PIEROGI RUSKIE [felieton]

Za zgodą Autora przedrukowuję felieton Autora, którego blog śledzę od ponad 12 lat i z którym, w mojej wyobraźni – współdzielę (jak mi się zdaje) ten nasz ulotny świat słowiańskich wartości, obecnie – w judeokatokapitalistidiotycznej POLIN skazany na wymarcie, jak tury i … Słowianie.

Autor: Błotniak z Bronnej Góry
Tytuł: PIEROGI RUSKIE
Źródło: PIEROGI RUSKIE

Doszliśmy oto do takiego zakrętu w Historii, że zjedzenie pierogów ruskich stanowi akt antypaństwowy. Wprawdzie to państwo, podobno polskie, chce się odróżniać od chociażby marnego kabaretu, ale ma taką przyrodzoną właściwość, że jego głównym zadaniem jest gnębienie etnicznych mieszkańców tych ziem, którzy z różnych krwi domieszek powstali i się nad Wisłą usadowili. Oni sami sobie są winni, bo zaniedbali Czuwania, a więc tej właściwości, która nie pozwala zasnąć także porywom serca i umysłu, boć rzekomo wstyd się na takowe powoływać.

Tedy, w takiej duchowej mizerii, na odsiecz ruszyli Ruscy, bo chociaż wojna na Ukrainie trwa już osiem lat, to teraz właśnie cywilizowany świat się obudził i zawrzał słusznym gniewem, więc trzeba dać odpór. Ten czas wykorzystali jednak Amerykańcy i dozbrajali usilnie Ukraińców, ażeby walczyć z Rossiją do ostatniego ukraińskiego sołdata, bo wojna nie na swoim terenie to szczególny dar boży. Tak i oni dali się podstępnie podprowadzić i mosty wysadzili. Ale zaraz potem naszła ich refleksja, że sami nie będą mieli po czym nad tymi rzekami i rozlewiskami jeździć. I się zafrasowali. A tu idą kulomioty ruskie, spadają samoloty ruskie, trupy ruskie wokrug. Wot, tak Ruskie uciekają z Ukrainy pod naporem bohaterskich ukraińskich wojsk. Zanim oni jednak uciekli, w popłochu zbombardowali Kijów, Charków i inne miasta, a nawet drewniane przysiółki w ruinę obrócili. Ruskie sołdaty zgwałcili ukraińskie niemowlęta i je zjedli. Ciężarnym dziewczętom wyrywali płody na deser. Putler zaś na Kremlu o każdym poranku chłeptał niewinną ukraińską juchu na śniadanie. W tej sytuacji polskie generałki mogli się wreszcie wykazać swoim strategicznym geniuszem i orzekli jednomyślnie o prowadzonej przez Rosję wojnie totalnej. To słynni wodzowie (Skrzypczak, Polko, Bieniek, Drewniak, Różański) zatrudnieni jako eksperci przez „Super Express”, w którym pół baby i pół chłopa – nazwani dla przyzwoitości Biedrzycką – stanowi kanony polskiej dyplomacji, obronności i dziennikarskiej bezstronności. Wszyscy śpiewają na jedną jeneralską nutę i żaden nie ma w widoczny sposób złego samopoczucia, że może uchodzić za idiotę, w dodatku w złych zamiarach. Bo, na ten przykład, mogliby wspomnieć i o takiej błahostce, jak amerykańskie laboratoria broni biologicznej na Upadlinie, kryjącej ten zbrodniczy proceder. Na ten czas mamy wprawdzie sprzeczne informacje, albowiem nie jest pewne, czy Ukry zdołały te materiały biologiczne ewakuować (np. do Polski), czy są one w posiadaniu Rosji, co naturalnie zostanie przedstawione przez Usmanów jako szczególne zagrożenie dla pokoju światowego. I pomyśleć, że ta cała machina wojenna U.S.Army została wprawiona w ruch tylko dlatego, że kiedyś jakiś Amerykaniec pokazywał bohatersko szklaną fiolkę ( co by się stało, gdyby ta fiolka spadła ze stołu albo zbiła się mu w kieszeni strach pomyśleć) z odpowiednim materiałem biologicznym z Iraku, który miał uśmiercić większość ludzkości na tym padole i stanowić wiarygodną podstawę dla rozpoczęcia wojennej turystycznej wycieczki do Iraku, gdzie ilość zaszlachtowanych Irakijczyków idzie w setki tysięcy, w czym także polish generals brali udział ku chwale Rzeczypospolitej. I jakoś mało kto oskarżał United States o zbrodnie wojenne i żądał wobec tego państwa daleko posuniętych sankcji. A tymczasem hamerykańskie laboratoria na Upadlinie pracujące nad bronią biologiczną są dobrodziejstwem dla ludzkości.

