Igor Girkin: Sytuacja na froncie 13-14.09.2022 i wizyta na … Planecie Różowych Kucyków

Poniżej tłumaczenie najnowszych informacji o rozwoju sytuacji na froncie (i nie tylko – dziś wyjątkowo, tylko u mnie – także wieści prosto z … Planety Różowych Kucyków) w dniach 13-14 września 2022, autorstwa I. Girkina i jego „gości” (osób cytowanych) [poprzednie części: 6-7 września 2022, 7-8 września 2022, 9-10 września 2022, 11-12 września 2022 – wpis szczególnie ważny, lektura obowiązkowa].

„Powóz dziejów” na chwilkę zwolnił. Obie strony gorączkowo przerzucają siły i środki, a po stronie rosyjskiej nawet ktoś pomyślał, że warto by może przygotować jakieś fortyfikacje polowe na zagrożonych odcinkach frontu, szczególnie tych zaniedbanych z punktu widzenia inżynieryjnego – czyli praktycznie wszystkich.

W zasadzie „gwoździem programu” jest dziś próba „psychoanalizy” grup, które odpowiadają za „niesamowity” w skali i na tle światowych dziejów oręża przebieg SWO. Odpowiedź jest tak trudna do odnalezienia, że wymaga aż podróży międzyplanetarnych, na szczęście I. Girkin ma informatorów także na innych planetach.

Przypominam – absolutnie trzeba przeczytać z poprzedniego wpisu minimum to: I. Girkin: Zwięzłe podsumowanie klęski [1].

Bez zbędnych dodatków, na które nie mam dziś czasu – zapraszam do lektury.

Spis ważniejszych komentarzy

  1. Wieści z Planety Różowych Kucyków [PRK] cz. 1
  2. Wieści z Planety Różowych Kucyków [PRK] cz. 2
  3. Zmiany na frontach 2022.09.13 11:37
  4. ODPARCIE ZARZUTÓW RBK.
  5. Nierzetelności i wojenki Romana Donieckiego (DonRF) i Szarija (Shariy)
  6. Wieści z frontów 14.09.2022
  7. Są już „winni” przełamania frontu
  8. Zaostrzenie konfliktu ormiańsko-azerbejdżańskiego.

Wieści z Planety Różowych Kucyków [PRK] cz. 1

Pozwolę sobie krótko przedstawić mój pogląd na sytuację na Planecie Różowych Kucyków (gdzie, jak wiadomo, rezyduje nasz rząd i reszta „ludu systemowych VIP-ów”).

Planeta ta (dalej PRK) znajduje się dość daleko od Federacji Rosyjskiej i z tego powodu zachodzące tu zdarzenia zwykle niezbyt obchodzą jej mieszkańców. A (wzajemnie) nawet największe wydarzenia i emocje rozgrywające się na PRK praktycznie nie docierają do obywateli naszego państwa. No, aż do takich momentów jak ten niedawny: gdy – nagle i niespodziewanie – po prawie 8 latach „bezalternatynych porozumień mińskich” nagle rozpoczyna się „specjalna operacja wojskowa” w celu „denazyfikacji”, a potem – równie gwałtownie – denazyfikacja zostaje odwołana i rozpoczyna się powalająca „deeskalacja”.

Musimy stwierdzić, że informacje z planety Ziemia (a tym bardziej z planety RF) docierają do PRK – ze względu na ogromne odległości i fizyczne przeszkody – w sposób niezwykle zniekształcony. Co nie może nie mieć wpływu na podejmowane tam strategiczne decyzje. Odpowiednio te decyzje, bardzo powoli podejmowane w Błękitnych Obłokach atmosfery PRK, okazują się dla mieszkańców Planety RF niezwykle niezrozumiałe, niespodziewane, a nawet zaskakujące.

