Ukraina: 30 dzień operacji, 25.03.2022, Geopolityka: NATO podzielone w kwestii wsparcia dla Ukrainy, podczas gdy Rosja tworzy nową rzeczywistość gospodarczą i polityczną [wideo PL, southfront]

Poniżej zamieszczam przetłumaczony najnowszy reportaż wideo z southfront, omawiający sytuację globalną, która ukształtowała się wskutek przejścia konfliktu na Ukrainie z (podtrzymywanej przez kijowską szajkę koszernych neobanderowców [cóż za wygibas historii, swoją drogą, iście talmudyczny] na rozkaz USA) chronicznej mikro-wojny Ukrainy z ŁRL i DRL, w pełnoskalowy konflikt zbrojny Rosji z „zachodem”, który toczy się w formacie proxy-war (wojny przez pośrednika – tu: Ukrainę).


(…) kijowską szajkę koszernych neobanderowców [cóż za wygibas historii, swoją drogą, iście talmudyczny] (…)

Wojna to czas wielkiego „sprawdzam”, w którym wszystkie „atuty” rzekomo posiadane przez stronę są poddawane bezlitosnej weryfikacji przez życie, a wszelkie maskowane dotychczas zakłamaną, obłudną dyplomacją animozje pokazują się w pełnej ostrości. I w tym reportażu „atutom” będącym w rękach „zachodu” jest poświęcone kilka bezlitosnych, acz prawdziwych do bólu uwag. Wskazane są również realne cele Zachodu, znane „znawcom tematu” od dekad. Oczywiście – znane na długo przed demontażem ZSRR w 1991 r. Poniżej materiał wideo, ale drodzy lenie – lektura transkryptu tym razem też jest obowiązkowa, więc … dla odmiany wideo na samym końcu, żebyście przynajmniej przewinęli tekst przed oczętami …

W czasie trwających operacji wojskowych na Ukrainie prezydent USA Joe Biden udał się do Europy, gdzie 24 marca odbył się szczyt NATO.

Pomimo prób Kijowa wciągnięcia NATO w wojnę z Rosją i ustanowienia strefy zakazu lotów nad Ukrainą, Sojusz po raz kolejny potwierdził swoją niechęć do militarnej konfrontacji z armią rosyjską.

Zamiast tego Sojusz postanowił wzmocnić obronę własnych terytoriów. Cztery dodatkowe wielonarodowe grupy bojowe NATO liczące 40 tys. żołnierzy zostaną rozmieszczone na stałe w Bułgarii, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji.

Biden zaproponował Ukrainie, by sama rozwiązała kwestie terytorialne z Moskwą, ale pozostawił sojuszowi możliwość użycia siły wobec Rosji (Światowid: widać w USA jeszcze nie rozumieją, że Rosja ani nie żartuje, ani nie ustąpi, ani się nie przestraszy … a pokonać ją można tylko za cenę wojny nuklearnej, w której zwycięzców nie będzie …). Prezydent USA zaznaczył, że NATO mogłoby interweniować w konflikcie w przypadku użycia broni chemicznej na Ukrainie. Biorąc pod uwagę przykład (Światowid: przeprowadzonych przez USA) ataków pod fałszywą flagą (false flag operations) z użyciem broni chemicznej w wojnie w Syrii, wzrosło ryzyko prowokacji ze strony kijowskiego reżimu oraz zagrożenie zarówno dla ludności cywilnej, jak i wojskowych na terytorium Ukrainy.

Propozycja Polski dotycząca rozmieszczenia jednostek wojskowych NATO na Ukrainie została odrzucona. Nie wyklucza to jednak możliwości udziału Polski w wojnie na Ukrainie poza sojuszem (Światowid: UWAGA – w tej kwestii lektura obowiązkowa: „Wyjaśniam ludowi POLIN, co robią jego władcy, by było nam CIEPLEJ i bez „ruskiego” gazu …”). Warszawa zamierza wprowadzić swój kontyngent do zachodnich regionów Ukrainy, aby wesprzeć „bratni naród ukraiński” i nie przegapić okazji do ustanowienia własnej kontroli nad historycznie spornymi terytoriami (Światowid: czytaj: polskojęzyczne elity planują ściągnąć nam na głowy „banderowskie serce Ukrainy”, co w połączeniu z ok. 4 mln Ukraińców, którzy już ZASIEDLILI Polin [ile jeszcze milionów do tego dojdzie?] i ambicjami mniejszości ukraińskiej na Zasaniu może nam zafundować w przyszłości wojnę domową i powtórkę z Wołynia i Małopolski Wschodniej … szczególnie biorąc pod uwagę to, że ochłap Ukrainy, który może polińskim władzom zostawić Putin to będzie o wiele za mało jak na ambicje neobanderowskich współczesnych „herojów”, którzy do nas trafią uciekając przed putinowską denazyfikacją Ukrainy; Putin może Polakom dać tą „zdobycz”, żeby się nią ze skutkiem śmiertelnym dla siebie UDŁAWILI … Oby nie był tak perfidny – w końcu to nie nieszczęśni, kompletnie ogłupieni Polacy są wrogami Rosjan, tylko polskojęzyczna mafia władająca Polin z łaski Waszyngtonu – i trochę jej zdegenerowanych szabesgojów-sługusów. Polacy to tylko biedne dzieci, którym polskojęzyczne media WDRUKOWAŁY do PUSTYCH ŁBÓW nienawiść do Rosji i Rosjan, by ich wykorzystać w swojej globalnej rozgrywce z Moskwą.). Najwyraźniej będzie to główny temat negocjacji między Bidenem a Dudą 25 marca.