I teraz zajmijmy się ową wojną totalną, prowadzoną rzekomo przez Rosję, którą chcą nam wmówić wspomniani generałkowie i oficerowie aktualnego frontu ideologicznego zafiksowani na komputerowych grach wojennych. Jak możecie oskarżać Rosję o prowadzenie takiej wojny! Czy was pogięło? Czy wy nie wiecie, co to jest wojna totalna, a więc wojna na wyniszczenie? To są zbombardowane, zrujnowane miasta przede wszystkim. Gdzie są te miasta!? (Wprawdzie manekin Biedrzyckiej gada o Mariupolu, że przypomina Warszawę po Powstaniu Warszawskim, ale i generał Pacek manekinowi przytakuje). Każda wojna jest rzeczą złą, ale Rosjanie w tej wojnie właśnie tylko się bronią. Bronią także Ukraińców przed unicestwieniem przez zaoceaniczną demokraturę ubraną w natowski tarnung i rodzimy nazizm. (Ale przecież stworzone na wniosek Rosjan korytarze humanitarne ostrzeliwują sami Rosjanie w humanitarnym odruchu, a dywanowe naloty na miasta trwają dzień i noc. „Ani strielajut bomby na Kijowa” – powiada odurzona kandydatka do przesiedlenia na polskiej granicy. To przecież rosyjska armia lokuje swoje stanowiska ogniowe w szpitalach, szkołach, przedszkolach i zakładach psychiatrycznych. Zaprawdę, jak łatwo jest sprzedać tanio każdą brednię). A sam rozkaz prezydenta Putina postawienia w stan gotowości rosyjskich sił nuklearnych spowodował mentalny jazgot wśród wybrańców odgrywających role polityków i ogłupiałej ciżby. A kto użył – jako jedyny dotąd – broni atomowej przeciwko cywilnej ludności!? Zróbcie sobie ściągawkę ze spisem wszczętych przez U.S.A. wojen i przewrotów w odległych zakątkach świata od II Wojny Światowej. W samej dwunastoletniej wojnie w Wietnamie zginęło ok. 3 mln. Wietnamczyków i ponad 50 tysięcy Amerykanów wyjechało w trumnach. A tak mi się zdaje, że Wietnam nie zagrażał hamerykańskiej cywilizacji. I tu mamy to łatwe porównanie, bo Ukrainę przemieniono na U.S.mańską bazę militarną i otwarte pole dla fantastycznej korupcji (prezio Bidet też jest w tym kotle umoczony), która zdzierała skórę z naiwnych i łasych na paciorki Ukraińców, stwarzając pozory ukraińskiego patriotyzmu pod emblematami Azowa na ten przykład.

I, na ostatek, ten jedyny przecież napór rzekomych wiadomości, bo Ruski pobity na wszystkich frontach. Wprawdzie ukraińskie Termopile na Wyspie Węży okazały się nieporadną maskaradą, ale mit banderowskiej Ukrainy trzeba będzie jakoś dalej karmić. Nawet Marszałek Piłsudski w chwilach złości powiadał przecież, że Polacy to naród idiotów!

8 myśli w temacie “PIEROGI RUSKIE [felieton]

 1. Czy błotniak miałby być w czymś lepszy niż jakiś polko? A w czym? Pogadać sobie a muzom to takie łatwe, prawda? Ale stawić opór wszechobecnemu „wspieraniu ukrainy” to już za trudne dla błotniaków. No to do kogo i o co te pretensje?

  Tym, którzy chcieliby coś robić, takie różne „andrzejeW” i inne „kluby” rzucają kłody pod nogi, czyniąc to w sposób o wiele gorszy niż „żydzi” – na przykład wyiksowana jest moja wypowiedź i podłączona do tych iksów wypowiedź „andrzeja” czy innego „KIP”, tak, żeby nie wiadomo było co ja napisałam ale wiadomo za to, jak jestem krytykowana. To są zbawcy narodu, czyż nie? Żydzi przy nich to mały pikuś.