Żywy przykład: podobno w lutym tego roku PRK była pewna, że Federacja Rosyjska posiada nowoczesne, dobrze uzbrojone i dobrze zarządzane Siły Zbrojne, zdolne do szybkiego poradzenia sobie ze zdemotywowanymi, słabymi, gotowymi do poddania się przy pierwszej okazji i presji władzami i siłami zbrojnymi tzw. „Ukrainy” [Ś.: prawdopodobne źródło tych przekonań tutaj]. A kiedy okazało się, że to wcale nie jest prawda (przy czym – we wszystkich punktach) – informacja z planety RF do PRK została tak zniekształcona, że wszystkie Różowe Kucyki i Tęczowe Jednorożce, unoszące się w Błękitnych Obłokach, z jakiegoś powodu nagle uwierzyły, że wystarczy tylko, że wyrażą życzenie – a ich szanowni kijowscy partnerzy chętnie zgodzą się na każdy rozejm – jeśli tylko [różowe kucyki i tęczowe jednorożce] trochę ustąpią.

Gdy nawet to założenie okazało się nieuzasadnione, Kucyki i Jednorożce, znów źle zrozumiały sygnały płynące z Ziemi (zaznaczam – nie tylko z Federacji Rosyjskiej). I uznali, że mogą czekać na dojrzewanie swoich „partnerów” tak długo, jak im się podoba, nie wytężając sił własnych ani sił ludności kontrolowanej przez PRK części Ziemskiego Globu, czyli planety RF.

A kiedy – właśnie teraz – „nigdy wcześniej tak nie było, a teraz znowu się to dzieje”PRK została zaskoczona. Z jednej strony – wydaje się, że coś trzeba zrobić. Z drugiej strony, robić coś oznacza wysilać się (do czego Kucyki i Jednorożce nie są przyzwyczajone, nie mówiąc już o zdolności do robienia czegokolwiek poza wykonywaniem niejasnych papierowych rytuałów, a potem unoszeniem się wysoko w ciepłych, miękkich, słodkich Błękitnych Obłokach). Jednocześnie kolejny kryzys międzyplanetarny – nawet jeśli niespodziewanie ostry – znacznie pogorszył sytuację w rachitycznej RF – tylko w niewielkim stopniu wpłynął na PRK jako całość. Tak, – w atmosferze planety wiał nieprzyjemny zimny i grobowo pachnący wiaterek, niepokojąc kucyki i jednorożce. Ale wieje, nie po raz pierwszy… Wieje i przestaje … jak na wiosnę podczas „deeskalacji” … wiaterek uspokoił się. Na Ziemi front chyba się ustabilizował (były o tym – jak zawsze zniekształcone – sygnały). Dlatego teraz w umysłach Niesamowitych Istot (którymi z definicji są Kucyki i Jednorożce) rośnie pokusa poddania się nieprzezwyciężonemu pragnieniu „pozostawienia wszystkiego tak jak jest”. Typu „jak zawsze samo-z-siebie się przemiele, uformuje i ułoży”.

Stąd wniosek: istoty na Planecie RF czekające na jakieś „rozwiązania odpowiednie do sytuacji” – z dużym prawdopodobieństwem otrzymają „z góry” nowe cudowne wytyczne strategiczne. (Jeśli w ogóle dostaną jakieś). Na przykład takie jak:
– „nie robić nic, trzymać się twardo, czekać aż partnerzy zawrą honorowy pokój”;
– „bezwzględnie zmiażdżyć bezczelnych krytyków i agentów światowego faszyzmu, którzy przez swoją głupotę i podłość nie są w stanie uświadomić sobie geniuszu dyrektyw wywodzących się z PRK”.
Przypuszczam, że ta decyzja byłaby drugą najbardziej prawdopodobną (po „braku dyrektyw w ogóle”). [Ś.: ciąg dalszy w kolejnym wpisie poniżej]
475.6K views
2022.09.13 10:44:46