Jeśli Biden zezwoli Polsce na wysłanie wojsk na Ukrainę, najprawdopodobniej zmusi to Białoruś do wejścia w konflikt w celu przejęcia kontroli nad regionami Polesia i Wołynia. (Światowid: Opublikowanie tego na southfront to jest już niezawoalowane ostrzeżenie, co się stanie, jeśli ktoś niepowołany będzie się dobierał do niedźwiedziego łupu … Czy „Napoleon” zrozumiał?)


Za co????!

Władze w Kijowie całkowicie zniszczyły suwerenność wlasnego państwa (Światowid: przede wszystkim to w ogóle zaistniały z nadania Waszyngtonu w 2014 r. właśnie w tym celu! Ale popatrzmy na Polin … od 1989 r. każda „władza”, niezależnie od przynależności partyjnej zajmuje się tym samym, co „władze” w Kijowie – likwidacją suwerenności, a nawet – likwidacją narodu metodami ekonomicznymi i migracyjnymi …), a w nowych realiach Ukrainie grozi utrata prawie wszystkich terytoriów i wymazanie z mapy.

Jednocześnie kraje członkowskie NATO nadal uczestniczą w konflikcie poprzez wysyłanie na Ukrainę najemników jako „ochotników” oraz poprzez dostawy broni. Przywódcy europejscy zauważają, że ich możliwości dalszego dostarczania sprzętu wojskowego są również ograniczone.

24 marca brytyjski premier Boris Johnson ogłosił, że Wielka Brytania dostarczy siłom rządowym w Kijowie 6 tys. pocisków rakietowych, oprócz 4 tys. już dostarczonych pocisków przeciwpancernych NLAW i Javelin. Johnson zadeklarował gotowość do rozpatrzenia prośby Zełenskiego o przekazanie czołgów i samolotów dla AFU. Jednak zdając sobie sprawę z ryzyka i ceny takich dostaw, narzekał na pewne trudności logistyczne.

Reakcja państw zachodnich na specjalną operację wojskową (Moskwy) pod wieloma względami sięga absurdu i potwierdza, że ich przywódcy w dużej mierze nie zdają sobie sprawy z realiów nowego, kształtującego się porządku światowego.

Joe Biden na konferencji prasowej w Brukseli wezwał do wykluczenia Rosji z grupy G20, mimo braku poparcia dla takiej decyzji ze strony wszystkich członków tej organizacji. Wezwał do zaproszenia Ukrainy, która zajęłaby miejsce Rosji, do udziału w nadchodzącym szczycie (Światowid: ma Deepstate poczucie humoru …).

Oficjalny przedstawiciel chińskiego MSZ skomentował tę sprawę i zauważył, że Moskwa jest ważnym członkiem G20, a żaden kraj nie ma prawa wykluczać innego państwa.

Europa jest oburzona, że Moskwa podejmuje działania odwetowe wobec nałożonych sankcji.

Szefowa Komisji Europejskiej (Ursula von der Leyen) powiedziała, że rosyjskie spółki naftowe i gazowe „nie będą mogły żądać zapłaty za paliwo w rublach”, mimo że nie ma skuteczniejszych środków nacisku na rosyjskie firmy [Światowid: które po prostu mogą przerwać dostawy – Chiny chętnie kupią … Swoją drogą – po co Rosji waluty „zachodu”, który chyba nie chce z Rosją już niczym handlować? Tego „mózgi” „wolnego świata” jeszcze nie przemyślały …].

Histeria zachodnich przywódców w związku z przejściem Rosji na płatności za dostawy surowców energetycznych w rublach świadczy o tym, że zachodni przywódcy nadal nie potrafią uświadomić sobie i zaakceptować nowej rzeczywistości. Dziś krzyki Waszyngtonu, Londynu i Brukseli są postrzegane przez Rosję, a także przez wiele światowych ośrodków politycznych, jedynie jako irytujące piski [Światowid: albo KABARET – to całe ujadanie stało się żałosne, gdy po drugiej stronie nikt już go nie słucha …].