  Sam Światowid też w tym celuje i dlatego śmieszyć może to patriotyczne zadęcie. Polska dla kogo? Przecież o jakości narodu decyduje jakość poszczególnych obywateli. Marni obywatele, marny naród. Inaczej nie ma. Ale kto chce zadać sobie trud, by pracować nad jakością obywateli? Co jeden to większy mesjasz i „kto nie z mieciem tego zmieciem”. Niby nie ma już portalu WPWO. I co to za różnica? Nie było tam żadnych tekstów autorskich, nic, co przemieszało by ludziom w głowach tak, żeby samodzielnie szukali własnych rozwiązań, a jedynie wklejki bez znaczenia. I dlatego właśnie, że takie portale miały pretensje do bycia tymi patriotycznymi, Polska musi iść na dno przytłoczona miernotą.

  Jeżeli nie akceptujesz, że każdy człowiek jest unikalny i ma prawo do własnych myśli, jesteś faszystą niszczącym wolność, bez względu na to, pod jakim szyldem. To nie żadne morawieckie czy inne dudy unicestwiają nasz naród, ale polaczkowie przywłaszczający sobie prawo do bycia jedynie prawdziwymi patriotami, niszczącymi każdego, kto ceni sobie własną wolność.

  Nawet, jeżeli piszesz super mądrze, Światowidzie, no to co z tego? Bo co z tego wynika tak naprawdę? Ile ktoś z tego weźmie jako własne? Ile wejdzie ci w dupę, żeby przez chwilę poczuć się silniejszy w grupie? Twoje teksty nie powodują w człowieku żadnych refleksji, ponieważ nie mają temu służyć; czytający ma się z nimi zgadzać bez względu na to czego dotyczą – albo won! Tak rzuciłam okiem, z nudów, bo zimno i w ogrodzie jeszcze nie da się zbytnio pohasać. Ale ma być już cieplej :))))

  Polubienie

  1. Droga Pani Nano, dziękuję za obszerny komentarz. Po jego przeanalizowaniu muszę zadać dwa pytania:
   1. W jaki sposób jest on powiązany z komentowanym (rzekomo) tekstem, do których wątków w nim poruszonych się odnosi?
   2. Skoro już zajęła się Pani recenzowaniem mnie i błotniaka i naszych czytelników, poświęcając uwagę niekonstruktywności naszej aktywności edukacyjnej, proszę o wskazanie jakiejkolwiek konstruktywnej propozycji w Pani komentarzu.

   Jeśli nie zdoła Pani odpowiedzieć rzeczowo na oba pytania, bez lania wody i pisania nie na temat, całkowicie wykluczę Panią z możliwości komentowania. I informuję, że nawet jeśli odpowie Pani rzeczowo, to taryfa ulgowa dla Pani słowotoków niezwiązanych z tekstami się skończyła. Odtąd wszystko, co nie będzie bezsprzecznie związane z tekstem komentowanym leci do kosza.

   Polubienie

 2. Skoro zostałem wywołany do tablicy przez panią Nanę, pozwoli Pan, panie gospodarzu, że w ramach obrony własnej wtrącę kilka słów.

  Odkąd pamiętam, pani Nana nigdy nie zabłysnęła jakąkolwiek konstruktywną wypowiedzią poza słowotokiem nic nie wnoszących słów.
  Gdy przejąłem WPWO pozwoliłem pani Nani na zamieszczenie kilku notek, które jednak poczytności żadnej nie miały.
  Kiedy ogłoszono żydowską pandemię poprosiłem panią Nanę o zaniechanie komentowania na Wierni Polsce, kiedy to zaczęła w sposób zawoalowany promować szczepienia dorosłych a zwłaszcza dzieci.
  Dzisiaj ta głupio przemądrzała kobieta próbuje kopać leżącego, czym zaświadcza jakiego charakteru jest.
  Na pewno pani Nana przeczyta ten wpis, bo gdzie już tej Pani nie było? Proszę Pani, proszę przyjąć do wiadomości, że Wierni Polsce zostanie odbudowane i będzie wbrew Pani szyderczemu uśmiechowi i głupawym podtekstom istniało.
  To, że zostało zablokowane, to dzięki takim osobom jak Pani i ten drugi chory z zawiści (typowo polskie), który pochwalił się ostatnio na WPS, że do zamknięcia mojego blogu posłużył się trzema tysiącami polskojęzycznych zidiociałych ochotników. Widzę, że Pani też na rękę, co tamci wywalczyli?
  To, że zamieszczałem u siebie artykuły innych autorów w tym też i Światowida to nic Pani do tego, moja sprawa w jaki sposób prowadziłem bloga. Widzę, że nawet o KIP zahaczyła Pani, ale ja wiem dlaczego, bo wyrzucili Panią w stylu, jak mawiał Dyzma.
  I więcej proszę po blogach nie zaczepiać mnie, bo sobie tego nie życzę, zrozumiała Pani! Nigdzie nie widać, abym ja dawał Pani ku temu powody.