Wieści z Planety Różowych Kucyków [PRK] cz. 2

Ale – jak każda Niesamowita Instrukcja Strategiczna z PRK – nie zostanie ona wprowadzona w życie w tej chwili, ponieważ czas na PRK i na Ziemi (w tym – na Planecie RF i jej planetach satelitarnych) – płynie zupełnie inaczej. Po prostu – na naszej planecie płynie znacznie szybciej. Szczególnie szybko (i ze stałym przyspieszeniem) wydarzenia zachodzą w rejonie gdzie trwa tzw. SWO. Tak więc osobiście jestem całkowicie spokojny, bo jakakolwiek decyzja została podjęta na PRK w sprawie naszej obecnej sytuacji – i tak jest już beznadziejnie spóźniona.

Jak sytuacja się skończy – też jest z góry wiadomo (w historii Planety Rosja i innych planet ziemskich zdarzało się to wielokrotnie): PRK, – wraz ze wszystkimi jej mieszkańcami – tracąc ostatecznie orientację o swoim położeniu w przestrzeni i czasie – runie na Ziemię. Niestety, najprawdopodobniej – zawali się właśnie na RF. Choć szansa na uniknięcie upadku PRK na nasze głowy – nawet jeśli tylko teoretycznie – wciąż istnieje. I jest znacznie większa szansa (choć też niewielka), że mieszkańcy planety RF będą w stanie zminimalizować tragiczne skutki tej katastrofy kosmicznej i przetrwać fizycznie… Kłopot jednak w tym, że także po naszej ziemskiej litej skale chodzi zbyt wiele Kucyków i Jednorożców, ich ciała są tutaj, ale dusze i umysły w całości na PRK … I także [jak kucyki i jednorożce na PRK] niczego nie robią w swoich stanowiskach. I bredzą, bredzą, bredzą …

498.0K viewsedited
2022.09.13 10:44:46


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)

Zmiany na frontach:

Front LNR (nawet nie wiem – jak go teraz „nazwać”… Oskolski [Оскольский]?):
Brak świeżych danych w części północnej, walki trwają w rejonie na północ od Swiatogorska [Святогорска] (opuszczonego przez nasze siły) i Limania [Лиман] (trzymanego przez siły LNR i rosyjskie „BARS”-y [oddziały ochotnicze lekkiej piechoty]). Walki trwają również na zajętym przez nieprzyjaciela przyczółku na wschodnim brzegu Siewierskiego Dońca naprzeciwko miasta Biełogorowka [Белогоровка ] (na zachód od Lisiczanska [Лисичанска], zajętego przez nieprzyjaciela) – na podejściach do Kreminnej [Кременной]. Nic więcej na razie stamtąd nie wiadomo.

Na południe od Siewierska [Северск] – na linii Soledar-Bachmut (Artiomowsk) [Соледар-Бахмут (Артемовск)] – linia frontu jako całość nie uległa zmianie. Wczoraj doszło do walk na podejściach i obrzeżach Bachmutu z (rzekomymi) atakami z naszej strony. Nie wykluczam, że aktywne działania naszych jednostek i oddziałów związane były z przygotowaniem wycofania się na korzystniejsze pozycje (ale to tylko moje przypuszczenie).
488.0K views
2022.09.13 11:37:56


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)
Z kierunku dokuczajewskiego [Докучавск] – brak świeżych informacji.

Pod Chersoniem nasze oddziały nadal utrzymują wszędzie swoje pozycje, trwają pospieszne prace nad fortyfikacjami i inżynieryjne (z niesamowitych powodów rozpoczęte dopiero teraz). Informacja o rzekomym odwrocie z Kiselewki [Киселёвка](na północ od Chersonia [Херсона]) – obalona przez tamtejszych rosyjskich wojskowych.
495.9K views
2022.09.13 11:38:14


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)

ODPARCIE ZARZUTÓW RBK.

