie natarcia precyzyjne uderzenie zniszczyło miejscowy posterunek policji w Izyum, gdzie znajdował się sztab tzw. obrony terytorialnej. Droga w kierunku Słowiańska jest jednym z kluczowych kierunków natarcia. Zablokowanie Słowiańska i Kramatorska jest konieczne, aby jeszcze bardziej ograniczyć możliwości manewru ukraińskich sił zbrojnych, które pozostają na wschodzie kraju.

Tymczasem siły Ługańskiej Republiki Ludowej dotarły na obrzeża Sewerodoniecka i przejęły kontrolę nad miejscowościami Kudryaszowka, Woronowo, Metelkino, Miedwieżje, Askoronowka, Pietrowka i Aleksandrowka.

Wspólne siły Donieckiej Republiki Ludowej i Rosji zacieśniają okrążenie wokół Mariupola. Oddziały DRL przejęły kontrolę nad wsią Mangusz na zachodnich obrzeżach miasta.

Ponadto, siły DRL posunęły się naprzód w kierunku Władimirowki, opanowały miejscowości Latmoje, Berezowe, Jasnoje, Maksimowka i Walerianowka, okrążając od północy siły ukraińskie w rejonie Wołnowachy.

W okolicach Kijowa walki toczą się w okolicy miejscowości Bucza. Mimo to siły rosyjskie nie wkraczają do samej stolicy Ukrainy. Według dostępnych danych, obecnie głównym celem jest skuteczniejsza blokada miasta. Wydarzenia te mają miejsce przy okazji regularnych precyzyjnych uderzeń na infrastrukturę wojskową, w tym magazyny broni i centra dowodzenia, w rejonie Kijowa.

W rejonie Nikołajewa sytuacja dla sił rosyjskich pozostaje trudna. Wojska rosyjskie poniosły szereg porażek taktycznych na kierunkach Mykołaiwa i Krzywego Rogu. Jednocześnie okazało się, że wojska ukraińskie nie są w stanie wypracować na tej podstawie żadnych znaczących sukcesów. Źródła pro-kijowskie regularnie informują o przemieszczaniu się wysuniętych jednostek rosyjskich na północ i północny wschód od Mykołajewa. Oznacza to, że po przegrupowaniu siły rosyjskie będą dążyły do całkowitego zablokowania miasta.

Odessa została pozostawiona sama sobie. Siły Zbrojne FR uderzają na obiekty infrastruktury wojskowej i rejony rozmieszczenia wojsk kijowskich, nie podejmując jednak działań szturmowych.

W obecnej sytuacji Rosja wydaje się skupiać na rozwijaniu sukcesów osiągniętych w południowym i wschodnim sektorze działań, zwłaszcza w rejonie Donbasu, podczas gdy działania na północy i północnym wschodzie zostały wstrzymane w celu zapewnienia utworzenia korytarzy humanitarnych z dużych miast. Niemniej jednak postawa władz w Kijowie pokazuje, że nie ma co liczyć na znaczące osiągnięcia w dziedzinie ewakuacji ludności cywilnej z terenów, na których stacjonują duże siły ukraińskie. Ukraińskie kierownictwo po prostu igra z życiem cywilów, by osiągnąć własne cele polityczne i zyskać na czasie.

Kyiv Demonstrates The Real Value Of Agreements With It: Thirteenth Day Of Operations In Ukraine

Czytaj także:

(southfront.org) Rosyjskie zdobycze w Donbasie i taktyczna przerwa na północnym wschodzie: Dwunasty (07.03.2022) dzień działań na Ukrainie (wideo PL)
(iswnews.com) Sytuacja militarna na Ukrainie, 5 marca 2022

(iswnews.com) Sytuacja militarna na Ukrainie, 3 marca 2022
(iswnews.com) Sytuacja militarna na Ukrainie, 1 marca 2022
(iswnews.com) Sytuacja militarna na Ukrainie, 28 lutego 2022
(iswnews.com) Najnowsza sytuacja militarna na Ukrainie, 27 lutego 2022
(iswnews.com) Sytuacja militarna we wschodniej Ukrainie, 25-26 lutego 2022
(iswnews.com) Co się dzieje na Ukrainie? Jak doszło do inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę?

(southfront.org) Rosja przejmuje kontrolę nad elektrownią jądrową w Zaporożu i nie tylko: Dziewiąty (04.03.2022) dzień operacji na Ukrainie (southfront.org)
(southfront.org) Wojna na Ukrainie, dzień 8 (03.03.2022): Rosjanie zdobywają kolejne pozycje na południowym wschodzie kraju, patowa sytuacja pod Charkowem (wideo, southfront.org)
(southfront.org) Wojna na Ukrainie Dzień 7 (02.03.2022): Szturm na Mariupol, walki wokół Kijowa, oblężenie Charkowa (wideo 18+, southfront.org)
(southfront.org) Wojna na Ukrainie Dzień 6 (01.03.2022): Rosja zmieniła taktykę i odniosła sukces. Ogromna liczba ofiar i katastrofa humanitarna (wideo 18+).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s