  Polubienie

   1. Dobry wieczór Panu…

    Tytułem wstępu dziękuję Panu za przepuszczenie mojego ostatniego wpisu.
    Zareagowałem tylko dlatego, że to przykre, jeśli osoby nazywające siebie Polakami nie kryją wcale satysfakcji z zamknięcia mi bloga, ba nawet kopią leżącego.
    Do przyłożenia ręki, aby zablokować WPWO przyznał się już pewien polskojęzyczny osobnik na stronie WPS, który śmiejąc się mi prosto w oczy oświadczył, że do zniszczenia mojego bloga zmobilizował trzy tysiące ochotników na różnych platformach społecznościowych, które w wiadomy sposób miały wysyłać na mnie skargi do WordPress.com. Tak co niektórym uwierał w głowie mój portal – zwłaszcza od początku tak zwanej pandemii, kiedy w sposób istotny postawiłem się przeciwko tak zwanym szczepieniom, a szczególnie przeciw niszczeniu zdrowia u dzieci. Nie mogli tego znieść, kiedy wstawione pod moją nieobecność pro covidowe komentarze i filmiki leciały do kosza. Gdy włączyłem moderację zaczęło się zastraszanie, że zniszczą mój blog, no i dotrzymali słowa. Kiedy rozpoczęła się operacja sił zbrojnych FR na Ukrainie zaczęli wyzywać mnie od ruskich onuc dodając, że dni WPWO są policzone. Czułem, że tak będzie, że wykorzystają obecną chorą sytuację. Szkoda, bo ilość odwiedzin bloga rosła z dnia na dzień.
    Blog istniał 12 lat, przy czym mój poprzednik prowadził go przez okres 10 lat, a ja kolejne 2 lata.
    Blog przejąłem na prawach rynku i tylko dlatego, że miał swoją rozpoznawalną markę, a to przecież kosztuje.
    Jak się okazuje, to nie wszystkim Polakom odpowiadają czyjeś nawet drobne dla nich uczynki i poświęcenia. Wolą u Żyda pełną miskę ryżu.

    ***

    „Niech Pan coś zrobi w kierunku przywrócenia WPWO. Czy zrobił Pan w tym kierunku cokolwiek? Dowiedział się choć o przyczyny blokady?”

    Wykorzystałem już wszystkie możliwości, pozostaje tylko czekać.

    Pozdrawiam Pana,

    Andrzej W.

    Polubienie

    1. 1. Komentarze są publikowane od razu, nie ma filtra – to akismet Pana zablokował do moderacji.
     2. Pana blog zniknął miesiąc temu. Przecież odblokowanie to jedno kliknięcie. Gdyby chcieli, to by to już zrobili. Napisali chociaż, czym Pan podpadł?
     3. Kojarzę jeszcze jakiś blog „stopsyjonizmowi”, który był ultraagresywny antysemicko. Bodaj czy nie publikowali tam też różnych książek chronionych prawem autorskim … i ten blog wisiał bez przeszkód. Wiernipolsce1 WPS-u / Kosiura też nigdy nie byli zawieszani … za to „myslnarodowa” tak …

     Wygląda na to, że wobec niektórych blogów wordpress jest bardzo liberalny, a na pewno bardziej liberalny niż wobec innych i jakoś kryterium nie jest „ostrość” antysemicka.

     Polubienie

 3. Wściekła nagonka w łże-mediach na Rosję, Rosjan, a zwłaszcza na prezydenta FR Putina ma miejsce nie tylko w Polin, także w Dojczlandii. Równolegle do niej trwa idiotyczne poparcie neonazistowskiej junty w Kijowie.
  Co zwykły szeregowy obywatel może w tej sytuacji zrobić – w jaki „efektywny sposób” przeciwstawić może się temu praniu mózgów?
  Niestety malkontentka i papla „nana” nie podała żadnej sensownej propozycji. I nie poda.
  Inna rzecz – zepchnięci jesteśmy na margines życia społecznego i politycznego, a w sieci do marginalnej niestety niszy. Nie mamy zasięgu jak tetawiwzornia i okupacyjne łże-media. Cóż więc możemy zrobić?
  Ano możemy…
  Gdy w „moim” Landzie jedna z restauracji ogłosiła w sieci, że nie życzy sobie gości z rosyjskimi paszportami („Besucher mit russischem Pass sind bei uns im Haus unerwünscht“)…
  https://www.bw24.de/baden-wuerttemberg/ukraine-krieg-rastatt-bietigheim-konflikt-restaurant-traube-russen-zutritt-shitstorm-russland-zr-91378068.html