Kreml przypomniał Strielkowowi o „bardzo cienkiej linii” pluralizmu

Chciałbym w sposób uzasadniony sprzeciwić się wypowiedzi RBK [РБК] (jako że mąż obywatelki USA i ojciec poddanej brytyjskiej [Pieskow] – mojego nazwiska nie wymienił):

Nie „zacząłem krytykować pracy rosyjskiego Ministerstwa Obrony”. – Od ponad pół roku otwarcie i regularnie stwierdzam, że jeśli nadal będziemy walczyć tak, jak nasze wojska walczą od pół roku pod kierownictwem rosyjskiego Ministerstwa Obrony – to ostatecznie poniesiemy w tej wojnie miażdżącą klęskę. I kropka.

RBK
Kreml przypomniał Strelkovowi o „bardzo cienkiej linii” pluralizmu
Rosjanie wspierają prezydenta i są zjednoczeni wokół jego decyzji – powiedział Pieskow, komentując publikacje patriotycznych kanałów telegramowych krytykujących MON. Według niego, dopóki oceny SWO pozostają w granicach prawa, jest to pluralizm

512.2K wyświetleń
2022.09.13 12:11:22


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)
Źródła NIE potwierdziły jeszcze przebicia się AFU w pobliżu Dawidowego Brodu [Давыдовы Брод] na kierunku bierysławskim [Берислав]. Czekamy na więcej danych.
380.4K wyświetleń
2022.09.13 16:45:48


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)

Nierzetelności i wojenki Romana Donieckiego (DonRF) i Szarija (Shariy)

Odkąd zasubskrybowałem telegramy szanownych Romana Donieckiego (DonRF) i Szarija (Shariy) – mam problem – muszę teraz komentować ich awantury i sprawdzać (często fantastyczne) informacje, które podają. A więc: 1) Jakiś ruch AFU dzisiaj w rejonie Dawidowego Brodu miał miejsce. Ale nie było żadnych „ataków”, a tym bardziej „przełomów”. 2) Jeśli chodzi o komentarz „Donieckiego” do krzyku Rogowa [Рогов], szefa Zaporoskiej Obwodowej Administracji Państwowej, o koncentracji bezprecedensowych sił AFU na jego kierunku, to szanowny Roman ironizuje. – Może siły tam nie są tak duże jak myśli Rogow, ale ja WIEMnie mieliśmy tam do niedawna (tydzień temu) ani wystarczających sił, ani żadnych umocnionych pozycji. A ogólna sytuacja jest bardzo podobna do tej, która miała miejsce w rejonie Balaklei jeszcze tydzień temu [Ś.: kolejny „gest dobrej woli” wisi w powietrzu … utrata przyczółka Chersońskiego to będzie katastrofa militarna na szczeblu strategicznym, klęska pod Charkowem to militarnie tylko poziom operacyjny, ale politycznie – katastrofa strategiczna, bo ludność, która pół roku żyła w „charkowskiej Rosji” z obietnicami, że „Rosja jest tu na zawsze” (patrz poprzedni wpis) właśnie ma, delikatnie mówiąc GRUBE NIEPRZYJEMNOŚCI].

507.1K viewsedited.
2022.09.13 18:54:36


14 września


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)

Wieści z frontów 14.09.2022

Front biełgorodzki [Ś.: Белгород – miasto nad Siewierskim Dońcem wsławione rozstrzelaniem przez ukraińską artylerię trzech prób forsowania rzeki, przy czym przy próbie 2 i 3 taktyka rosyjska nie uległa żadnym zmianom względem próby 1. – żadnych działań w kierunku wykrycia i zniszczenia baterii wroga w rejonie nie podjęto, po prostu rzucano piechotę zmechanizowaną i sprzęt inżynieryjny w maszynkę go mielenia mięsa]- liczne ostrzały celów wojskowych i cywilnych na terytorium przygranicznym Rosji.

Front oskolski– brak świeżych danych.

Front siewierodoniecki – walki trwają na północ od Swiatogorska [Святогорск], pod Limanem [Лимана] i w lasach zakola rzeki [Siewierski Doniec] na południowy zachód od Kremennej.