Praprzyczyną całego konfliktu na Ukrainie były próby rozwiązania przez Zachód własnych problemów gospodarczych kosztem zasobów rosyjskich. Gospodarki państw zachodnich powoli, ale nieubłaganie zmierzają ku upadkowi [Światowid: To jest prawda, ale przyczyna leży w samej naturze kapitalizmu i jego relacji z biologicznymi aspektami funkcjonowania narodów]. Jedną z niewielu dróg wyjścia jest uzyskanie dostępu do dużych ilości taniej energii, surowców naturalnych i żywności [Światowid: I … IMIGRANTÓW]. Można to osiągnąć jedynie poprzez podzielenie Rosji na kilka małych części, które pod kontrolą Zachodu znajdują się w stanie permanentnego konfliktu [Światowid: Doktryna opisana w „Globalnej szachownicy” (The Global Chessboard) Brzezińskiego].

Zachód własnoręcznie bezmyślnie zniszczył prawie wszystkie płaszczyzny relacji, a tym samym wywierania presji na Moskwę. [Światowid: Tak, „Zachód” rozpoczął de facto wojnę z Rosją, a w takiej sytuacji jedynym środkiem „komunikacji” jest wymiana ognia …]

Dynamika rozwoju procesów geopolitycznych i geoekonomicznych z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi w przewidywalnej przyszłości, w najlepszym przypadku, do ogólnoeuropejskiego konfliktu zbrojnego. W najgorszym przypadku może doprowadzić do globalnej wojny jądrowej.

Tłumaczenie: Światowid, za: NATO Divided Over Support For Ukraine While Russia Creates New Economic Reality

Pozostałe przetłumaczone materiały wideo z southfront:

 1. Ukraina: 28 dzień operacji, 23.03.2022, Miesiąc wojny – oczywiste wydarzenia i nieoczywiste konsekwencje [wideo PL, southfront]
 2. Ukraina: 27 dzień operacji, 23.03.2022, Ukraińska wojna na wyniszczenie [wideo PL, southfront]
 3. Ukraina: 26 dzień operacji, 21.03.2022, Siły rosyjskie nacierają w Donbasie, wiążąc ukraińskie wojska na innych frontach [wideo PL, southfront]
 4. Ukraina: 25 dzień operacji, 20.03.2022, Kolejne postępy wojsk FR, ŁRL i DRL [wideo PL]
 5. Rosyjskie powolne postępy w obliczu ukraińskich wirtualnych zwycięstw: Dwudziesty pierwszy (16.03.2022) dzień operacji wojskowych na Ukrainie [wideo PL]
 6. Rosyjskie powolne postępy w obliczu ukraińskich wirtualnych zwycięstw: Dwudziesty pierwszy (16.03.2022) dzień operacji wojskowych na Ukrainie [wideo PL]
 7. Rekonfiguracja sił bojowych i przewidywane lądowanie w pobliżu Odessy: dwudziesty (15.03.2022) dzień operacji na Ukrainie [wideo PL]
 8. Donbas – kara za zbrodnie nadchodzi: Dziewiętnasty (14.03.2022) dzień działań na Ukrainie [wideo PL]
 9. [wideo PL] Rosyjskie postępy i opóźnienia na liniach frontu w Donbasie. Osiemnasty (13.03.2022) dzień działań na Ukrainie (southfront.org)
 10. [wideo PL] Neobanderowscy bojownicy w Mariupolu wzywają pomocy, gdy Rosjanie stawiają ich w beznadziejnej sytuacji: Piętnasty (10.03.2022) dzień operacji na Ukrainie (southfront.org)
 11. [wideoPL] Zełenski ratuje swój tyłek, podczas gdy rosyjskie siły posuwają się naprzód: Czternasty (09.03.2022) dzień działań na Ukrainie (southfront.org)
 12. [wideoPL] Rosyjskie zdobycze w Donbasie i taktyczna przerwa na północnym wschodzie: Dwunasty (07.03.2022) dzień działań na Ukrainie (southfront.org)
 13. [wideoPL] Rosja przejmuje kontrolę nad elektrownią jądrową w Zaporożu i nie tylko: Dziewiąty (04.03.2022) dzień operacji na Ukrainie (southfront.org)

2 myśli w temacie “Ukraina: 30 dzień operacji, 25.03.2022, Geopolityka: NATO podzielone w kwestii wsparcia dla Ukrainy, podczas gdy Rosja tworzy nową rzeczywistość gospodarczą i polityczną [wideo PL, southfront]

 1. Wielkie dzięki za poświęcony czas na szukanie i szerzenie prawdziwych faktów. Jestem wdzięczna, że dzielisz się z innymi wiadomościami. Wielu zabieganych w naszych czasach ludzi, nie ma nawet czasu na szukanie prawdziwych wieści, a Ty dajesz je nam w pigułce. Jestem Ci wdzięczna za Twoją stronę, gorąco pozdrawiam.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s