  …w niekontrolowanej przez wtyki okupanta części niezależnych mediów społecznościowych została zmieszana z błotem i oskarżona o rasizm. Właściciel restauracji ze wstydem publicznie odwołał ten rasistowski pomysł. A gdy dyrektorka prywatnej kliniki w Bawarii zaczęła nawoływać, by nie przyjmowano rosyjskich pacjentów na leczenie…
  https://www.t-online.de/nachrichten/deutschland/id_91757944/ukraine-krieg-muenchner-klinikdirektorin-wollte-russen-ablehnen.html

  … także pod naciskiem niezależnej części mediów społecznościowych wycofała się i przeprosiła „opinię publiczną”.

  Ja sam niewiele mogę zrobić. Ale gdy podczas poprzedniej poniedziałkowej demonstracji podeszła do mnie kobieta, mówiąc, że jest z Ukrainy i zaatakowała mnie, że nie mówimy nic o wojnie na Ukrainie, że tam giną ludzie, odparłem jej, że w Donbasie od ośmiu lat giną ludzie – Rosjanie. Dlaczego więc miałbym teraz popierać Ukrainę i potępić Rosję. A wcześniej jeszcze na e-list z Ordnungsamtu, ostro krytykujący nasze demonstracje, odpowiedziałem m.in tak:

  „Ich frage mich nur – seit 8 Jahren sind die Russen in Donnbas von den nazi-Batallionen der Kiew Junta tag täglich beschossen worden. Tausende, abertausende russische Zivilisten wurden dort getötet.
  Warum hatte sich Deutschland für diese Russen nicht so großzügig gezeigt, wie jetzt für die Ukrainer?”

  (Pytam się  – od 8 lat dzień w dzień Rosjanie ostrzeliwani są w Donbasie przez nazistowskie bataliony kijowskiej junty. Tysiące, wiele tysięcy rosyjskich cywili zostało tam zabitych.
  Dlaczego Niemcy nie okazali się tak wspaniałomyślni wobec tych Rosjan, jak teraz wobec Ukraińców).

  A w zeszły piątek (25 marca) w dzielnicy Pforzheimu zwanej małą Rosją (Klein-Russland) ze względu na dużą liczbą przesiedleńców z Rosji zorganizowaliśmy demonstrację, pokazując jawnie naszą solidarność z Rosjanami:

  Wiem, że to niewiele, ale więcej zrobić nie mogę. Ciekawi mnie za to, czy malkontentka „nana” zrobiła w tej sprawie coś więcej.

  _____
  Dziękuję za komentarz i garść szokujących ilustracji, do jakiego odmóżdżenia doprowadziło za Odrą zmasowane bombardowanie propagandowe zarządzane z Waszyngtonu. O trwającym od 8 lat na Ukrainie ludobójstwie na ludności rosyjskojęzycznej piszę w najnowszym tekście. Budujące jest to, że społeczności lokalne Niemiec są w dostatecznym stopniu zdrowe na umyśle (czy przeciwnie – na tyle ogłupione antyrasizmem, że widzą rasizm w dyskryminacji Rosjan – czyli czy zdrowy odruch nie jest niestety skutkiem / objawem INNEJ choroby???) by przywołać do porządku co większych idiotów … W, jak to Pan pisał „popieprzonym Polin” niestety takich zdrowych społeczności NIE MA. Spustoszenia poczynione nad Wisłą w ludzkich umysłach przez zmasowaną propagandę TVPiSBU (tak, to po fuzji TVPiS z SBU) przypomina skalę zniszczeń z Tokio, Drezna, Hamburga, Hiroshimy i Nagasaki do kupy. Uderzenie propagandy przetrwała w Polin garstka trzeźwych, otoczona „morzem ruin” umysłowych. Proszę zostawić tematy interpersonalne, szkoda na to Pan czasu i uwagi czytelników. To prowadzi donikąd i zaszkodziło już wielu blogom.

  Polubienie

 4. Nana krytykuje wszystkich, ale jakoś nie potrafi spojrzeć krytyczne na siebie. Sam widziałem, jak pospołu z tych zamojskim szkodnikiem nawoływali po blogach za szprycowaniem dzieci. Szybko zapomnieli, a to ciekawe.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s