Kierunek Soledar-Bachmut (Artiomowsk) – podobno wczoraj „Wagnerowi” udało się poczynić znaczne postępy w okolicach Bachmutu. Na ile te informacje odpowiadają rzeczywistości – nie wiem (być może odpowiadają, ale ofensywa „w cieniu operacyjnym” dużych grup uderzeniowych przeciwnika nawisających z flanki, moim zdaniem, jest bezsensownym (jeśli nie gorszym) marnowaniem sił).

Front Doniecki – bez zmian. Walki w Marince, 2/3 wsi jest pod kontrolą AFU, próby posuwania się tam sił DNR od kilku tygodni nie przynoszą rezultatów. Wróg kontynuował ostrzał dzielnic mieszkalnych Doniecka i Gorłowki [Горловка] oraz innych osiedli.

Na kierunku dokuczajewskim [Докучаевск] wróg przez cały wczorajszy dzień ostrzeliwał pociskami pozycje sił zbrojnych DNR, ale nie atakował.

Z frontu zaporoskiego nie otrzymano żadnych informacji, poza meldunkami o gromadzeniu się sił nieprzyjaciela.

Na froncie chersońskim trwały walki pozycyjne. Wróg prowadził rozpoznanie bojem nieznacznymi siłami w kierunku Dawidowego Brodu.

Ogólnie: Na wszystkich frontach wróg przygotowuje się do natarcia i ściąga dodatkowe siły. Osobiście ostrożnie zakładam prawdopodobne: główne uderzenie na froncie zaporoskim, pomocnicze między Donieckiem a Gorłowką, pod Dokuczajewem, na kierunku Berysławia na froncie chersońskim, a także bezpośrednio pod Chersoniem. Termin ofensywy nie jest mi znany, ale zakładam, że raczej nie da naszym wojskom czasu na konsolidację pozycji i przegrupowanie na zagrożonych przez AFU kierunkach. [Ś.: obstawiam, że ofensywa na kierunku chersońskim zacznie się jako ostatnia, kiedy presja na innych odcinkach frontu zwiąże absolutnie wszystkie siły jakie jeszcze MON FR jest w stanie naprędce wyskrobać i rzucić na front, kierunek chersoński jest najistotniejszy strategicznie dla Ukrainy, a sił na związanie wszystkich rezerw FR armia ukrainy ma dostatecznie dużo]
260.0K viewsedited
2022.09.14 06:41:20


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)

Są już „winni” przełamania frontu

No cóż – całemu generałowi porucznikowi udało się wskazać „sprawców” przełamania naszego frontu pod Balakleją (od 1.45 filmu) – to oczywiście „donieccy zmobilizowani” … „którzy mogliby się bronić, dopóki nasze wojska się nie zgrupują”.
Czym mogliby się bronić? Jak? [Ś.: wyjaśnienie dla nie znających sytuacji, to TRZEBA PRZECZYTAĆ: 5., 6.] – Rozumiem, że pytanie jest retoryczne i odpowiedzi nie będzie (bo ten generał pewnie wcześniej miał mało sumienia, a jak już dostał się do Nieporozumienia Państwowego, to nie miał go już wcale – innych tam nie trzymają).

P.S. Ale nadal – przy wszystkich niuansach – czy wypowiedź nieszanownego deputowanego Guruliowa [Гурулёва] nie jest „ekstremistyczna”? Przecież on mówi o „przełamanym froncie”. W czasie, gdy każdy uczciwy podatnik w Federacji Rosyjskiej doskonale wie (z komunikatu Ministerstwa Obrony), że nastąpiło udane przegrupowanie i nie ma żadnych „przełamań”. Krótko mówiąc, mówi bzdury… W szeregi posłów wkrada się swoista „strielkowszczyzna”…

https://vk.com/wall-31371206_1981245
VK
[Ś.: nie chce mi się kopiować wideo – do obejrzenia w oryginalnym wpisie]

Ciekawe wystąpienie Andrieja Guruliowa, deputowanego Dumy Państwowej.

Dowódca 58 Armii ogólnowojskowej (styczeń 2012 – sierpień 2016). Zastępca dowódcy wojsk Południowego Okręgu Wojskowego (sierpień 2016 – styczeń 2019), generał broni w rezerwie.
322.9K views
2022.09.14 09:37:11


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)
Przekazane przez
Donrf
Samo centrum decyzyjne dotarło już do strefy w zasięgu ciężkich MLRS. Ale #niejesteśmyjakoni. Nie poddamy się prowokacji.

https://t.me/operativsvo/9196
Telegram
Podsumowanie i analiza SWO
Zelenski w Izyum…

@operativsvo

298.5K wyświetleń
2022.09.14 09:43:08


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)

„Przybycie Zełenskiego do Izjum po raz kolejny pokazało najwyższy poziom planowania Specjalnej Operacji Wojskowej i wysoką kompetencję rosyjskiego Sztabu Generalnego, któremu udało się zawczasu udaremnić wielką prowokację ukraińskich nacjonalistów. – Ponieważ terminowe przegrupowanie naszych wojsk z Izyum pozwoliło uniknąć niebezpiecznego międzynarodowego precedensu pojawienia się w miejscu pobytu naszych wojsk szanowanego partnera z Kijowa, który niedawno odmówił denazyfikacji i został uznany przez nasz kraj za prawowitego przywódcę Ukrainy”.
(cytat przypisywany nieznanemu źródłu).

278.8K views
2022.09.14 10:17:12


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)

Zaostrzenie konfliktu ormiańsko-azerbejdżańskiego.

Tezy.
Ci, którzy mnie czytają i słuchają od dawna, wiedzą, że przewidywałem wznowienie (prędzej czy później) działań wojennych wkrótce po „zamrożeniu” działań wojennych zapośredniczonym przez Federację Rosyjską (i przy naciskach Iranu). Armenia nie wypełniła większości swoich zobowiązań (co nie dziwi, bo bezpośrednio godzą one w jej suwerenność), a Azerbejdżan (czyli Turcja) będzie „naciskać” na Pasziniana, by ten wypełnił warunki poprzedniej kapitulacji (uzupełniając ją – po porannych naciskach – o dodatkowe opcje).
Rosja nie jest w stanie temu TERAZ zapobiec, bo ugrzęzła po uszy w konflikcie zbrojnym na Ukrainie, który na dodatek przebiega wyjątkowo źle i wymaga wszystkich dostępnych środków (których i tak jej brakuje). Nikt inny z tzw. CSTO [ОДКБ] nie będzie bronił Armenii, bo a) nie jest w stanie i b) nie bardzo chce.
W tej sytuacji, to czy koalicji turecko-azerbejdżańskiej uda się w pełni „unieszkodliwić” Armenię zależy niemal wyłącznie od stanowiska Iranu, a dokładniej od tego, czy irańska armia będzie gotowa z determinacją i „ciężkimi siłami” bronić Ormian. – Nie uważam się za kompetentnego, by cokolwiek w tej kwestii prognozować.
257.4K wyświetleń
2022.09.14 10:25:58


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)
Podczas gdy Żeleński spaceruje po Izyum – doszło do ostrzału „gdzieś tam indziej” [Ś.: czytaj następny wpis]
205.6K wyświetleń
2022.09.14 10:51:12


Igor Girkin (pseudonim Igor Strielkow)
Skopiowane z NOTATKI WETERANA [ZАПИСКИ VЕТЕРАНА]
0:14
Ukraińscy naziści ostrzelali centrum wsi Krasny Chutor [Красный Хутор] w obwodzie biełgorodzkim. [Ś.: nie chce mi się kopiować wideo – do obejrzenia w oryginalnym wpisie]
194.2K wyświetleń
2022.09.14 10:51:13

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s